Zaloguj się, aby obserwować  
kamil1706

Szkody na lakach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil1706    0

Witam. Jest to mój debiutancki wpis na tym forum i od razu chcę zaznaczyć iż nie jestem rolnikiem, jestem myśliwym, który pięści w rękach niewdzieczna funkcje szacowania szkód. Będę tu zaglądał co jakiś czas i pytał na ogólnopolskim forum rolników o różne zagadnienia, chciałbym znać opinie praktyków. Pierwsze moje pytanie, ile należy wypłacać rolnikowi za rekultywacje 1 ha uszkodzonej laki przez dziki. Ile za pracę agrotechniczne, ile za nasiona, ile za utracony plon siana a ile masy zielonej. Proszę o rzeczowe odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Najlepiej dla wszystkich [łącznie z dzikami] to weżcie sobie te dziki do ogródka.... niech tam wam porządek robią, ;[

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1706    0

Prosiłem o rzeczowe odpowiedzi. A tak na marginesie to te dziki w stanie wolnym są własnością skarbu państwa czyli tak samo moje jeak i Twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do tych dzików to są własnością Państwa, ale za zniszczenia przez nie wyrządzone ponosi odpowiedzialność koło łowieckie.

Dział V http://www.mos.gov.pl/g2/big/2013_04/1c9ea57960534189340ac664d8ff0d7f.pdf

 

Jak dysponujesz szeroką wiedzą w tym zakresie to udzielaj się w tematach podobnych no i już istniejących

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3859-dziki-w-kukurydzy/page__st__380

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/65894-szkody-lowieckie/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/22318-ustawa-prawo-lowieckie/page__st__40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

Prosiłem o rzeczowe odpowiedzi. A tak na marginesie to te dziki w stanie wolnym są własnością skarbu państwa czyli tak samo moje jeak i Twoje.

-skoro tak, to dlaczego mnie nie wolno go zabić i zjeść? a tak na marginesie, to i tak Cie podziwiam że jesteś zainteresowany tematem, u nas do wyceny szkód mają wydelegowanego tak opryskliwego człowieka, że przy wycenie szkód większość ludzi go wyprasza, bo sie nóż w kieszeni otwiera, na 0,5ha pszenicy zryte ok 30% powierzchni a gość daje 50 zł "na zrównanie", podobnie w sadzie, zniszczone z 25szt już kilkuletnich jabłonek (przez rogacze), a gościu mówi że połowa z nich jeszcze wypuści i oferuje zwrot za koszt sadzonek może za 5-7szt, -jest tak chamowaty że sztuka sie powstrzymać co by go nie pobić, no ale co zrobić... w kole zasiadają sami prokuratorzy sędziowie, policjanci z wyższego szczebla wiec lepiej sobie odpuścić bo gra nie warta świeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Ten temat jest lepszy od kawy ! ciśnienie podnosi - u nas też takie cwaniaczki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Temat podobny jedynie dotyczy pola 5 ha po kukurydzy zasiany jęczmień daleko od lasów pole ale to dzikom nie przeszkadza wpadły poryły raczej powinienien być zaorany i siew wiosenny, wczoraj byli leśnicy przeszli popatrzyli i wywnioskowali że wina po stronie rolnika nie powinienień siać jesienią tylko wiosną albo samemu ogrodzić pole ,O sadzeniu ziemniaków w polu już dawno zapomnieliśmy ktoś tam posadzi koło domu kilka arów a i tak poryją a może panowie leśnicy bogata firma pomyślcie o stopniowym grodzeniu siatką lasów za biednej komuny takie siatki jeszcze pamiętam jako dziecko koszty nie są takie ogromne zamiast kupywać straży leśnej nowych samochodów a oni jeżdząc po lasach straszą dziki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...Pierwsze moje pytanie, ile należy wypłacać rolnikowi za rekultywacje 1 ha uszkodzonej laki przez dziki. Ile za pracę agrotechniczne, ile za nasiona, ile za utracony plon siana a ile masy zielonej. Proszę o rzeczowe odpowiedzi.

hmm - odszkodowanie bo rolnik będzie musiał kupić pasze + najęcie kogoś kto wyrówna teren, odsieje trawę itp

A najlepiej jakbyście panowie myśliwi sami naprawiali te szkody, poznacie wtedy koszt i może bardziej z głową podchodzili do całej sprawy a nie spychologia i masz parę zł i się odczep.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Koszt rekultywacji jednego ha łąki trawa 40 kg 800 zł paliwo + robota + stracony plon ci co wyceniają dobrze wiedzą jakie są koszty tylko kleją głupa bo tak

naprawdę to ich to g......no obchodzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vladimir55    2

nam gość od szacowania za 1ha porytej łąki punktowo przez dziki zaproponował 3kg trawy takiej z targu i twierdził jeszcz że łąkę da się naprawić przy użyciu grabek także ręce na nich same się zaciskają przy takim szacowaniu dodam że łąkę 2 lata temu przesialiśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dlatego najlepiej aby koła łowieckie same odnawiały lub najmowały firmy które odnowią łąkę + koszt zakupu paszy za okres gdy łąka nie jest użytkowana bo rozpierniczyły ją zwierzaki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vladimir55    2

ale tak nigdy nie będzie bo myśliwymi są wysoko postawione osoby i prawo jest dla nich a nie dla poszkodowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Nien rozumiem czemu nie wybiją gdzieniegdzie- miejsce dzików jest w lesie- u nas dzików nie było, dopiero od 3-4 lat się pojawiły- ponoć coś to ma wspólnego z nowo poastałą autostradą-i od tych 3-4 lat plącze się jakaś watacha doprowadzając mnie do łez. Skoro tyle lat ich nie było to czemu teraz po prostu nie można ich wystrzelać na naszym terenie na którym nie ma lasów państwowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mi chodzi po głowie pomysł dostania się do koła łowieckiego, tyle że nie chce mi się po nocy szwędać po polach i lasach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Już niedługo będą prowadzone zbiory kukurydzy i jak zawsze pojawia się ten sam problem. Jak sobie radzicie z dzikami w kukurydzy? Czy jest ktoś odpowiedzialny za to że niszczą nam kukurydzę? Czy można uzyskać jakieś rekompensaty?
    • Przez PolskiTraper
      Witam. Interesuje mnie szczera opinia na temat wypłaty odszkodowań łowieckich, a dokładniej czy myśliwi je rzeczywiście wypłacają. Jakie to są sumy tzn. czy współmierne do szkód spowodowanych przez zwierzyne. Widziałem tutaj na forum w jednym z tematów, że opinie są bardzo złe tzn. myśliwi nie dopełniają swoich obowiązków jakimi są wypłaty odszkodowań, często są to sumy niewspółmierne do strat. Powiedzcie jak to w rzeczywistości u was jest.
      Jestem również zainteresowany stosunkiem samych myśliwych do rolników, ich podejściem do tematu. Proszę o szczere wypowiedzi.
    • Przez szymon21137
      Witam
      Mam mały problem ponieważ chciałbym kupić zgrabiarke karuzelową ale nie wiem jak spisuje się taka na nierównych łąkach. Proszę o pomoc !!!!
    • Przez krzysiek1954
      proszę o podanie kosztów 100% rekultywacji zniszczonej przez dziki łąki .Tylko proszę o odpowiedzi a nie o tym czy się komuś nóż otwiera czy nie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj