Zaloguj się, aby obserwować  
mateo151923

ZETOR FORTERRA 120 HSX vs JOHN DEERE 6115M

Polecane posty

mateo151923    0

witam! Staje przed wyborem 2 ciagnikow John deer 6115m i Zetor forterra 120 hsx. Cena jd to ok 225tys brutto a zetora 210tys brutto. Chcialbym żebyście mi pomogli dokonac wyboru. Sam nie mialem styczności z takimi ciagnikami dlatego licze na wasze zdanie. Piszcie wady i zalety i co byscie osobiście wybrali. Kierujmy sie doswiadczeniem a nie renoma firmy bo John deere wygra w takim wypadku. Dzieki z gory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to jest wogóle za porównanie? Przy takiej cenie sam bez wahania wybral bym JD. Posiadam zetora ale starszego i nie ryzykowalbym zwłaszcza na hsx bo zetor dopiero to wprowadzil i mam wątpliwosci czy bedzie to dobrze zdawalo egzamin. Co innego JD bo oni juz "troche" sie w te elektroniczne "bajery" bawią. Zetory sporo palą ale słyszalem ze JD tez potrafią sporo łyknąc :/ Moim zdaniem bierz JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo151923    0

wkradl sie bład poniewaz cena za jd to cena netto. brutto to jakies 276tys. Przepraszam ale zle spojrzalem w cennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetor Forterra HSX produkowane są o 2012 roku jest to sprawdzone rozwiązanie wykorzystywane wcześniej Zetorze Proxima Power jeśli chodzi o spalanie Zetora to mit z modelów starszych typu 72,,, link to artykułu potwierdzającego niskie zużycie paliwa http://www.agromechanika.net.pl/Forterra_16v_najlepsza_wg_dlg,strona-3043.html#

Każdy diler Zetora posiada Zetora 140 HSX testowego można wypróbować ciągnik u siebie w gospodarstwie koszty to paliwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo151923    0

AgroSlask pragne przypomniec ze nie jest to post pod ktorym mozna wyrazac swoje przemyslenia tylko konkretne informacje dotyczace podanych przeze mnie modeli. Jesli nie masz nic do powiedzenia to westchnij sobie na boku i nie zasmiecaj forum. ok?

Reszcie serdeczne dzieki! Juz po raz kolejny forum pokazalo mi ze mozna na was liczyc:) Ja chyba pozostane przy Zetorze poniewaz cena jest duzo nizsza a zalezy mi na tym. Ciagnik mialby za zadanie prace z rozrzutnikiem 10t fortschritt i plugiem 4skiby oraz inne prace polowe wiec mysle ze zetorek wytrzyma. Jakby ktos mial jeszcze jakies doswiadczenie z ktoryms z podanych modeli to z gory dzieki! :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bo tu wypowiadają się w większości dzieciaki którzy coś tam słyszeli z opowiadań ale nie wiedzą do czego to przypiąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mam zetora 7340 2004r. (1 właściciel) spalanie może i nie jest najmniejsze ale jakoś da się to wytrzymać, a nowsze zetory nawet sie nie porównuje, jak komuś nie pasuje spalanie przy pełnym obciążeniu na poziomie 20 litrów to niech nie kupuje ciągników powyżej 100 koni :) porównanie spalania jd i zetor hsx myślę ż by wypadło na korzyść zetora, ale co ja tam mogę wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym wyborem i w moim przypadku padło na zetora. Głównym argumentem była cena. Za ciągnik który przepracuje u mnie max. 300mth nie warto przepłacać. Na pewno zaletą zetora jest podnośnik (2 tony różnicy). A John Deera? Uznanie wśród okolicznych sąsiadów:D Ale mi na tym nie zależy. Przynajmniej serwis mnie z torbami nie puści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

No rzesz ludzie najpierw kolo pyta się jaki ciągnik kupić porównuje modele o 25% różniące sie ceną i sie jeszcze zastanawia co brać.

Ja rozumie dylemat 10 tyś w tą czy w tamtą ale to?

Równie dobrze można pytać BMW czy FIAT, każdy ma zalety ale i każdy użytkownik ceni co innego, więc porównywanie ciągnika z dolnej półki cenowej z górną gdzie rozwiązania techniczne różnią się diametralnie nie ma sensu jeśli kryterium wyboru jest cena 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś że może ktoś jest w stanie dołożyć do droższej maszyny, jednak zastanawia się nad ekonomicznym sensem takiego kroku? Akurat jeśli chodzi o parametry techniczne to zetor w niczym john deerowi nie ustępuje. A jak wiadomo obcene jelonki to nie to co kiedyś (z całym szacunkiem dla marki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

zetor to moze nie ustepuje nowinkami dla mtz a nie dla JD moze jeszcze porownaj go do FENDT 312VARIO pewnie tez to samo tylko cena ciut inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
    • Przez Harnas16
      Witam, mam problem z halogenami. Mam podłączone z tyłu dwa halogeny Led na błotniku i cały czas mrugaja. Gdy się jedzie lub gdy się włączy kierunek to mrugaja cały czas. Masa jest skręcona na dwie nakrętki przy błotniku. Jakieś rady? Pozdrawiam
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
    • Przez KlimekPL
      Witam wszystkich, 
      Mam dziwny problem z Zetorem 5211, mianowicie z okolic tylnego mostu lub zwolnic dobiega głośne trzeszczenie. Dodam, że nie jest to zjawisko stałe ale zaczyna się po jakichś 20 minutach cięższej pracy w polu. Jest to właśnie o tyle dziwne, że jak na podwórku próbowaliśmy kręcić kołami na lewarku albo jeździć po placu zeby dokładniej zlokalizować problem to wtedy jest cisza i niby wszystko gra. A jak talerzowalem w polu albo woziłem wapno Piastem to trzeszczało. Dodam, że dźwięk ten występuje tylko podczas jazdy do przodu. Raz jak zatrzeszczało to szarpnęło traktorem podczas jazdy i znowu cisza. Nie wiemy po prostu gdzie szukać przyczyny problemu i co naprawić. Nagrałem tylko ten dźwięk, może pomoże w diagnozie. Ale nie udało mi sie dokładnie namierzyć skąd dobiega. 
      https://youtu.be/53-Z6vYs658
    • Przez seba836
      Witam szukam zestawu do siania myślałem o Amazone d9 z broną aktywną, polecacie coś lepszego czy lepiej ze zwykłym agregatem uprawowym szukać . Posiadam JD 6520 120km szukam tak do 40-50 tyś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj