piotrekkkk

C-330 brak mocy

Polecane posty

Gość   
Gość

Po jeździe bez filtrów przydałoby się wlać jakiś STP do czyszczenia układu paliwowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

wtryski na bodajże 110 sie ustawiało zwiększ mu dawke o 2 obroty na pompie i zobacz jak bedzie szedł mój c-328 miał zwiększona teraz po remoncie musze zmniejszyć bo nie spala ropy i w komin wszystko idzie

a co do czyszczenia pompy to polecam srodek do paliw firmy ceramizer 100 % działa 17 zl kosztuje w strzykawce do aut to zawsze wlewam tak samo do oleju do silników tez ceramizer ale za 68 zl

Edytowano przez Ursus328

--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mundek92    0

Witam, posiadam ursusa c330m po kapitalnym remoncie silnika, wymienione praktycznie wszystko, problem jaki z nim mam to brak odpowiedniej mocy( pracowałem na takim ciagniku dość długo i wiem ze jak na taki mały traktor potrafi wykrzesac z siebie wiecej mocy), z tego co zauwazylem to tak, jezeli go odpale jak jest zimny i czekam az kolektor wydechowy zacznie sie grzac, to jest tak ze jego jedna czesc jest ledwo ciepla a druga czesc kolektora jest goraca, tak jakby z jednego tłoka nie było odpowiedniej tempetatury spalin, wnioskuje wiec ze cos jest nie tak ze spalaniem na tym jednym tłoku, pozatym przy dużym obciązeniu strasznie kopci, powiedzcie co to moze byc, wtryski, czy cos innego, z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Końcówki wtryskiwaczy, zacięta sekcja pompy, spięty zawór,lub nieotwierający się zawór.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Kolego po dotarciu najpierw sprawdz i ewentualnie ustaw od nowa luzy na zaworach. Od tego zacznij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze nigdy pług 3 biegu nie widział czy to 2 skibowy czy 5 podorywkowy i zawsze tak ok 2000-2200 obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greeduz123    0

witam tak jak w tytule moja c-330 po kapitalnym remoncie silnika nie ma mocy tzn. jak jadę bez żadnego obciążenia po prostej to ok ale jak jest jakaś górka dołek to stoi a silnik chodzi nie wiem może sprzęgło za bardzo dociska ? może mi ktoś podpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greeduz123    0

tylko nic nie słychać żeby się ślizgało ale ok zobaczę, bo to jest nie możliwe że lekka górka i stoi ,nie idzie dalej a silnik chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

sprawdz koniecznie to sprzeglo bo za kilka dni bedziesz sprawdzac ile kosztuje nowa tarcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

tylko nic nie słychać żeby się ślizgało ale ok zobaczę, bo to jest nie możliwe że lekka górka i stoi ,nie idzie dalej a silnik chodzi

 

A co ma być słychać?

W sumie słyszysz-widzisz wystarczająco dużo, silnik pracuje bez obciążenia a koła stoją.

Czyli to co wyżej zdiagnozowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Zobacz po pedale ile ma takiego luzu zanim trzeba go mocno wcisnąć


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilC-360    4

Witam wszystkich, mam problem ze swoją 30 ponieważ zregenerowałem pompe wtryskową, ale nierobiłem wtrysków. I gdy ją odpalam na zimnym silniku to ciężko wchodzi na swoje obroty musi chwile pochodzić zeby wskoczyła na obroty ale jak już chodzi normalnie to na wyższych obrotach tak średnio kopci na czarno a na wyższych obrotach silnik zaczyna falować, i jeszcze wczoraj byłem nim kultywatorować i na głębiej spuszczonym kultywatorze dusił się i tracił moc. Mam pytanie czy to może być przyczyna tych wtrysków?

Edytowano przez KamilC-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-23    122

Czekaj czekaj chcesz powiedzieć że regenerowałeś pompe a wtrysków nie dałeś do sprawdzenia ? To pierwsze co trzeba zrobić ! kąt wtrysku dobrze jest ustawiony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilC-360    4

Tak pompe zregenerowałem a wtrysków nie. A jak tam sie ustawia kąt wtrysku? ponieważ nie bardzo się orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak w każdym silniku. Reguluje się ustawieniem wałka pompy. Rozumiem, że masz sprawdzony stan tłoków, pierścieni i cylindrów, oraz zaworów i no i KWW jak już wcześniej wspomniano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Chcesz powiedzieć,ze po regeneracji pompy ciągnik ma gorsze parametry pracy niz przed ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilC-360    4

Chcesz powiedzieć,ze po regeneracji pompy ciągnik ma gorsze parametry pracy niz przed ... ?

Pompa się "skonczyła" nie podawała paliwa ciągnik chodził na jeden "gar" i kopcił. A gdy załozyłem zregenerowaną pompe nie chodzi tak jak powinien, ale niestety nierobiłem wtrysków. I teraz pytanie czy je robić czy szukać gdzieś indziej przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Wtryski daj do sprawdzenia choc jakosc regenerowanych pomp też bywa daleka od oczekiwań... znam przypadki kiedy ludzie wymieniali kilka razy zanim trafili na dobrą - zalezy od uczciwości zakładu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak kąt ustawiałem a reszta jest ok. To co może być przyczyną te wtryski?

A sprawdziłeś to co wcześniej napisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez diaz34
      Witam, problem polega na tym ze ciagnik jak sie rozgrzeje traci moc i wydaje mi sie ze niechodzi na wszystkich cylindrach, wczesniej nigdy tak sie nie dzialo, dodam ze z odmy dymi troche jak sie rozgrzeje i czuc dziwny zapach lecz olej nie widze zeby ubywal. Ostatnio zostal zamontowany tur a i zostala odlaczona sprezarka powietrza lecz to chyba nie ma zadnego zwiazku ?
    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
    • Przez lukasz2207
      John deere 1065 brak mocy nierowna praca silnika dobrze wkreca sie na obroty ale przy tym nawet dymka nie puści. Sprawdzona pompa wtryskowa, nowa pompka zasilajaca,zbiorniczek odpowiedzialny za przelew sprawny, elektryczna pompka dziala, przewody drozne sprawdzone ,filter paliwa nowy, powietrza czyste, zbiornik wyczyszczony a ciagle dostaje mało paliwa 
    • Przez Sadownikx2
      Witam
      Ile potrzeba mocy by ciągnąć po piachu 2 beczki po 2 tysiące litrów,2 beczki na jednej przyczepie+ pompa bęzynowa do nich?
      By je ciągnąć z prędkością 15km/h ile trzeba mocy?
      Aktualnie jest ciągana jedna czyli 2 tysiące litrów przez ciągnik o mocy 55 koni około 15km/h -3 bieg zakres Zając (H)
      Max prędkość na 3 (H) to 22km/h
      Się znaczy około 15 km/h dokładnie nie wiem ile jedzie na obrotach 2200-2400 na 3 (H)
    • Przez maciej_zubek
      witam co moglo sie stac z  walkiem  wom  malo mocy ma 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj