Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MateuszGutowski

królik nie może chodzić pilnie!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

siemka mam bardzo pilny problem dałem samice do zakocenia do samca i po 3 dniach przyjechałem ją zabrać a ona nie może ustać na tylnie nogi potrzebuję pilnej pomocy bo szkoda mi bo jest to nowozeland biały o wadze 5kg z rodowodami po pięknych rodzicach.z góry dziękuję

Edytowano przez dogberry

wizacja    0

Królicę dopuszczasz do samca i obserwujesz przebieg zapłodnienia ,a po udanym sexie zabierasz ją z klatki samczyka .

W klatce samca nie powinno być żadnych wystających przedmiotów ( poidełek , paśników , korytek na karmę itp ) bo królicze zaloty maja często burzliwy charakter i łatwo o mechaniczny uraz np kręgosłupa co może być w tym przypadku powodem niedowładu kończyn : (

Kiedy królica nie chce samca , wtedy należy spróbować ją dopuścić dnia następnego , a nie np pozostawiać z samcem " żeby się oswoiła "

Gdy nie masz własnego samczyka i królicę musisz zawozić do zapłodnienia , a ona akurat nie ma ochoty na sex , kładzie się , wbija w róg klatki , czy tez w inny sposób unika samca ,możesz skorzystać z kawałka sznurka z pętelką na końcu . Pętelkę zaciskamy na ogonku samiczki i i unosimy go w górę : ))

Edytowano przez wizacja

Wiadomość z agroFakt.pl

Kortez    0

jak samiczka jest młoda i dopuszczałeś ją pierwszy raz to mogło dojść podczas zapołodnienia do rozszczepienia kręgosłupa, jest tak w przypadku kiedy samica ma za mało mikro i makro elementów dostarczonych podczas rozwoju, lub gdy jest dopuszczana do stasunkowo za dużego samca.

hej samica poszłą do weta i nic niema uszkodzonego tylko ma lekkie na prawą łape porażenie weterynarz dał 2 zastrzyki i jeden dał mi żebym dał i wkrutce powinno byc dobrze ;)

stinek    0

Daj znać, czy pomogło :)

juz mialem pisac,abys udal sie do weterynarza,ale widze ze juz po wizycie:) daj znac czy z krolikiem wszystko ok

MImo tego,że autor milczy to pozostaje nam mieć nadzieję,że juz wszystko w porządku i królik doszedł do siebie. Tego typu uszkodzenia łapy czasem się zdarzają i to nie tylko u królika,ale u wielu zwierzat.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować