przemo89

Ciągniki Deutz Fahr z niemieckich stron aukcyjnych

Polecane posty

przemo89    17

Na początku chciałem się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.

Chce kupić używany ciągnik, głównie Deutz Fahr, cena do 35000 ze wszystkim, czyli transportem do Polski i tak dalej. Otóż chciałbym zapytać dlaczego w Niemczech ciągniki są tak tanie. Często na mobile.de i autoscout24 pojawiają sie ciągniki nawet z 97 r w cenie do 8000 euro, i nie pisze nic co świadczyłoby o jakichś wadach. Takie aukcje trwają najdłużej 2 dni, gdyż jest to wielka okazja. Co o tym sądzicie? Czy jest możliwe, aby za ciągnik który w Polsce trzeba dać 60k zł tam był w przeliczeniu około 30k zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

---------------------------------------->Serdecznie witamy na AF ;)<--------------------------------------

 

Moim zdaniem Polscy Handlarze chcą za dużo zarobić i dla tego w Polsce jest tak drogo ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Z tym trzeba uważać! Dośyć często na autoscout, albo automobile itp pojawiają się samochody lub ciągniki ze śmiesznie niskimi cenami, ale oprócz numeru tel. nic więcej nie ma. Ty dzwonisz gość odbiera i mówi, że takie i takie, ale najpierw podaje nr. konta na zaliczkę, a po wpłacie zaliczki okazuje się że nie ma tego towaru i typ nie odbiera tel. UWAŻAJCIE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

podejżanie niskie ceny mogą byc tez spowodowane przebiegiem tychciagników które często pracowały w firmach usługowyc i przez kilka lat mogły nakrecic tyle mth co w polsce przez cały swój żywot


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Są podane adresy, także raczej to nie naciągacze. Godziny mają często tak ponad 5000 do 7000, jaka jest bezpieczna ilość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Zależy jeszcze od marki i od silnika jaki siedzi w maszynie. Ja myślę, że tak trzeba liczyć maxymalnie do 800 mth. rocznie. Więcej to moim zdaniem już ciągnik mógł być przepracowany. Trzeba jeszcze pamiętać, że nie w każdej marce roboczogodzina nabija się w tym samym czasie.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Hehe...a czy 800 mth rocznie to są wakacje dla Ciągnika? Chyba nie, a co do tego Fendt-a to ja bym już go nie kupił od tego kogoś co robi nim rocznie 2000 mth ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moim zdaniem 800 mtg rocznie to intensywna eksploatacja no hyba ze ktos matylko jeden ciagnik na np 100 ha to moze zrobic i 1200- 1400 mtg w zaleznosci od produkcji a co do przebiegow to te 7 tys mtg przy 10 letniej maszynie to raczej norma na zachodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Więc licząc 7000 mth/10 lat = 700 mth rocznie czyli ten ciągnik jeszcze się mieści w naszej skali ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale 7000 mth to nie jest tak strasznie dużo :P Bez większego problemu i remontu te ciągniki pochodzą drugie tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

moim zdaniem 800mth rocznie to i tak dosc sporo. Znajomy kupil niedawno JD4040 z roku 82 ktory ma na liczniku 7900mth ciekawe ile jeszcze pochodzi bez remontu? Jak narazie ma problemy z uruchomieniem silnika jak temperatura spadnie nawet lekko ponizej zera wiec ogolnie nie jest ciekawie. W gazecie widzialem ogloszenie o sprzedarzy fenda ktory mial remont juz przy 7500mth.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale remont przy takim przebiegu nie występuje z przyczyny naturalnego zużycia tylko z przegrzania, kiepskiego oleju, uszkodzonego filtra itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Tak. Ja też uważam, że remont silnika przy 7500 mth. jest nie naturalnym zjawiskiem. Musiało coś się dziać od dłuższego czasu, że silnik tak szybko doszedł do takiego stanu.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Na pierwszy rzut oka zaniepokoiły mnie te łyse opony, lecz to jeszcze o niczym nie znaczy ponieważ rolnik, który nim pracował mógł mieć drogi na pola tylko po asfalcie . Jak na ciągnik za 29 tys. zł. prezentuje się bardzo dobrze. 2300 mth. jak na 1995 rok to naprawdę nie jest dużo!


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Co do tych przebiegów to trzeba wziąć pod uwagę to że nie muszą być to faktyczne przebiegi tych maszyn bo ciągnik z 95r z przebiegiem 2300 mth to trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Co do tych przebiegów to trzeba wziąć pod uwagę to że nie muszą być to faktyczne przebiegi tych maszyn bo ciągnik z 95r z przebiegiem 2300 mth to trochę mało.

12300 jest bardziej realny, ale gdyby mial 22300 nabite to tez bym sie niezdziwil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

E no ten DF to albo ktoś się pomylił w cenie lub w walucie! Bo trochę to nie możliwe :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Panowie te ogłoszenia to jest wielkie kanciarstwo, nie raz nie dwa dzwoniłem na takie ogłoszenia i nic, albo nikt nie odbiera albo niema takiego numeru. Adres sprawdzałem to niema takiego nazwiska na takim adresie itp. szopki, KANT i tyle, nie łudźcie się, jak towar jest ok to trza za niego zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Dotyczy filtra Deutz (nie SDF), o nr 04131596, filtr paliwowy dokładny common rail.
      Filtr nowy zanieczyszczony opiłkami poprodukcyjnymi na gwincie wewnętrznym. Inne filtry z tej partii na półce w sklepie podobnie.
      Przedstawicielstwo sdf w Polsce reklamacji nie uznaje.
      Miał ktoś podobny problem, zazwyczaj użytkownicy nie sprawdzają co montują a serwisanci wcale, tylko zdjąć zaślepkę i wkręcić. później układy siadają ponieważ dbając i wymieniając filtry możemy zajechać układ paliwowy.
      Najlepiej gdyby filtry Deutz były zapakowane w folii zgrzewalnej i pudełku a nie tylko z zaślepką.
    • Przez badboy27
      Dzisiaj pojawił się problem podczas pracy wspomaganie zaczęło słabo działać to znaczy działa bo jakby nie działało to bym z ładowaczem nie ukręcił ale jak wczesniej jedną ręką swobodnie kręciło sie kierownicą tak praktycznie nagle się zmieniło i trzeba dosyć mocno kręcić bo stawia opór. Nie wiem jak to jest w Deutz K90 czy ma osobną pompe do wspomagania i ona siadła bo wszystko inne działa ( ładowac, podnośnik ) czy może orbitrol. Oleju jest w skrzyni prawie max. Może ktoś miał podobne objawy to proszę o pomoc bo ciężko się jeździ
      Pozdrawiam
    • Gość
      Przez Gość
      Witam dzisiaj byłem u dilera MTZ jednak nie mogę wziąć ciągnika 110km gdyż żaden MTZ ( chodź teraz mają być niedługo nowe) nie spełnia norm euro 5 dopiero te po kropce 6 mają ją mieć i tu moje pytanie jaki ciągnik do 150 tyś jak najmocniejszy i najtańszy w naprawach
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj