fliegl

Co to za kabina?

Polecane posty

bratrolnika    28756

tworzywo łatwiej przerobić jak metal, wystarczy szlifierka, lutownica, może spawarka do plastiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszolawa    0

Witam ponownie cyknołem fotki klamek ktoś je widział w sprzedaży

Może macie jakiś pomysł czym je zastapić

z zewnątrz

 

4a7ec406a2952748.jpg

 

i wewnątrz

71b376351901c006.jpg

Edytowano przez lukaszolawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

ja mam w swojej klamke od żuka kabina inna ale do tej też powinna pasować.Jeśli nie ma w sklepie poszukaj na złomie

Edytowano przez jonek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmielek    0

Witam, mam ursusa c-360 3p z tego typu kabiną: http://allegro.pl/ursus-c-360-3p-w-super-stanie-i2475602277.html

Od niedawna wziąłem się za jego remont, teraz przyszedł czas na kabinę, jako że odkąd pamiętam nie było w nm przedniej szyby to postanowiłem ją zrobić. Mam taką ramkę na szybę właśnie do której ją w kładam, przykleiłem ją klejem do szyb ponieważ uszczelki na tą szybę nie mam i dzisiaj przyszedł czas na zakładanie i jest problem. Otóż wydaje mi się że ona powinna być założona takim wypukleniem do środka i jak próbuję ją tak założyć to po prostu w dolne otwory na śrubki wchodzi a w górne nie i nie da się jej dobrze ułożyć bo po prostu szyba pęknie. Zacząłem sobie myśleć że może brakuje mi jakiejś konkretnej części czy coś w tym rodzaju, byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmielek    0

Dzięki za pomoc, próbowałem wszystkiego a skonczyło się na tym że musiałem obciąć to, to była taka blaszka na której miał być zamontowany silniczek do wycieraczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A nie taniej i prościej było kupić oryginalna szybe z oryginalną uszczelką? Z czego zrobiłeś ta szybę? z pleksi? z normalnej okiennej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beczka57    86

Dokładnie jak kolega wyżej pisze, jak z pleksi to ci po jakimś czasie na słońcu wypłowieje, a jak zwykłą okienna to raz dwa ją rozbijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

[jeśli nie ten dział to prosze o przeniesienie]

Witam.

Mam zamiar z moim tatą zrobić własnej roboty kabinę do Ursusa c 360. Planuje zakup szyb do kabiny i tu jest problem kabina ma być taka [zdj. poniżej]. Nie wiem co to za typ kabiny albo co to za model. Kabiny są nowe jak to mój tata mówi kwadratowe czyli bez żadnych wygiętych ram czy coś, drzwi proste i nieugięte w pół. Wie moze ktoś jak się one nazywają?

 

post-74450-0-75105100-1374601447_thumb.jpg

Edytowano przez BomV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Człowieku po co się bawić wydaj te 2 kawałki i kup normalna kabinę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

mam pół hektara pola tak więc szkoda w to inwestować a kabinę raczej bede robił sam zobaczyć co to mi wyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

koleg olepiej poszukaj jakiejs uzywki, za 1000zl mozana cos ciekawego znalesc, bo sam material wyniesie Cie tyle


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

stare kabiny zagiętey na dole nie wchodzą w gre tylko i wyłęcznie z prosta ramą a o takie używane to ciężko bo są to nowsze kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Jak nie chcesz inwestować zbyt wiele to poszukaj "orzeszka" od C-4011 i pochodnych. Po cenie złomu kupisz ;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafallll360    969

Tak jak kolega wyżej napisał kup sobie ,,orzecha'' taniej to wyjdzie bo około 250 zł do 300 zł zawsze jest jakiś dach nad głową chodź mała, ale zawsze to coś, przynajmniej nie będziesz przemoknięty do suchej nitki ;)

A koszt materiału i czasu wyjdzie bardzo duży

 

PS. Inni maja takie kabiny typu orzech i nie nażekają i też są tacy co chwalą ;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Co do starych kabin do ursusa 360 to kabiny byly takie

- kunow blaszak, (C4011 1965-1971 r.) (C355-360 1971-198... r.)

- czeska z rur, drzwi z jednej strony i z tylu szyba na stale, (1972-1977 r. czy cos kolo tego)

- sokolka z profili, z jednymi drzwiami, (ja mam rocznik 1987)

- sokolka z profili, z jednymi drzwiami i grubym dachem, (1989 r. czy cos kolo tego)

- sokolka z profili, z 2x drzwi przeszklone i gruby dach, (1992 r. czy cos kolo tego)

- polska kabina z profili jak sokolka z jednymi drzwiami, tylko przednie dolne szyby sa poziome (w sokolce sa po skosie razem z przednia szyba), i blotniki sa cale zabudowane, (1980-1985 czy cos kolo tego)

- kabina chyba czeska 2x drzwi, z profili i z szerokimi blotnikami stosowana przewaznie w ursusach 355 (1977-1982 czy cos kolo tego)

- kunow kabina z dwoma drzwiami, wysoka i waska. stosowana przewaznie w 3P, (1986 czy cos kolo tego)

- czeska kabina z profili, 2x drzwi otwierane do przodu, plastykowy dach, kabina cala przeszkola, w oryginale mocowanie kabiny jest pomalowane na czerwono (1987 czy cos kolo tego)

- kabina URSUS C-362. (1980-1987)

- na poczatku lat 90-tych na eksport szly ursusy z takimi czerwonymi kabinami (2x drzwi) tych kabin byly dwa rodzaje, na Allegro nieraz mozna spotkac.

Innych kabina nie znam albo nie pamietam.

Osobiscie zawsze najbardziej podobala mi sie kabina sokolka z grubym dachem (drzwi i tylna ramka koloru czerwonego) i 2x drzwi. Mam C-4011 i ja na 360 przerobilem. Maska od C-360 kabine kubilem uzwana sokolke niski dach i jedne drzwi. I przerobilem ja na ta nowsza zrobilem 2x dzwi przeszklone, przednie dolne szyby trapezowe od nowszej kabiny, zabudowalem z tylu kabine i podnosnik, hamulec reczny zrobilem jak w zetorze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Witam, jaka jest wartość kabiny Kunów nowy typ? cała polakierowana kompletna z org uszczelkami wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

c360 warta 10tys a kabina 3 tys ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

Ja mam na mysli kabine kunów do c360 odnowioną jaka jest jej wartość gdybym chciał sprzedac :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba063
      Witam. Stałem się posiadaczem ciągnika C355. Pojazd nie posiada dowodu ani tablicy. Mam do niego zaświadczenie o wycofaniu z ruchu oraz ciągłość umów. W jaki sposób ten pojazd zarejestrować? Pozdrawiam
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Zakuplem internationala 844s z 1981r.
      Jest taki problem ze kabina i blotniki tylnie sa zmasakrowane.
      I pytanie czy kabina "comfort2000" razem z blotnikami pasuje z 744 do mojego 844?
      Lub czy ktos ma jakas kabine razem z blotnikami?
      Pozdrawiam
    • Przez unipasz
      W zetorze 7745 cieknięcie tak jakby olej z nawiewów  podejrzewam ze jest dziurawy i czy trzeba ścigać dach do wymiany , czym te nawiewy są zasilane
    • Przez KubAE86
      Witam, posiadam MTZ Pronar z 96r. Z powodu za małego garażu rusek do niego nie wchodzi więc załóżmy że chcę zmienić kabine na tą starą małą i tu sie pojawia problem z deską rozdzielczą bo jak wiadomo Pronary mają tą nowszą plastikową. Czy będzie to pasowało do małej kabiny czy tylko do niej pasuje deska belarusa (zegary w poziomie)  ?
    • Przez taksun
      Witam
      Poszukuję ramki szyby tylnej kabiny z zamknięciem wg rysunku lub osoby któr posiada ciągnik z taka kabiną i mogła by udostępnić zdjęcia w jaki sposób jest ona zbudowana i jak montowana.
      Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj