Zaloguj się, aby obserwować  
nunu85

połączenie siewnika z agregatem przez hydropak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nunu85    499

cześć panowie

 

Mam drobne pytanko.

dokupiłem w tym roku do siewnika agregat aktywny z hydropakiem i zastanawia mnie jedna kwestia: otóż siewnik ma mocowania dolne sztywne (o takie jak na tym obrazku http://static.landwirt.com/4693/1105410/vbig_0.jpg)

 

Hydropak też nie bedzie miał nigdzie zadnych luzów http://www.bomet.pl/galeria/42-273-l

 

Czy w sytuacji, gdy to bedzie wszystko tak sztywno szło, to na jakichś przełomach, bruzdach itp nic się nie bedzie tam nadmiernie dugowało czy wręcz gięło?

Jak to jest u was rozwiązane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy siewniku powinny być podłużne dziury, żeby niepotrzebnie nie robić naprężeń i żeby nie było możliwości, że coś może strzelić od tego naprężenia. Chociaż wiele zależy też od tego ile tam będzie się sypać do siewnika.

 

Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest takie coś: http://img703.imageshack.us/img703/6339/40024602.jpg

 

Ale to jest tylko moja opinia według własnego doświadczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotlet20    0

O ile widze to w tym hydropaku są siłowniki jednostronnego działania co powoduje swobodne opadanie siewnika na ziemię. W takim przypadku nie są potrzebne ruchome mocowania, ponieważ siewnik będzie swobodnie "pływal" na siłownikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

utaw dźwignię hyrdauliki w położenie pływające i nic złego nie bedzie sie działo.... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie niestety materiał za słaby i hydropak wygięty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

i tego wygięcia sie obawiam.

Załóżmy, ze brona będzie szła po równym polu za traktorem, natomiast jedno koło siewnika bedzie toczyło sie nie do końca wyrównaną bruzdą i już wszystko sie duguje i napręza.

 

Juz zdecydowałem, ze tak na sztywno nie zostawie i oddam te odkrecane wieszaki do tokarza, zeby mi w nich fasolki na sworzeń mocujący zrobił i wtedy juz bedzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damian513
      Witam chodzi tu aby na bieżąco monitować czy każda z tarcz wysiewających pracuje.Podczas nakręcania spadnie łancuch i nie sieje chodzi to do siewnika od buraków gama5 czy ma ktoś jakies propozycje albo rozwiązania czy coś zakładać jakieś czujniki ?
    • Przez 96Zetor41
      Witam,
      Zna ktoś z uzytkowników jakieś miejsce gdzie mógłbym kupić/zamówić gumę kółka dociskowego do siewnika kukurydzy z Kuhna? najlepiej jakąś stronę internetową


    • Przez jdrozdzewski
      Witam, poszukuję instrukcji obsługi siewnika SO 43/3 B Poznaniak 6 rok produkcji 1996. Z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez smokus1234
      Witam, mam zamiar kupić brone talerzową półzawieszaną 3m. Nie dokońca zdecydowałem jaką ale najprawdopodobniej padnie na Grano System z wałem oponowo transportowym bądź wózkiem transportowym hydropakiem z wałem gumowym.
       
      Bardzo proszę, jeśli macie doświadczenia w uprawie pożniwnej jak i przedsiewnej tą maszyną podzielcie się opinią.
       
      Jeśli ma ktoś doświadczenia z bronami talerzowymi półzawieszanymi innego producenta prosze o komentarz.
    • Przez pulek227
      Witam,
      Posiadam IHC 955 bez przedniego napedu i zastanawiam sie nad zakupem agregatu biernego z hydropakiem.
      Mam siewnik amazone d7 3 metry.
      Czy da rade sobie taki ciagnik i czy nie bedzie podnosilo przodu?
      Z gory dzieki za opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj