Zaloguj się, aby obserwować  
Wielkopolanin

Co dalej ze złotówką?

Polecane posty

Chyba każdy słyszał, co się dzieje na giełdzie. Wielkie spadki na całym świecie, a jeszcze większe w Polsce. W ślad za tym idzie nasza waluta,tanieje. Chodzą słuchy, ze ma mocno stanieć,szczególnie w stosunku do dolara. Co o tym myślicie, poleci mocno w dół? Konsekwencje będą duże, wzrost cen paliwa,no i jeśli ktoś

zamierza kupić maszynę zachodnią też dołoży. Ja chyba wybiorę sie w tym tygodniu i zrobie zapas paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

no nie wiem czy tak wszystko drastycznie pojdzie w doł w koncu to dolar leci na łeb na szyje i amerykanska gospodarka...u nas tez nie jest kolorowo a USA ciągnie za sobą cały swiat.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

dzisiaj słuchałem audycji w radiu odnośnie gosporadki amerykańskiej i jakiś specjalista powiedział coś takiego :" gdy Ameryka kicha to Europa choruje" ;) .powiedzmy sobie szczerze na świecie jest AMERYKA ,Europa ,i reszta świata ;) to co sie bedzie dalej działo na giełdzie amerykańskiej nie obejdzie sie bez komplikacji w Europie :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landwirt    0

teraz jest najlepszy okres na kupno akcji na giełdzie jest tylko jeden problem to jest trochę ryzykowne ale tam gdzie ryzyko tam siedzi duża kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

kto tu mowi ze zlotowka tanieje?? chyba nie patrzycie na kursy walut...


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle podobnie, ale ja sie niestety w to nie bawie. Ale gdybym grał, to bym jeszcze poczekał az spadną ceny akcji i wtedy w coś zainwestował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landwirt    0

Tomek tu chodzi o to że tanieje złotówka ale z punktu widzenia zagranicznego inwestora (tak się mówi w ekonomi)

 

jeśli kurs euro jest 3,6 i nagle po kilku dniach jest po 3,8 to znaczy, że to jedno euro jest więcej warte czyli jest poprostu tańsze...

bo więcej można za to kupić złotówek

 

to jest właśnie taki paradoks jak kurs idzie w górę to mówi się że złotówka tanieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
Tomek tu chodzi o to że tanieje złotówka ale z punktu widzenia zagranicznego inwestora (tak się mówi w ekonomi)

 

jeśli kurs euro jest 3,6 i nagle po kilku dniach jest po 3,8 to znaczy, że to jedno euro jest więcej warte czyli jest poprostu tańsze...

bo więcej można za to kupić złotówek

 

to jest właśnie taki paradoks jak kurs idzie w górę to mówi się że złotówka tanieje ;)

hola,hola,kolego!chcesz powiedzieć,że jeśli euro zdrożało z 3,6 na 3,8 PLN to jest wtedy tańsze?to czekajmy wtedy wszyscy aż ON "potanieje" z 4,20 na 5,20 PLN ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurs złotego wobec dolara:kurs

Można by ten wykres odwrócić i wtedy było by dokładnie widać, że jeśli dolar drożeje, to PLN analogicznie tanieje.

Jeśli ropa jest np. po 80$ za baryłkę to 15 I przy kursie2.4zł zapłacimy za nią 192zł.

Ale już 21 I przy kursie 2.5zł zapłacimy 200zł.

Proste i logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landwirt    0
hola,hola,kolego!chcesz powiedzieć,że jeśli euro zdrożało z 3,6 na 3,8 PLN to jest wtedy tańsze?to czekajmy wtedy wszyscy aż ON "potanieje" z 4,20 na 5,20 PLN ;)

 

 

Czytaj uważnie tu chodzi o to że złotówka tanieje a nie euro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale ropa już dziś na giełdach tanieje bo Amerykańska gospodarka popada w zapaść więc trochę stanieje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Póki co to i cena ropy idzie w dół, a co do umacniania się euro to ja mam nadzieję że dojdzie co najmniej do 3,8 albo i więcej bo wtedy odwróci się sytuacja z wieprzowiną tzn. nasze mięso będzie eksportowane a nie zakłady będą importować np. z dani bo tańsze. A fakt że maszyny nieco podrożeją nic mi nie zmienia bo po prostu przy tak mocnej złotówce niema zbytnio szans na podskoczenie cen a co się z tym wiąże nie mam dochodu więc mnie i tak nie stać na tą "tańszą maszynę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą wieprzowiną to święte słowa, też na to liczę. Ale jak zakłady ściągają stare mięso za półdarmo, to te kilkadziesiąt groszy nie zrobi im różnicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dopóki będziemy mieli wysokie stopy procentowe i tak stabilną gospodarkę to złotówka będzie się umacniała, więc nie ma co liczyć na eksport w najbliższych latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

dla mnie zlotowka moze byc nawet za darmo ;p


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Kurde a moi rodzice maja na giełdzie pieniądze ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Kurde a moi rodzice maja na giełdzie pieniądze ;)

 

na pewno nie wszystkie, większość osób dywersyfikuje inwestycje, więc nie należy podejmować pochopnych decyzji lecz wycofywać kapitał stopniowo, aby nie pogłębić zapaści, która może odbic się czkawką również w sektorze rolniczym, mimo jego teoretycznej stabilności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Nie no trochę pieniędzy tam jest ;) ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec miał kiedyś akcje ale posprzedawał, jak ktoś umie dobrze grać na giełdzie to można niezłą kasę zarobić. A myślę że złotówka powinna się po pewnym czasie umocnić.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Dzisiejsza giełda wyszła na plusie.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

może by tak połączyć ten temat z moim tematem?

RPP chce znowu podnieść stopy procentowe przez co spadnie euro, to już chyba zupełny koniec exportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A moim zdaniem zlotowka jeszcze troche sie umocni,a pozniej spadnie,bo obecnie jej wartosc jest sztucznie wymuszona. Polska nie ma zadnych zapasow w zlocie,ani surowcow naturalnych a juz wogole dobrze rozwinietej gospodarki,wiec zloty musi opasc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie jestem pewny czy wszyscy są tego świadomi lecz system złoto-dewizowy (z Bretton Woods) definitywnie przestał istnieć w roku 1973, wartość Naszej waluty jest ściśle związana ze stanem gospodarki (a ten nie wskazuje na osłabienie), jeśli RPP opanuje inflację to cudów nie należy się spodziewać co oznacza, iż złotówka będzie w dalszym ciągu się umacniała (co nie wyklucza krótkookresowych odchyleń od trendu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj