mzes69

Jaki heder do NH 6090?

Polecane posty

mzes69    0

Witam

jaki heder lepiej wybrać do NH 6080 vario czy zwykły + stół? czy vario jest wiele cięższy czy wpływa to jakoś na prace kombajnu?

Edytowano przez mzes69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak dużo rzepaku masz zamiar kosić. Jak dla mnie do rzepaku lepszy jest zwykły heder + stół, ponieważ jest dłuższy od vario i lepiej się rzepak kosi. Vario to znowu wygoda. Vario ma też taki plus, że można to wykorzystać przy polegnietym zbożu np. przy wysokim życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZbyszkoP    0

Jeśli jeszcze sprawa powyżej jest aktualna. Zgadzam się z kolegą wyżej. Musisz przekalkulować, co się bardziej opłaca. Jeśli masz dużo zboża (min. wysokie żyto) a mało rzepaku, to pomyśl o vario. Jeśli odwrotnie: to zwykły heder i stół.

Wygodny vario ma swoje minusy: cena, jest cięższy (droższa eksploatacja), wjedziesz na kamień, w bruzdę - może się wgiąć (wtedy się nie otworzy i kłania się serwis, który cię skasuje od razu, bo to uszkodzenie mechaniczne i nie podlega gwarancji), no i do koszenia rzepaku musisz dokupić kosy boczne.

Przy zwykłym hederze kupujesz stół wyposażony w kosy i masz 2 razy większą powierzchnię roboczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radzio550
      Witam, mam zamiar kupić NH TC5050, ale nie wiem jakie heder do niego wziąć czy 3,9 czy 4,5 . Z góry dzięki ;]
    • Przez Pavko
      Witam.
      Mam problem z kombajnem Deutz Fahr 3540.
      Otóż nie działa heder.. Nie działają motowidła a ni nic.
    • Przez krzysiek1979
      Panowie przerabiam naped kosy w D 3000 na system bizonowski .Mam wszystkie nowe czesci calego targanca ,ale nie wiem jaka jest grubosc ramy (tej dlugiej belki ,podstawy targanca ) w bizonie .I nie wiem ile cm musi byc odsuniety targaniec (sworzen ze sciskami i 4 srubami od boku hedera .Bylbym bardzo wdzieczny jak ktos by zmierzyl ile ma cm ta belka od scisku do boku hedera .
    • Przez same110
      Witam

      Ostatnio natrafiłem na takowy rodzaj przystawki do zbioru zbóż
      Co sądzicie o tej przystawce
      Wg mnie ma jedna wadę -zostawia rzysko na dużej wysokości

    • Przez mikolaj90
      Witam. Koledzy zmieniłem heder z 6,10 na 5,10 i musiałem wykręcić środkowy siłownik aby móc podpiąć heder no i tu ukazał się problem bo przy opuszczaniu  strasznie trzepie. Jest jakaś opcja aby to wyeliminować ?? Może być to wina akumulatora hydraulicznego?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj