rafar91

Jęczmień jary - herbicyd.

Polecane posty

Michalmeer    483

ja tak miałem z miotłą kawałek mi wydusiła jeczmienia ale nic sie nie dalo zrobić


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z cen jakie są w internecie to axial wychodzi nawet taniej nawet w dawce maksymalnej. Poza tym axial jest selektywny, puma czasami przypala liście, zresztą na forum nie raz o tym było.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Rzeczywiście wychodzi odrobinę taniej. W tym roku zastosowałem po raz pierwszy axial w dawce maksymalnej z tego względu że jęczmień gęsty i było dosyć późno. Przepuścił owsik w takim samym stopniu jak to czasem wychodzi po pumie więc żadnej rewelacji nie ma. Czasem z jęczmienia wystaje wiecha owsa...

Pumą nigdy nie przypaliłem jęczmienia, wystarczy z niczym nie mieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

MIeszałeś z czymś Axial? Jeśli tak to pewnie tak jak w przypadku mieszania Pumy nawet z zalecanymi środkami domieszka jednak osłabia pume, z różnymi środkami już próbowałem, jedynie Grodyl wydaje mi się, że najmniej osłabia. Dla bezpieczeństwa i jak najwięszej efektywności zabiegu lepiej pumy nie mieszać. Jak ma się rzecz z Axialem? Ja nie przypaliłem nigdy Pumą nawet w mieszaninie. W przyszłym roku jade oddzielnie jedno i oddzielnie dwuliścienne. Powinna być duzo lepsza skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Axiala dałem razem z fastakiem na skrzypionkę. Mogło to zmniejszyć jego skuteczność? Chociaż jak pisałem wcześniej oceniam go jako dobry herbicyd a o zupełnym wytępieniu owsika nie mam co marzyć. W tym roku sąsiad za miedzą w ogóle niczym nie pryskał jęczmienia jarego. Jak wyglądał chyba nie muszę pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Wątpliwe,żeby insektycyd osłabił. Owsik Jest uporczywy i koniec w 100% nie wytępisz. Ale d asię osiągnąć dużą skuteczność czyli dosłownie kilka roślin na 1ha ale warunek najpierw środek na 2-liścienne na sam koniec krzewienia, żeby wszystkie wyszły a potem powiedzmy za 10dni Puma. Obsorwuje pare lat, że jedli wykonam zabieg MIeszanina w fazie końca krzewienia lub wcześniej, wszystko zdycha ale również widze, że gdzieniegdzie a bywało że i całkiem sporo owsiku wzeszło po wykonaniu zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

MIeszałeś z czymś Axial? Jeśli tak to pewnie tak jak w przypadku mieszania Pumy nawet z zalecanymi środkami domieszka jednak osłabia pume, z różnymi środkami już próbowałem, jedynie Grodyl wydaje mi się, że najmniej osłabia. Dla bezpieczeństwa i jak najwięszej efektywności zabiegu lepiej pumy nie mieszać. Jak ma się rzecz z Axialem? Ja nie przypaliłem nigdy Pumą nawet w mieszaninie. W przyszłym roku jade oddzielnie jedno i oddzielnie dwuliścienne. Powinna być duzo lepsza skuteczność.

Kiedyś otrzymałem informacje że axialu nie powinno się mieszać z innymi herbicydami, wtedy dawkę axialu powinno się zwiększać o 20%.

A z drugiej strony kilka osób na forum nie zgodziło się ze mną, i pokazali nawet prezentacje o mieszaninie axialu z linturem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Robiłem mieszanke z Linturem nie raz i Lintur(150g/ha) osłabia działanie Pumy w dawce 1l/ha- podkreślam według moich obserwacji. Chwastox Turbo 2l/ha+Puma 1l/ha też bez rewelacji niektóry tylko przychamował i odbił ponownie. Doszły mnie słuchy, że ponoć Puma+Sekator OD wzajemnie się wzmacniają i można stosować bez obaw, że przepuści. Osobiście pryskałem w tym roku jęczmień na usłudze właśnie Puma 1l/ha+ Sekator od 125ml/ha. Efekt taki, że siadł owies głuchy ale potem albo odbił albo wzeszedł duzo później bo pole miejscami itak było zawalone. Ja raczej jednak skłonie się ku rozdzileniu zabiegów, dużo jęczmeinia nie ma i można się poświęcić, bo na dodatek schodze z sulfonylomoczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ja nigdy nie mieszam Pumy z innym środkiem. Trzeba wykonać dwa zabiegi i najpierw opryskać na chwasty a najwcześniej za 2-3 dni na owsik i działa dobrze. Takie zalecenia też dali w firmie gdzie kupuję środki.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Witam, Panowie czym najlepiej opryskać jęczmień jary od chwastów jedno- i dwuliściennych w jednym zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jpogorzelak    5

Na chwasty jednoliścienne w jęczmieniu jarym to Puma lub axial+adigor , a na dwuliścienne to sekator, granstar, lintur lub mustang forte. Myślę, że pomogłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

A czy te herbicydy które wymieniłeś można ze sobą mieszać aby zastosować 1 zabieg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

mieszał ktoś Axial z Linturem? Co na to jęczmień? Ja pryskałem Axial + Mustang Forte ale trochę jeczmien dostaje po d*pie po takiej mieszaninie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Axial ogólnie rewelka ale w mieszaninie z odzywkami lubi przypalić jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Axial ogólnie rewelka ale w mieszaninie z odzywkami lubi przypalić jęczmień

 

herbicydu nie powinno sie mieszać z odzywkami?

 

 

a jaki koszt jest tego Axialu można samego na jęczmień czy z czymś mieszać? ogólnie moze wystapić u mnie haber powój i oszczyca weźmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja dawałem rok temu w jęczmieniu Axial z Linturem i nic się nie działo. W tym roku taką mieszankę zastosowałem też w pszenicy ozimej na jednym kawałku.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

dobrze wiedzieć ja stosuje Axial z Mustangiem to trochę chamuje jęczmień.

 

Axial jest tylko przeciw jednoliściennym typu miotła zbożowa i owies głuchy.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek07    0

Mam posiany jęczmień Qench, co myślicie o tej odmianie. Ziemia ciężka 3b, dałem ok. 200 kg/h NPK. Co zastosować po wschodach, ile nawozu i co, oraz czym pryskać, owies głuchy będzie to więcej niż pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Może mi ktoś doradzi z czym można zmieszać chwastox ekstra aby zwalczyć przytulie czepną w jęczmieniu jarym??? Chodzi o to że mam z zeszłego roku 10l oprysku i chciałem go wykorzystać .

 

Albo jak go przerobić na TRIO :P ?

Edytowano przez Medalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rupert    0

Co polecacie wybrać na owies głuchy 0,3l Axial czy 0,8l Puma? Cena identycznie taka sama u mnie. Przy górnych dawkach 0,45l Axial i 1l Puma to taniej wyjdzie 20zl/ha Puma. Jakie dawki stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj