misiael7745

piszcie o swoich rozrzutnikach co o nich sądzicie i jak się spisują w porównaniu do ceny

Polecane posty

Kamyk514    2

U nas jest podobnie jedyne co wiem że nasz rozrzutnik jest z 1982 roku oczywiście też z skr-u ale kupiliśmy go za cenę złomu miał tylko dobry adapter i burty hydraulikę czy światła wszystko było poodkręcane ale jak na swój wiek jeszcze się trzyma ale trzeba myśleć o większym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

corne 6-7 ton +zetor 7211 opcjonalnie proxa. najlepszy zakup ostatniego roku. dawniej woziłem czarna białostocka 3,5 t. ale przy takiej ilości gnoju ciągle były awarie. teraz nie dość że ładuje dwa razy więcej to jeszcze nie miałem żadnej awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na moim nie ma żadnego producenta :) ani w książce gwarancyjnej i brat tabliczki znamionowej, tylko pisze, że Roltrans na pieczątce ;)

 

 

 

 

 

;)--->200<---:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simmass    0

mam stary 4t dwuosiowy z podłogą zrobioną z nierdzewki do momentu kiedy rama nie przegnije będzie się go używać i to na zmianę pracuję z c330 lub c360 mój tata kupił ostatnio warfame 6t na tandemie z pionowymi wałkami N 218-p. Powiem szczerze 40 tys za ten sprzęt to dużo jak go myłem myjką gdzie nie gdzie poodpryskiwała farba. Rozrzutnik pracuje z C385 i ten ciągnik radzi sobie z nim świetnie. A ładujemy na niego dużo więcej niż 6t w porównaniu z 4 gdzie wchodzi około 5 pełnych krokodyli to na ten wchodzi dwa razy tyle. Mam teraz problem potrzebuję nadstawek do zielonek i nie wiem gdzie je znaleźć może ktoś da mi namiar. Nie chodzi mi o hydrauliczną klapę potrzebne mi są najzwyklejsze mogą być używane. Jeszcze jedna uwaga ten rozrzutnik z pionowymi wałkami czasami potrafi się zapchać jeżeli wrzuci się za dużo suchego materiału typu słoma czy siano. Pozdrawiam innych użytkowników i proszę o kontakt wszystkich którzy mogą mi pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truck    0
jestem ciekawy jakie macie rozrzutniki i czym je ciągacie

:) własnego nie mam ale jakby co :lol: to tylko Brochard -cudeńko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Witam ma zamiar kupić rozrzutnik ale nie wiem jaki? Myślałem o Tytanie 10 plus ład.8t tandem i 4 wałki pionowe lub 2 pionowe, nie wiem które lepsze-doradźcie coś... A może macie jakieś inne propozycje dobrych rozrzutników, jeśli tak to chętnie wysłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

ja posiadam od 2007 r Tytana 10 plus na tandemie z 4 wałkami pionowymi i jak narazie jestem z niego zadowolony, ma tylko troche zawolny posów jeśli chodzi o zwalanie kukurydzy, a do obornika jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

A prędkość posówu to ja słyszałem że w nim można przestawiać, mam pytanko jaka jest równomierność rozrzutu, lepsza czy gorsza od tych starszych 4t rozrzutników z wałkami pionowymi i jeszcze jakim ciągnikiem go ciągasz

(100 KM wystarczy), na wiosnę ten rozrzutnik nie lgnie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

ja posiadam 20 letni rozrzutnik z dobreg miasta, czyli obecna warfama, po tylu latach to wiadomo , burty zaczęły troche rdzewieć i sie dziury porobiły, łańcuchy były kiedyś zmienione, a tak to chodzi jak zegarek, naprawde dobry sprzęt, a w 2006 roku kupiliśmy tytana 7 z brzegu ładowności 5 t, w zeszłym roku zepsuł sie napęd, ta zapadka na kole zębatym wyrobiła sobie rowki na tarczy( miekki materiał) i po przestawieniu na grubiej wszystko sie pogieło i klapa, zeszlifowaliśmy nierówności, poprostowaliśmy i jakiś czas było dobrze a w tym roku to samo i rozrzutnik stoi rozwalony w garażu, zaledwie 10 rozrzutników wywiozłem na pole... zle jest profilowana osłona pod adapterem, po rozrzuceniu zostaje na niej pół taczek obornika i trzeba to za każdym razem zgarniac bo będzie sie drogą gubic, nie wspomne już o jakości lakieru który odpryskuje przy my myciu wodą z wodociągu i otym żę siatka jest szersza o 1cm od przedniej burty i niewchodzi pomiędzy te dwie boczne, trzeba luzować zapinki i miedzy burtami powstaje przerwa po założeniu siatki...

generalnie wielki SZAJS nikomu NIEPOLECAM, kosztował 19,500 , wujo kupił rok temu taki sam i też mu sie to psuje, mój współpracuje z ciągnikiem same roller 70 a wuja z same silwer 110,

gdybym drugi raz wybierał to by to był użwany tandem 6t z warfamy, naprawde dobre polskie rozrzutniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter251    8

ja mam fliegla bardzo dobra maszyna. bez łańcuchów nic sie nie naciąga dwa pionowe walce. po zrzuceniu adaptera bardzo mało mycia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Jak to bez łańcuchów, to jak obornik się psuwa.A jak jest z równomiernością rozrzutu, który rocznik,ile ma ładowności i ile za niego dałeś, trochę dużo tych pytań ale bardzo proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter251    8

bo obornik jest wypychany przednią ścianą przyczepysiłownikiem hudraulicznym, dookoła są takie gumy więc skrzynia załadunkowa jest bardzo czysta.Jak pracuje z wałkiem na 1000 obrotów to wały robią z obornika dosłownie pył więc bardzo łatwo się go zaoruje rozrzuca dobre 30 metrów kupiłem go w tym roku a ładowności ma 12 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter251    8

tak asw 110 ma 8 ton ładowności ale niewiem ile kosztuje zadzwoń do firmy "funrol" to ci powiedzą albo sprawdz w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

ja mam polski 4T ładownosci dwu osiowy ciągam go ursusem C360 jak sucho to i C330 ale trochę szkoda jej mordować :lol: rocznik 1991


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

pieter 251 zrobił byś zdjęcia tego mechanizmu i ściany ,podłogi ,A ten siłownik co ma dławik czy coś by regulować szybkość posuwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter251    8

na stronie fliegla jest wszystkoładnie pokazane, a szybkość posuwu reguluje się na potencionometrze w ciągniku a jak jest adapter to samoczynnie reguluje w zalerzmości od obciążenia wałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

Od ponad roku mamy warfame n229 13ton ładowności,najlepszy z polskich rozrzutników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

od 30 lat niezmiennie http://www.allegro.pl/item492573027_rozrzu...i_stan_bdb.html z takim diałbłem, 3cia czy 4ta podłoga tak samo 3ci zestaw łańcuchów 2 gi adapter, kiedyś jak był nowy tłukła go cała rodzina i cała wieś wiec nigdy nie stał teraz nie stoi bo do 200 kursów robi i rama jakoś się trzyma może poza zaczepem burty tragiczne ale też jeszcze sie trzymają, a kolegi taki http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B81508 dużo młodszy i poprostu rozpadła sie rama na całej długości jak skorupka obsiadła i cały się zdeformował a rozrzutnik wywoził po niecałe 20-30 rozrzutników rocznie i stał zawsze pod dachem ;) , miałem kupić używany ale po tym co zobaczyłem trzeba będzie skrabnąć się na nowy ;)

ps. jak rozrzutnik codziennie pracuje to wiecznie będzie służył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

A ja mam od marca tytana 12 super robota. Ciągałem go MF 3650 a obecnie Jelonkiem 6630. Jedna wada za wolny posów przy kukurydzy a poza tym jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas13    0

pozmożecie bo zastanawiam jkiej firmy wziąść rozrzutnik taki gdziec 4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj