Polecane posty

CZESIEK88    0

w Tarle byłem... gościu burak jakich mało i w dodatku ceni sobie kwoty z marsa wzięte za coś co wart może połowe... zetora powiedziałem ze nie chce i nie kupiłem... Mf 235 posiadałem i dziękuje.... u mnie górki pagórki ziemie różne i jakby mi wystarczał to bym nie sprzedawał. dodam jeszcze że przeliczając spalanie MF na hektar a większego ciągnika to taki większy zrobi wiadomo szybciej a co za tym idzie na jedno wyjdzie ze spalaniem mam doświadczenie na sobie jak posiadałem 2.5 m Claasa Corsar 4 Perkinsa a zakupiliśmy 2 lata temu Mercatora 6 mercedesa i w spalaniu widać różnice oczywiście na korzyść Mercatora...

do kolegi "wioskowy" - na nowy ciągnik mnie niestety nie stać i raczej stać nie będzie więc co niby mam zrobić? wiadomo najlepiej to gadać ale podejrzewam że mało wiesz o rolnictwie.

zetorów kilka obejrzałem i za te pieniądze to obraz nędzy i rozpaczy. nawet 7011 dobrego nie kupi.

zakupiłem Case 885 xl z rocznika 1986 5670 mth opony z przodu do wymiany ( nie są oryginalne, holender podobno przemienił do drugiego takiego ktory miał) ciagnik 2 lata w kraju od faceta ktory (nie wiem ile prawdy w tym) kupuje albo MF albo Case z przodem bo na łąkach nie za bardzo daje rade :P nie wiem czy to wymówka czy prawda ważne że ciągnik ładnie pracuje, jest poszanowany i w oryginale. a z MF jeszcze mi zostało na ewentualną naprawę czegoś i wymiane płynów

 

2f6766219b67b0b9m.jpg

 

za porady dziekuję <pijaki> ;)

Edytowano przez CZESIEK88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

jak nie zetor to jak najbardziej john deere, prosty w obsludze i niezawodny, chociaz nie wiadomo troche juz ma lat

 

Sąsiad miał podobnego jd, bardzo nie zawodny przez 2 lata więcej przestał w naprawie niż na podwórku u sąsiada, łatwiej wymienić to co się nie popsuło niż to co naprawiał. Ze starym sprzętem już tak jest że można trafić na w miarę dobry, albo trupa w dobrym opakowaniu.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

okaże się jak będzie... póki co porobiłem mu pierdoły takie jak 3 bieg dmuchawy, nie działający jeden głośnik, jedno światło z przodu, do naprawy została wycieraczka i czyszczenie kabiny która i tak w porównaniu z innymi jest bardzo czysta. Dowiadywałem się w miejscowych dwóch sklepach o części oraz porównywałem ceny z częściami do waszego ubóstwianego zetora.... części dostępne większość od ręki jeśli nie to na drugi dzień a cena to wiadomo są i droższe od zetorowskich ale są i tańsze- piszę tu o oryginalnych a nie zamiennikach.

Pierwsze wrażenia z przesiadki z MF i c360? po zrobionych 3 ha agregatem nie dostaje garba przy zmianie biegów, nie mam huku w głowie po pracy ciągnikiem ogólnie póki co pozytyw, ale zdaje sobie sprawę że jest to nie młoda maszyna i z czasem coś zrobić będzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Fajny ciągnik, napewno leprzy i wygodniejszy od zetora mtz czy mf-a. Pilnuj olejów i filtrów a bedziesz naprawdę zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

pracowałem w niemczech 5 lat przy warzywach gdzie było 15 ciągników to wiem jak jeżdzi się dwu letnim a jak 20--sto letnim.a 60-tką nigdy nie jeżdziłem bo w domu mam mtz82 i władka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

no to skoro nie masz a tylko jezdziles to o co Ci kurde chodzi? stać mnie na taki i taki kupilem a skoro twoj post nic nie wnosi to po chorobe szczekasz? dla mnie jest wygodny w porownaniu do mf czy ursusa i już a skoro Ty nie wiesz co w nim wygodnego to wracaj do tych niemiec bo chyba jakies kompleksy masz po powrocie do PL ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Kolega ma chyba syndrom prowu. Byle co aby nowe a jak juz kupi to wyżej sra niż d*pe ma. A starsze zachodnie sprzęty są o wiele lepsze niz te nowe buble, a na dodatek bez kredytu. Twierdzi ze jego mtz i t25 jest lepszy i wygodniejszy od kolegi case? To moze niech bedzie nadal w tym przekonaniu. Kiedyś już napisałem na tym forum ze pracujemy przecież dla siebie a nie dla banku i 100 innych darmozjadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

no... a mnie na nowy nie stać i kupiłem 28 letni :) a jakby było mnie stać na nowy to pewnie bym i kupił bo jakoś ułatwiać sobie trzeba... dlaczego miałbym nie kupić lepszego wiekszego ciagnika tylko dlatego że nie jest powyżej powiedzmy 2000 r ? to miałem męczyć się MF? ;) kolego robo "wystarczy to co mam" nie jest uzasadnieniem tego co napisałeś że "stać mnie na lepszy" skoro było by Cię stać to pewnie byś i kupił ale guzik mnie to obchodzi... pilnuje swoich spraw...

 

temat może iść do zamknięcia. ciągnik kupiony a szkoda zbędnych dyskusji

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj