Polecane posty

CZESIEK88    0

Oto kilka typów które jutro jadę oglądać i może osoby DOŚWIADCZONE które maja styczność z tymi ciągnikami opiszą po krótce na co zwracać uwagę i który ciągnik byłby lepszy. Ursusem, MF ani Zetorem nie jestem zainteresowany

 

Cena jaką chce przeznaczyć to ok 23-24 tys warunkiem jest oczywiście oprócz stanu technicznego, wspomaganie, kabina komfortowa, no i spalanie wiadomo jak najmniejsze. Wiem wymagania są duże ale co się będzie wykluczało to może ujrzy kompromis ;)

 

http://tablica.pl/of...9c8a084d6e czy on ma faktycznie 65 koni czy przypadkiem nie 70?

http://tablica.pl/of...html#a2d49b313f po wymianie lozyska w skrzyni

http://tablica.pl/of...#324782ff54 do kosmetyki ale sprzedajacy twierdzi ze reszta sprawna

http://tablica.pl/of...html#a23ce7bbc4

http://allegro.pl/fe...4054737592.html tu troche cena przywysoka o te 2 tys ;]

http://tablica.pl/of...d9fd68ea1f ten podobno chodzi w beczkce asenizacyjnej i sprzedający sklęty ale przez telefon duzo powiedział dobrych rzeczy na temat ciagnika tylko czy to prawda ;)

 

 

 

to było by na tyle co znalazłem... póki co wyjeżdżam w trasę za chwile i zajrzę dopiero pewnie w nocy tu i liczę na jakieś porady ;) a może ktoś z Was z woj Lubelskiego wie cos o jakimś dobrym zachodnim ciagniku w takiej cenie

Edytowano przez CZESIEK88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

kolego a nie mysłałeś nad mtz? te ciągniki co pokazałeś są już bardzo wiekowe i będziesz dużo inwestował przy remontach. MTZ myślę, że byłby dobrym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Szczerze, to w tej cenie bierz Zetorka, są to ciągniki sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

jeśli nie Zetor ( choć on najlepiej pasuje ) to JD no 4x4 zawsze się przydać może a lepiej mnieć niż pluć sobie później w brode że się nie kupiło z napędem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xaleti    0

jak nie zetor to jak najbardziej john deere, prosty w obsludze i niezawodny, chociaz nie wiadomo troche juz ma lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo9411    3

Zetor fana maszynka ale w tej cenie znajdziesz MTZ z przodkiem a to zawsze się przyda ;p

Oba spalanie mają porównywlane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zetor nie wchodzi w grę, wyraźnie jest napisane a Wy tylko Zetor i Zetor i Zetor :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

pytanie czy Cię będzie stać na naprawę tych ciągników co je wymieniłeś bo trzeba brać pod uwagę że nie są pierwszej młodości a awarie prędzej czy póżniej wystąpią ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z twoim myśleniem to do dziś jeździły by żuki, jelcze i polonezy, a skoda favorit była by oznaka luksusu i kosmicznych technologii jak kiedyś :)

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

tak niech sobie kupi ciągnik co nie będzie go stać na naprawy bo w tej cenie to może sobie kupić ale skarbonkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

No ten Same exploer to widać niezły jest ;). Tak jak mówili wyżej lepiej kup 4x4, zawsze się przyda. Co do JD jak chcesz mieć jak najmniejsze spalanie to moim zdaniem odpada. Ten Fendt jeszcze taki sobie ;). Czemu nie chcesz ursusa, zetora czy mf. Ich w tej cenie jest najwięcej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

zetor odpada! ursus również wyraźnie napisane... proszę o opinie użytkowników (nie dzieci) wymienionych przeze mnie ciągników a nie ludzi którzy którzy nie mieli nie siedzieli a słyszeli od stryjka wujka brata! MTZ również odpada. MF miałem i więcej nie chce.

Ten same też odpada bo potrzebuje 70-90 KM a nie 60.

Tak jak kolega wyżej napisał z tymi żukami polonezami ;) niby wiekowy ciągnik części droższe ale z takim myśleniem kupić ursusa i robić go 3 - 4 razy jak taką renówke czy case będę remontował raz. poza tym komfort... dlaczego mam sobie nie ułatwić życia i nie pracować w namiastce komfortu.

dodam ze napęd 4x4 nie jest koniecznością, jeśli będzie to ok jeśli nie to trudno.

 

pytanie czy Cię będzie stać na naprawę tych ciągników co je wymieniłeś bo trzeba brać pod uwagę że nie są pierwszej młodości a awarie prędzej czy póżniej wystąpią ...

 

jesli brałbym pod uwage ze sie zepsuje i bede naprawial to dzis bym dalej robil koniem i to w niepewności :P z całym szacunkiem ale trzeba isc z duchem czasu... wiadomo nowe nie jest i z czasem cos sie zuzyje ale napewno szybciej nawali 60-tka niż taki Case ;)

 

 

i dodam jeszcze ze za dobrego zetora 7211 lub 7245 trzeba dac minimum 30 tys a to juz poza moje granice i nie piszcie tekstow typu " poczekaj odłóż i kup zetora" :)

Edytowano przez CZESIEK88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Pod uwagę weź jeszcze deutza starsze modele - bardzo proste, oszczędne i wytrzymałe ciągniki np http://tablica.pl/of...html#311e1da368 znajomy kupił podobnego bez tura za 17tys i chodzi super. Co do tych z Twoich linków - trzeba obejrzeć i w razie kupna wybrać "najzdrowszy" ale za te pieniądze po mojemu znajdziesz coś w lepszym stanie

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Ja napisze tekst typu ,, poczekaj i kup sobie zachodni ciągnik z napędem ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian3210    14

Też jestem z Lubelskiego :) A czego nie chcesz MF? Wg mnie bardzo fajne ciagniki i oszczędne. Ja myślę że za te pieniądze to ciężko będzie coś znaleźć fajnego dobrego i zachodniego. Za taką cenę to się oczekuję żeby przynajmniej 3 lata bez jakichś poważniejszych napraw chodził. Na ile ha ten ciągnik? Ja na twoim miejscu kupił bym zetora 7211 albo nawet 5211. Komfort już lepszy niz w c360 i to o wiele. Za tę cenę za bardzo nic lepszego nie znajdziesz. Albo jak chcesz to się przejedź do tarła tam koleś sprowadza ciągniki. Jest kilka z tarła na tablicy nawet. Pogadaj może by ci sprowadził jakiegoś. Ciągle jakieś sprowadza, bo jeżdżę przez tarło do szkoły i stoją przy szosie i różne i renault i mf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

Twórca tematu jest dobry.Rozgląda się za ponad 30 letnimi ciągnikami bo chce iść z duchem czasu :lol: :lol: .Z duchem to już niedługo spotkają się ale te ciągniki.Sam pisałeś że MFa już nie chcesz to nie myśl że takie dziadki umilą ci życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jak ktoś nie ma pojęcia ile kosztują naprawy w tych zachodnich ciągnikach to po co w ogóle zabiera głos. Większości z wypowiadających kosmiczną technologią się wydaje już zetor i szczytem techniki co jest g..o prawdą, kązdy pisze o dostępności części do zetora - poszukajcie dobrych części a nie bubli to zanim kupicie może to wam zająć sporo czasu i wydac masę pieniędzy co sobie nawet sprawy nie zdajecie.

A w temacie patrzył bym na Same, Fiata, MF seri 600, Renia też może być no i Lambo bo to grupa Same.

Części da się do kazdego zdobyć, jedyne co warto mięc w garażu na półce to nowe filtry w zapacie i pompkę zasilającą paliwa co kosztuje ok 100-150 zł bo one najpierw siadają jak dostaną polskiego paliwa.

W mfie pewnie dała w kosc hydraulika, w same czy fiacie pompy kosztują od 300-800 zł nowe w serwisie, reszta to już naprawdę pryszcz.

Po drugie za 23 tys zł to po zetorze 7211 można też co najwyżej zwloki kupić.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

ja mam mf235 od teścia ale od nowości, teść ma tez drugiego mf 235 rok 78 od nowości miał zetora 7211 od nowości teraz ma tez mf 4255 105km z 2008nod nowości więc coś mogę powiedzieć tymi mf 78 anglik to 3 grudziądzkimi 18ha obrabiał, przez 20 lat i dobrze na tym wychodził kasowo bo części tanie i mało palą. a w dużym mf jak sprzęgło siadło to 9 tys wymiana. Zachodnim lepszym komfort lepszy ale kasy w portfelu dużo mniej. ja brałem do siebie do obrabiania pola i zetora 7211 i mf 4255 i już nie biorę wolę się pomęczyć mf 235 i mieć komfort w domu. niż komfortowo pracować. I jeden i drugi spala prawie o połowę więcej. A mi na skupie za truskawki czy za zboże nikt nie płaci dwa razy więcej z tego powodu. na koniec. Pozdrawiam. Zetora 7211 nie polecam prócz komfortu minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

co do spalania zetora 7211 nawiązując jak ktoś nie umie nim jeździć to będzie palil jak głupi.

W u mnie w domu smigał przez 11 lat z burakami do cukrowni i bez problemu na jednym baku się robiło 160-180 km z 2 przyczepami 6 t gdzie buraka bylo ok 15 ton ( 80 km na pełno i 89 na pusto)

A niektórym starczało przy mniejszych przyczepach na dużo krócej, wszystko zalezy jak kto umie jechać i w jakim stanie silnik.

Teraz po 24 latach odo nowości zetor przeszedł remont silnika bo faktycznie już zaczynał sporo pić i oleju i paliwa i spalanie naprawdę jest na uczciwym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Brał bym chyba Lambo z tych co podałeś, lub szukał czegoś podobnego z Same. Rozumiem i popieram Twoje podejście CZESIEK88.

Nie rozumiem natimiast spuszczania się nad Zetorem jakie tu większość osób robi. Poza tym jak ktoś już na początku pisze że nie chce Zatora Ursusa itd to po c**ja na siłę chcecie taką osobę uszczęśliwić Waszym ukochanym Zetorem?

Edytowano przez Lukasz48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj