januszsamiec

Problem a opryskiwaczem

Polecane posty

szopen    29

Powinien być drobny deszczyk, a nie strumień. Jakie ciśnienie dałeś, jaki wydatek cieczy planujesz?

O mgiełce zapomnij to było 20 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Może to być uszkodzony zaworek w pompie, zbyt mało powietrza w tej kopułce lub nieszczelny układ zasilania czyli gdzieś na łączeniu "łapie" powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Powinien być drobny deszczyk, a nie strumień. Jakie ciśnienie dałeś, jaki wydatek cieczy planujesz?

O mgiełce zapomnij to było 20 lat temu.

Witam tak jak pisałem 3 atm 4 bieg 1600 obr ursus c 330 powinno być ok 250 l na h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Koledzy mam pytanko odnośnie mieszadła w opryskiwaczu   ;)


Mam w swoim opryskiwaczu mieszadło znaczy miałem bo na chwilę obecną jest ono całe zardzewiałe od środka bo jest to stary typ całe metalowe i nie spełnia swojego zadania  :)


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7fe2f531251c46a2.html


I chcę wstawić nowe wywiercić otwór jak na foto i wstawić takie


 http://allegro.pl/mieszadlo-opryskiwacza-opryskiwacz-zbuczyn-i4722428921.html


(dla bardziej dociekliwych dla czego nie zdemontować starego i nie wstawić nowego "tego trójkątnego" w jego miejsce to sprawdzałem i nie pasuje rozstaw otworów mocujących i średnic otworów jest większa)


Czy jest jakaś różnica w którą stronę skieruję wylot od tego mieszadła przykręcając je do zbiornika bo planowałem skierować je do góry ??


Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

W górę raczej nie, bo jak będziesz miał końcówkę zbiornika będzie rozbryzgiwać po ścianach a nie mieszać, skieruj raczej w bok, lekko w górę, żeby tworzył się wir w zbiorniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

Witam. Panowie jaki powinien iść olej pod manometr do opryskiwacza polowego i ile go wlać po przy rozbieraniu po prostu mi wylecial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Masz korek olejowy i w niego właśnie wlać olej do pełna (dosłownie jakieś 3cm3). Olej obojętnie jaki - silnikowy lub przekładniowy byle czysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro168    0

Witam. Kupiłem zawór sterujący 3-sekcyjny z filtrem zewnętrznym z regulacją ciśnienia . Mam pytanie ja zredukować ciśnienie wychodzące z filtra do zbiornika ? bo podłączyłem z filtra do zbiornika to się wraca cała woda do zbiornika a nie nie bije ciśnienia na lance ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Przewód,który podałeś do zbiornika należy podpiąć do mieszadła.Tak jak masz teraz połączone to jest zwykły przelew.Ciśnienia na lancach nie będzie,gdyż ciecz strumieniem wraca do zbiornika.Jak nie masz mieszadła to ten przewód od filtra zaślep.Ale to rozwiązanie na chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Witam. Mam taką pompę jak na zdjęciu na pierwszej stronie.Kupiłem te niebieskie rozpylacze i z tabel wynika że przy 3 barach powinny dać 1,15l/min. Natomiast moje dają 0,85l/min. Aby osiągnąć 1,15 muszę dać 5 barów. Co za to odpowiada? Czy to wina dysz?Czy może to pompa ma niską wydajność fabryczną i potrzebne jest wyższe ciśnienie? Mieżyłem na 4 dyszach na każdej lancy i wszystkie dają tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Przy 3 barach jest 1,2 l (0,3galona na min). Sprawdź manometr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Czyli mówisz że nie ma inne możliwość-Niebieska dysza ma dać 1,2 przy 3 barach. to może manometr kupię nowy.Bo też mi się zdaje że parametry mogą odbiegać od mormy ale nie o tyle.

Edytowano przez chuck1807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jeszcze sprawdź ciśnienie na dyszach. Czyli podłącz pod dyszę manometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Ciśnienie sprawdzałem i jest 3bary na dyszach a wydajność nadal 0,85l/min. Dysze kupiłem w miejscowym sklepie za 1,80zł szt. Jakie ciśnienie powinny wytrzymać te dysze, bo te już mogą iść na złom przy 5 barach je rozepchło i teraz woda leci prawie że strumieniem w dół. Nie wiem czy mogę to reklamować.

To są takie dysze.http://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-maszyn/opryskiwacz/wklad-szczelinowy-niebieski.html

Może dlatego mi się wydajność nie zgadza bo 1,2 do jest dla dysz RS-MM i AZ-MM a to co kupiłem to jakieś niewiem co?

 

Edytowano przez chuck1807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Owszem mogą być różnice między dyszami. Jednak u ciebie jest dość duża różnica.

Manometr badałeś na stanowisku wzorcowym ?

Jakie gęste sitko masz przed rozpylaczem?

Zwróć uwagę na niekapka, postaraj się wymienić membrany na nowe.

Poszukaj końcówek z porcelanową wkładką. Są bardziej dokładne. Koszt ok 5 zł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djtomi14    0

 

witam

kupiłem opryskiwacz hardi lz 1200 24 m belki zawieszany bodajrze 93 r. pracuje wraz z ciagnikiem JD 5100M

 

mam taki problem jak podłącze hydraulike i do ciagnika i wezme na stały przepływ to nie działa tzn nie rozkłada sie itp a jak wezme delikatnie dzwignie przytrzymam to działa lecz strasznie pompa wyje jak by ciezko miała 

 

co moze sie z tym dziać lub co mam wiecej napisać by było wiadomo o co chodzi.

 

dodam ze u właściciela wszystko chodziło ok 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arturo69a
      Witam, jestem tu nowy więc proszę o trochę wyrozumiałości mój problem polega na tym że kupiłem opryskiwacz holder IN250 2700l. 21m, z komputerem distron II;. Opryskiwacz jest wyposażony w niezależne lance sterowane przez elektrozawory poprzez sterownik którego niestety nie mam Holder ma lance składane z boku i jest on z 1996r. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje o takim opryskiwaczu o instrukcji obsługi albo o jakiś namiarach z częściami do holdera. Jakieś zdjęcia tego sterownika będę bardzo wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj