Bartekh

New Holland td 5030 nie odpala!

Polecane posty

Bartekh    0

Po wymianie oleju w silniku i filtra oleju w moim nh pierwszy raz zapalił, potem go zgasilem i dolałem oleju ok 2mm pod maxa i go zostawiłem. Na drugi dzień nie chciał zapalic, rozrusznik kreci ale nie chce odpalic. Wymieniłem filtry paliwa (tez ten co jest na przewodzie ten przezroczysty) odpowietrzałem, a on dalej nic nawet dymka nie pusci z rury, zadnej reakcji,Pompka paliwa kiedy pompuje to ciągnie paliwo. Nie wiem co sie dzieje. Jakby to w czyms pomogło to jest to traktor z poczatku 2010r. Teraz ma 600 mth. Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz981    1

Spróbuj go może rozciągnąć innym ciągnikiem , jak wtedy też nie łapnie to będziesz szukał dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie ciąg go,

wyciągnij bezpiecznik od elektrozaworu na pompie i słuchaj czy coś słychać

może coś się rozłązyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekh    0

A moglibyscie powiedziec gdzie ten bezpiecznik sie znajduje i jak sprawdzić czy na ta cewke dochodzi prąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

bezpiecznik jest w skrzynce bezpieczników :D

a cewkę jest słychać jak wyciągasz i wkładasz bezpiecznik, a który to jest to zobaczysz na rysunkach na osłonie bezpieczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

tzreba go pewnie odpowietrzyć na wtryskach. popuść nakrętkę przy jednym z nich i zakręć rozrusznikiem. kiedy zacznie leciec paliwo dokręć i po chwili powinien załapac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1991    0

Witam, mam podobny problem w NH TD5050 z 2013r, tez jakos raz na 20 razy nie chce odpalic, rozrusznik kreci, na pompie slychac jakies stukniecie, jakby ten elektromagnes, a odpalic nie chce, jak sie mu psiknie plakiem do filtra powietrza to lekko odpali, potem jakis czas jest ok, ale pożniej znowu nie chce załapac, dodam ze nie zauwazyłem, zeby miało to jakis zwiazek z tym czy silnik jest ciepły czy zimny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1991    0

filtry zmieniłem, ale nic to nie dało, raz w zimie odpalalem go zeby mu zalac ropy zimowej, bo długo stał i została po lecie a było dosc zimno i traktor zgasł, dopiero jak zrobiło sie cieplej odpowietrzyłem go i zmieniłem  filtry paliwa, ale nie wydaje mi sie zeby to była przyczyna, bo problemy z odpalaniem miał juz wczesniej, tylko ze działo sie tak moze raz na 2 miesiace, całe lato jak ciagnik miał duzo roboty tez było ok, dopiero teraz jak mu sie skonczyło i wiecej stoi niz jezdzi ma ten problem czesciej, mozesz opisac jak sprawdzic działanie przyspieszacza? a moze pompka zastrzykowa?

Edytowano przez misiek1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1991    0

Witam, wydaje mi sie ze rozwiazałem mój problem, przynajmniej narazie tratorek odpala jak trzeba. Problemem była poluzowana nakretka od kabelka, którym dochodzi prąd do elektromagnesu odpowiadajacego za gaszenie traktora, mam nadzieje ze to to było przyczyna, dziekuje za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj