Zico99

Zestaw uprawowo-siewny Agromasz SN300 czy agregat uprawowo siewny+ siewnik?

Polecane posty

Zico99    4

Witam ma ktoś może zestaw agromasza SN300? Mianowicie mam dylemat co kupić. Chciałbym kupić SN300 wszystko na talerzach, ale nie wiem czy warto to będzie rozłanczać do talerzowania sciernika po żniwach.Nie wiem czy kupić SN300 czy agregat uprawowo-siewny talerzowy z packerem hydropackiem + siewnik też na talerzach.Dajcie swoje opinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1583

Wg. mnie (mimo ,że nie posiadam żadnego z tych agregatów) to lepszym rozwiązaniem jest agregat z hydropakiem + siewnik bo możan używać jako cały zestaw ,ale można używać też osobno czyli samego agregatu i samego siewnika co w rozwiązaniu siewnika nabudowanego jest niemożliwe ale oczywiście jest to tylko moja własna opinia :) i niech się wypowiedzą posiadacze takich zestawów uprawowo-siewnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

użytkuje to drugą opcje czyli uprawowo siewny talerzowy z pakerem i hydropackiem... jestem zdania że to lepsza opcja . bardziej funkcjonalna jednak że zabudowany na pewno nie ważył by mi Proximy a z tym ma problemy bez tony na przodzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Posiadam agregat siewny sn 300 a ci chodzi pewnie o sn 300t ja mam agregat na zwykłych redliczkach a żeby zdemontwać siewnik to nie tak łatwo ,jak szukasz z siewnikiem nabudowanym o szybkim demontażu to sn 300t odpada i jeszcze do jakie ciągnika ten zestaw szukasz . z hydropakiem łatwa sprawa ale gdy podczepisz siewnik zasypiesz zbożem to niestety ciągnik ma co dzwigać a i balast z przodu musi być konkretny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danny12334    0

Mam pytanie dotyczace wlasnie agregatu sn300 . Zamierzam go kupic ale mam ciagnik JD 75 km i zastanawiam sie czy ciagnik da rade??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

75 koni nia da rady minimum 100 km i to cięzkie 100 koni do takiego zestawu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jaki agregat z hydropakiem da radę unieść ciągnik 75 lub 90 KM? Ewentualnie jak sobie przeliczyć nośność ciągnika, masę agregatu i siewnika ze zbożem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dla 75 KM to najwyżej 2,5m agregat, chyba że siewnik konny (lekki, o małej pojemności), to wtedy 2,7m. Na gorszej ziemi jednak 75 KM to za mało dla zestawu upr.-siew. Oczywiście jak ktoś ma taki ciągnik i część ziem zwięzłych, a część luźnych, to można takim zestawem obrobić te lepsze kawałki, a resztę osobno.

Te 90 KM w 2,7 m zestawie powinno wystarczyć. Udźwig TUZ dla takiego agregatu to 3 t. Może być trochę mniej, ale dobrze mieć zapas. Oczywiście wszystko dotyczy agregatu klasycznego - zębowego. Dla talerzowego wymagania są znacznie większe. Dużo też zależy od warunków pracy.

Oto przykład: 110 KM, agregat talerzowy 2,7 m szerokości i porządny balast! :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

popieram kolegę wyżej z uprawowo siewnym i siewnikiem talerzowym (3 metrowy) Proximę 110 i waży i uciągnąć nie może a poza tym w takim zestawie musi być odpowiednia prędkość... Frotka 130 już znacznie lepiej .. choć wiosną różnie bywa najlepiej pracuje mi się tym zestawem zts 16245 tak sobie chodzi na pół gwizdka.... a nie takimi malcami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Agregat byłby z kultywatorem zębowym, a ziemie to w większości V klasa, kawałkami IVb. Ale dzięki za informację, bo teraz widać, że w cięższej glebie taki zestaw może mieć duże problemy z jazdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

na takie klasy to możesz kupić takiego jak wcześniej miałem agromasza... przód strunowy wał.. 2 rzędy zębów (kupiony był z 3 rzędami ale zęby są za blisko siebie i od granic się pchało.. ) i z tyłu też strunowy... hydropak miałem na 2 siłownikach.. i ursus 1012, zetor 7745 dawały radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Taki właśnie chciałbym kupić. Stoję jednak jeszcze przed wyborem ciągnika do niego.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    144

u mnie proxima 90 pracuje z agregatem talerzowym 2.7 i poznaniak, z przodu tur i 200kg na turze i daje rade (hydropaku nie składam na uwrociach) klasa ziemi to od IVb do VI. w sąsiedniej wsi agregat zębowy 2.7 z poznaniakiem ciąga zetorem 7540 więc nie piszcie że 75 koni do agregatu zębowego to mało, a ten ursus 110 km to chyba raczej 3m ma zapięty bo z 2.7 to powiniem lekko iść lub jest wyjątkowo słaby bo w porównaniu z moją proxą 90 konną to ursus bardziej stęka

Edytowano przez AdeXZet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszgg    0

ja mam SN300 i po dwóch sezonach nie było z nim żadnego problemu .jedyne co moge się przyczepić to mógł by mieć 3 rzędy graczek bo przy większych nierównościach zostają dołki 

a plus to bardzo ładne i równe wschody , pracuje z MC Gmax 125 (117km) i śmiga bez problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego do C-4011.
      Nie wiem który będzie lepszy - z przednim wałkiem czy bez..
      patrzyłem na te agregaty:
      2,4 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo/2423-agregat-apollo-o-szer18m-.html
      2,1 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo-z-walkiem-z-przodu/2434-agregat-apollo-o-szer-18m.html
       
      Pola mam płaskie, bez górek. III-IV klasa. Agregat nie może być za ciężki, żeby mi przodu ciągnika nie podnosiło.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj