januszsamiec

Problem a opryskiwaczem

Polecane posty

Witam posiadam opryskiwacz o szerokosci roboczej 10m, firmy niestety nie wiem. Mam z nim problem a raczej z pompa( slabe cisnienie). Musze moja 60 jezdzic 2 aby wylecialo 250 l/ha. Jezeli chce pryskac jedna lanca i tamte zamkne to cisnienie mocno urosnie (az wydmucha uszsczelki na rozdzielaczu) plynu leci wieksza dawka a jak otworze cisnienie spada. Pomóżcie, co moze byc przyczyna?post-97609-0-99318800-1395572776_thumb.jpgpost-97609-0-58672300-1395572791_thumb.jpgpost-97609-0-38389100-1395572809_thumb.jpgpost-97609-0-32573900-1395572831_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Po pierwsze to jakie masz końcówki robocze na belce polowej?

Belka polowa jest sucha czy mokra?

Olej w pompie jest na wystarczającym poziomie? nie jest mętny?

Tłumik pulsacyjny działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Sprawdzałeś ćiśnienie w pompie na tym wentylku? próbowałeś regulować ciśnienie zaworem??


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Belka polowa jest sucha, dysze mam tego typupost-97609-0-75704800-1395574645_thumb.jpeg ale chce je wymienic. Jakie polecicie? Belka jest sucha. Olej w pompie nie jest jakis metnytylko ladny czysty. A co to ten tlumnik pulsacyjny? Ile powinno wynosic cisnienie na wentylku? pompowalem powietrza ale nic to nie zmienilo.

Zaworkiem rogulowalem ale cisnienie nie wiele sie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Kto podłączał ten rozdzielacz?!!!

Przecież tam nie podłączonego mieszadła.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To niby ma być dysza?? cisnienie nie pamiętam ale jak napompowałeś np 1atm to trzyma czy uciekło? bo jeśli ucieka to membrana jest dziurawa, olej w pompie nie ma nic do rzeczy nawet na wodzie pompa ma robić ćiśnienie


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

jezli cisnienie jest slabe jak mowisz do wymiany sa zaweorki w pompie a jesli cisnienie niesamowicie wzrazta tyo wina rozdzielacza, to ze jest nowy o niczym nie swiadczy sproboj pod nakretke z koncowka do manometru nalac olweju zaznaczam od razu ze jest potrzeny specjalny olej do tego ten zaworek tam znajdujacy moze sie przycinac.


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
check    0

W ogóle jakoś po chińsku podłączony ten rozdzielacz.Dolnego mieszadła nie ma wcale a do górnego rozwadniacza przwód idzie gdzieś na dół.

Rączka mieszadła też ustawiona jakoś nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Tylko że ćiśnienie ma bo jak zamknie jedną strone to jest aż za duże ja bym wymienił rozdzielacz

 

W ogóle jakoś po chińsku podłączony ten rozdzielacz.Dolnego mieszadła nie ma wcale a do górnego rozwadniacza przwód idzie gdzieś na dół.

Rączka mieszadła też ustawiona jakoś nie do końca.

Poprostu węże ma odpięte :blink:


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ciśnienie pewnie że będzie bo nie ma przewodu od filtra do dolnego mieszadła które przecież jest cały czas otwarte.

Jak podłączy tak jak powinno być z dolnym mieszadłem to obawiam się że pompa może być za słaba.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz wymienilem rok na jesien bo myslalem ze to wina rozdzielacza bo na starym tez sie tak dzialo. Weze sa odpiete dlatego wyglada ze zle podpiete. Czyli napapowac powietrza i sprawdzic czy trzyma? A te zaworki dam rade wymienic sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

W miejscu co zaznaczyłem strzałką masz podpięty wąż,gdzie on idzie?

Tej rączki czerwonej nie da się bardziej przestawić,powinna obracać się o 180o?

 

Rysunek1J_erahxsx.JPG


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ta czerwona raczka kreci sie i idzie ja przestawic. Tam gdzie zaznaczyles strzalka byl podpiety waz który byl poprostu zaslepiony, ale podpatrzylem w innych opryskiwaczach ze waz z tamtad powinien wchodzic z powrotem do opryskiwacza. Ja nie mam miejsca przy opryskiwaczu i bede chcial dorobic takie wejscie i podpiac ten waz. Dodam ze podpinalem inna pompe i tez nie bylo cisnienia ale nie mam pewnosci ze ta druga pompa jest sprawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Tam gdzie zaznaczyłem ma być podpięty wąż do mieszadła na dole zbiornika.Przy oprysku ma tam cały czas lecieć ciecz.

Jeśli jest zaślepiony to całe ciśnienie idzie na lance i dlatego jest za wysokie przy zamkniętej jednej sekcji.

Rączka ma być w położeniu poziomym "-".Są tam tylko dwa położenia,albo na lance albo z powrotem do zbiornika przez ten gruby wąż przelewowy.Nie może być na skos jak na foto.

Poniżej masz foto jak powinno wyglądać to prawidłowo:

 

IMG8570JP_erahaxe.JPG


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Masz za malą wydajność pompy (zużytą) w stosunku do wydajności dysz. Mieszacz nie jest do regulacji ciśnienia, do regulacji jest to pokrętlo z boku, które jest skręcone na maxa (nieprzepuszcza nadmiaru jak masz wylączoną lancę). polecam dysze szczelinowe. pracują na niskim ciśnieniu i być może ta pompa wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Najprościej jak się da:

jakie masz ciśnienie przy tych 250l/ha? obstawiam ponad 14bar (wywala ci uszczelki) jakie masz ciśnienie?

masz stare ceramiczne jeżeli takie jak na foto 1,0 to one maja bardzo małą przepustowość i żeby dobic do tych 250l musisz mieć duże ciśnienie

wymień na szczelinowe żółte lub niebieskie ciśnienie spadnie wydatek ciut wzrośnie

twoja pompa ma wydajność 40-60l/min przy 540obr/min dlatego szału niema

wymień manometr na lepszy glicerynowy a najpierw wykręć ten i sprawdź ilość oleju pod nim w membranie

podłącz dolne mieszadło jak trzeba

powietrznik :

-kompresorem z 6 bar jest ogranicznik membrana wytrzyma szczelny wentyl konieczny

-jak już będziesz miał dobre rozpylacze nalej wody ustaw wydatek- ciśnienie jakie ci potrzebne z włączonym mieszadłem

-powiedzmy że przykładowo 4 bar patrzysz na manometr jak nie drży i niema wahań nic nie robisz, jeżeli takowe są naciskasz minimalnie wentyl upuszczając powietrza, upuszczasz do skutku czyli aż zaniknie pulsacja jak puściłeś za dużo dopompuj i od nowa. Opryskiwacz musi pracować w tym czasie to najskuteczniejsza metoda regulacji jeśli efekt zanika lub w ogóle go niema,walnięta membrana musisz wymienić koszt niewielki.

Zaworki sprawdzałeś? Jeśli będziesz wymieniał weź z nierdzewnymi sprężynkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Ten opryskiwacz to atestu na pewno nie ma. Jakie ciśnienie uzyskujesz, to jest ważne(na manometrze). Z prawej strony jest pokrętło do regulacji, od tego zacznij. Powinno być tak do 3,5. Do tego wymień dysze na szczelinowe. Kolor oznacza wydajność, dla ciebie prawdopodobnie najlepsze będą niebieskie. Pod manometrem musi być olej, jakiś rzadki. Jeśli jest mętny to znaczy że mieszek jest pęknięty i trzeba wymienić. W powietrzniku pompy nad membraną musi być ciśnienie równe połowie stosowanego w zabiegach. Płyn z dolnego króćca pod filtrem ciśnieniowym na mieszadło hydrauliczne, a z pierwszego zaworu rozdzielacza do rozwadniacza. W pompie olej musi być i jeśli nie jest mętny to jest ok i powinieneś go tylko co jakiś czas wymienić, najlepiej hipol. To początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Wydajność już złapałeś? Podłącz jak na foto u asharot. Mieszadło musisz kupić bo wykonane samodzielnie może nie działać prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arturo69a
      Witam, jestem tu nowy więc proszę o trochę wyrozumiałości mój problem polega na tym że kupiłem opryskiwacz holder IN250 2700l. 21m, z komputerem distron II;. Opryskiwacz jest wyposażony w niezależne lance sterowane przez elektrozawory poprzez sterownik którego niestety nie mam Holder ma lance składane z boku i jest on z 1996r. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje o takim opryskiwaczu o instrukcji obsługi albo o jakiś namiarach z częściami do holdera. Jakieś zdjęcia tego sterownika będę bardzo wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj