jolantcha61

jak ustawic lejek agromet no12

Polecane posty

jolantcha61    0

witam mam pytanie jak ustawic lejek do nawozu mam saletrzak do wysiania 3000kg na 8,5h jak mam ustawic na przedziałce dwuch przesuwaków prosze o pomoc znalzałem filmik z takim lejkiem

 

 

 

znalazłem nawet instrukcje ale nie moge sie połapac prosze o pomoc

 

ciagnik to c-330 5 bieg 2 tys obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

3t na 8.5ha to da nam 350kg na 1ha. Ja lejka ustawiam dziurę na 2.5cm szerokości jak wysiewam 200kg na 1ha też ciapkiem na 5 biegu więc jak ty chcesz 350kg na 1ha to tą dziurę ustaw tak aby miała około 4cm~4.3cm tak ja uważam. Sam będę siał 350 kg saletrzaku pod kukurydzę w tym roku i będę też to przerabiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

ok dzieki wielki a jeszcze strona lewo prawo mozesz zerknac jak ustawic na skali góra i dól byłbym bardzo wdzieczny

 

w internecie znalazłem tabele ale sam nie wiem na ile ustawic dziwgnie moze ktos pomozepost-125459-0-45497200-1395673232_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

To w takim razie wyjdzie około 235kg na 1ha czyli dziurę ustaw tak aby była szeroka na niecałe 3cm najlepiej 2.8cm i będzie gites ;) co do tabeli to do leja nie jest ona zbytnio przydatna ponieważ jest to bardzo nie precyzyjny rozsiewacz w porównaniu do rozsiewaczy 21 wieku. Jak byś chciał bardzo dokładnie ustawiać rozsiewacz to musisz znać granulację nawozu, szerokość wysiewu i dokładne ustawienie rozsiewacza i wtedy zrobić tak zwaną prubę wysiewu. W lejku takich metod się nie stosuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

ale ja jade 5 biegiem i plus minus 2 tys obrotów ty tez ...... teraz nie wiem czy mam wysiac nawoz saletrzak czy pryskac zboze a juz kwiecen chyba nawoz wysieje najpierw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

powidzcie mi jak w jednym miejscu wysiałem prawie raz mniej saletrzaka a w drugim raz ponad dobry wiecej to duza róznica bedzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

witam wysiałem saletrzak miejscami prawie dwa razy wiecej na 8,5h wysiałem 1700kg tylko ze 4 lejki dałem prawie jeszcze raz taka dawke zle zauważyłem czy bedzie duza róznica w zbozu czy nie polegnie ?? wczesniej przed saletrzakiem wysiałem saletre amonowa ok 1500 kg na 8,5h

to juz sam nie wiem co robic czy stosowac antywylegacz czy nie

 

2. pytanie jeszcze nie pryskałem na miotłe i chwasty a zboze ma juz ponad 20cm srodek na miotłe to isoguard i na chwasty tomigan dobre czy słabe? miał ktos do czynienia w sumie zielska duzo nie ma zadziała na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Odnośnie pryskania to ja pryskałem w zeszłą sobotę na chwasty ( chwastox turbo ) Jak patrzeć to dopiero kwiecień ale rośliny o wiele szybciej ruszyły i wszystkie zabiegi trzeba robić wcześniej. W większości to już dużo osób skracało ja osobiście nie skracam teraz dam tylko jeszcze drugą dawkę N i odżywkę dolistnie. A jeśli chodzi o to nawożenie to w pierwszej dawce, tam gdzie dałeś nawożenie podwójne do będzie w sam raz czystego składnika a tam gdzie dałeś mniej to mogłeś dać jeszcze trochę więcej bo saletrzak ma mało azotu (27%). Nic nie powinno zaszkodzić. A w drugiej dawce dałeś w tej saletrze 60kg azotu na 1 ha czyli tak dobrze mogłeś tylko w tej pierwszej dawce dać więcej trochę tam gdzie dałeś mniej :) Ja osobiście na żyto dałem(dam) Jesienią 200kg/1ha polifoska NPK 8 24 24, wiosną 1 dawka saletra 32% 200kg/1ha , 2 dawka saletra 32% 150kg/1ha oraz odżywka dolistna 3kg/1ha NPK 19 20 20 + mikro stanowisko po poplonie z rzepaku na przyoranie oraz przed pługiem wapno wieloskładnikowe 4t/1ha też ma trochę azotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

powiedz mi jeszcze jak ustawic lejek na dzwiganiach na nr dziwgien zrobiłem tak jak kazałes 3 cm dziura i d*pa chodzi o saletrzak za mało ubywało jezdziłem c330 5 i 1800-2000 tys obrotów napisz mi dokładnie ok byłym bardzo wdzieczny po co mam kombinowac z tym lejkiem jak ty masz taki sam sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Może ty jeździsz szeżej ode mnie. Czyli robisz szersze odstępy ode mnie. Jutro zobaczę jak tam ustawione mam tylko teraz mam ustawione na 200kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

no własnie musze wiedziec 200kg na h moj niby na 6 metrów rzucza czyli 3 w lewo i 3 w prawo ogolnie dziadowski sprzet zanim sie usatwi zeby rownomiernie rzucał itd iosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jak tam panowie udało się ustawić te nieszczęsne leje? :) też mam tego leja i zaczynam gospodarzyć więc też jestem bardzo zainteresowany jak go prawidłowo ustawić bo jak wiadomo nawóz drogi szkoda żeby coś poszło nie tak :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez uwaga
      Witam
       
      Chciałbym się dowiedzieć gdzie mógłbym jeszcze dostać cały wał do tego siewnika, ponieważ kupiłem taki trochę złom i rozsypało mi się kilka blaszek od zespołu wysiewającego i ni cholerę nie mogę wykręcić tych śrubek od zębatki i pierścienia mocującego, a pech chciał że akurat te trzy są na środku ;/
       
       
      Siewnik jest z firmy kraj szukałem na internecie ale jakoś nie mogę znaleźć takiego wału.
    • Przez simon72
      Witam użytkowników portalu. Niedawno zakupiłem rozsiewcz jednotarczowy firmy Grass Rol. Mniejsze gospodarstwo więc i tańszy sprzęt . Mam zapytanie dotyczące ustawienia wysiewu. Instrukcja nie wyjaśnia jak tego dokonać, gdyż najprawdopodobniej dotyczy starszych rozwiązań. W innych tematach spotkałem się z różnymi opniami. Pytanie kieruję do użytkowników takich rozsiewaczy. Jak ustawić dźwignie szczeliny wysiewu, i jak ustawić łopatki na tarczy wysiewającej? Proszę o porady.
    • Przez sebek0001
      Witam mam problem z rozsiewaczem lej.
      Cała zasuwa która zamyka oba otwory zardzewiała i poprostu sie rozleciała,
      również te mocowania po której suwała...
      Czy można cały ten mechanizm gdzieś dokupić?
      Bo wiadomo ze przeróbke też mozna zrobić no ale to już nie będzie to samo.
    • Przez jolantcha61
      witam mam do opryskania 9h ziemi starym opryskiwaczem agromet pilmet 88r wogole nie wiem jaka jest jego wydajnosc pamietam tylko ze jest tam na dole napisane ze 1,8 atmosfery ciagnik to c-330 moze ktos wyjasni co i jak jaka wydajnosc i tak dalej
       
      wiem ze zawsze znajomy pryskał c-330 na 5 biegu teraz ja nie wiem jak sie zabrac za to
    • Przez Artur-1990
      Witam mam pytanie gdzie mogę dostać części do rozsiewacza lej patrzyłem w tym internetowych sklepach ale tam nie ma wszystkiego co chce może zna ktoś sklep gdzie kupie wszystkie części.
      Może ma ktoś na sprzedaż z jakiegoś niepotrzebnego rozsiewacza części do lejka ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj