Zaloguj się, aby obserwować  
rolnik9518

Stukanie podczas hamowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik9518    0

Witam jestem tu nowy może ktoś pomoże ;) od kilku dni w ciągniku MTZ 82 podczas hamowania coś stuka tak jakby z lewej strony nie jest to napewno hamulec bo odpinałem i stuka dalej stukaniejest najbardziej słyszalne przy hamowaniu niezależnie czy hamulcem nożnym czy ręcznym słychać też to stukanie podczas cofania wie ktoś co to może być? Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

możesz mieć ścięte frezy na tarczach hamulcowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

Z lewej strony napewno nie są ścięte bo rozbierałem i widziałem że tarcze są OK z prawej prawdopodobnie też są dobre bo hamulce dobrze działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

rozbierałem wczoraj bo myślałem że coś z hamulcem się stało czy i ale tam jest wszystko dobrze więc poskładałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

a wyciaągałeś może ośkę z blokadą? czyli mam rozumieć że stukanie zaczęło cię przed rozbiórką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

no tak wyciągałem tą ośkę a stukanie było juz przed rozbiórką rozbierałem dlatego że myślałem że stukanie spowodowane jest jakąś awarią czy uszkodzeniemm hamulca ale jednak nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

nie miałem jak spróbować włączyć blokady ponieważ jak włączam blokadę to olej ucieka uszczelnienia są stare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

Po rozebraniu od strony lewej czyli odkręceniu koła i całej reszty okazało się że łożyska miały luz i wałek z takimi zebami na sobie jest wysypany niektóre zęby się wykruszyły i stąd te stuki po złożeniu powinno być wszystko OK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Xxx
    • Przez Bartek23232
      Witam od wiosny zaczęło mi coś stukać w silniku smarowanie ok temperatura ok z pod 4 cylindra na uszczelce wydechu jest mokro to pukanie jest na wolnych obrotach i tak do 1300 obr później zanika czy to może być lejący ftryskiwacz od czego zacząć? olej był wymieniany na prace jesienne zrobione jest 130 godzin dźwięk zaczął nasilać się od wiosny pozdrawiam i czekam na jakieś wskazówki
    • Przez Michał6180
      Witam mam problem w mf 6180 problem jest taki ze nieraz słuchać jak stuka coś w traktorze odczepiajac maszynę usłyszałem dziwny stukot z tyłu traktora wsiadłem do traktora zwiększyłem obroty na chwile i stukanie znikło co to może być jak to naprawić? Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję
    • Przez zyzek
      Orientuję się ktoś może, co może być przyczyną delikatnego stukania (jakby coś w środku się odbijało) w okolicy tylnego WOMu? Odbijanie nasila się przy ruszaniu na niskich obrotach. Coś w środku wpada w wibracje i słychać to wyraźnie we wnętrzu ciągnika. Dźwięk ustaje gdy wyłączy się WOM (wysprzegli). Gdy nie jest wysprzeglony, a tylko prędkość ustawiona na N problem występuje. Ustaje tylko po wysprzegleniu. 
      Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Da się to zdiagnozować lub naprawić bez demontowania kabiny i rozbierania połowy ciągnika?
       
    • Przez pawel6200
      Witam,
      Podczas wciśniętego sprzęgła gdy na biegu włączam rewers do przodu ciągnik robi szarpnięcie do przodu ok kilku cm, (co może być przyczyną, czy miał ktoś podobną sytułacje???)
      Zetor forterra 115 z 2012 roku 1200 motogodzin link do opisu ciągnika...     https://www.agrotesty.pl/zetor-forterra-115-dane-techniczne/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj