Skocz do zawartości
rafar91

Jęczmień jary - herbicyd.

Polecane posty

gwozd    101

No ten facet co kupował mówił że sekator bierze głuchy owies i wspomaga tym samym pumę, a było to w sklepie w bychawie

pasiu66    17

Nie bierze żadnego owsa i nie wspomaga pumy. Po prostu można stosować oba i wtedy mamy na dwu i jedno liścienne.

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtek8244    5

No ten facet co kupował mówił że sekator bierze głuchy owies i wspomaga tym samym pumę, a było to w sklepie w bychawie

Na Podzamczu w Bychawie? Tam mojemu ojcu tak mówili :)

farmervip    78

Axial troche tańszy od pumy stosowałem go w tamtym roku z chwastoxem turbo w pszenżycie jarym i jęczmieniu to nawet dobrze zadziałało

farmervip    78

Nawet!! bo inny kawałek opryskałem pumą i efekt był gorszy, gdzie niegdzie owsik stał

MARAKAM    8

Niby na etykiecie pisze tylko że z Turbo, ale ja po doświadczeniach szwagra sam w tamtym roku spróbowałem i nie było żadnych problemów, wiadomo że po całej dawce pumy jeczmień trochę przyżółkł, ale to normale. Tak więc z dośwadczenia wiem że nic się nie będzie działo, a Trio więcej chawstów bierze.

• Like 1

master20002    157

Dzięki kolego. A ostrożnia bierze?? Bo na etykiecie go nie ma, a w internecie w kilku broszurach patrzylem to w kazdej co innego pisze.

jaki będą skutki oprysku pumą na jary jęczmień w początkowych fazach suszy od miesiąca zero opadów pryskałem tydzien temu na dwu liscienne i efekt bardzo mizerny 3/4 zielska stoi

master20002    157
Napisano (edytowany)

Prędzej czy póżniej położy zielko. Jakby popadało to efekt byłby szybszy. Ale spokojnie. U mnie tez susza jak diabli, ziemia spekana i rosliny mizerne. Tylko w ozimych widać trochę wilgoci w łanie. Nie mówie tu o piachach bo tam jest porażka na całej lini. Pozwijane, poskręcane i małe roślinki pszenicy. Pszenżyto lepiej sobie radzi. A deszczu nie było od 3 maja, kiedy to grad przeszedl i sciagnal kilka dachow...

Edytowano przez master20002

to moge pumą pryskac???? jeczmienia nie spale jeczmien az tak zle nie wyglda ale za tydzien bez deszczu bedzie kiepsko, puma w czasie lekkiej suszy zwalczy owies w 100%

master20002    157
Napisano (edytowany)

Nie powinno spalić. Jęczmień odchoruje trochę pume, ale nie uszkodzi go. Środki spalą to zielsko co wyszło już. W tamtym roku też bylo sucho i opryskałem. Wszystkie trawki nie wyrosły więc po deszczu powychodziło i mi przyklepało strasznie jęczmień na ok 40 arach koło domu. Ja dzisiaj mam zamiar po południu pryskać pumą i chwastoxem trio. Ale zobaczymy jak będzie bo coś się chmurki wyciągają :)

Edytowano przez master20002

eMWu    484

Panowie, stosował ktoś izoproturon w jęczmieniu jarym? Bo mam kłopot z chwastnicą i miotłą, myślę o mieszance izoproturonu z 3g gleanu/ha, ewentualnie o samym gleanie 3g/ha. Pryskałem już jarki granstarem, ładnie wziął dwuliścienne, ale podczas oprysku zauważyłem wychodzące pierwsze chwasty jednoliścienne, ojciec nie ma zamiaru kupować nic na jednoliścienne, ale ja wiem jak się może skończyć ekspansja jednoliściennego syfu w jęczmieniu, głupi przed szkodą i po szkodzie....

szarak    11

Strsznie pożółkł mi jęczmień po oprysku pumą a nawet można powiedzieć ze koncówki liści są zeschnięte . Pole z daleka wygląda strasznie. Ciekawe czy jęczmień odbije, już tydzień po oprysku . W jaki sposób można zniwelować skutki oprysku? Odżywka, nawozy azotowe?

szarak    11

No nie wiem czy mu przejdzie właśnie tydzień już wczoraj minął a on coraz gorszy. Czy odżywka pomogłaby mu albo coś innego?

Wojtek987    61

A może miałeś dużo owsa w jęczmieniu i to on tak żółknie???? Sąsiad w tamtym roku tak miał (70% owsa) i pole wyglądało jak po randapie. On twierdził że przypalił a mi wydawało się że tyle owsa było.

master20002    157

Jest i taka możliwość. Koledzy, jaka temperatura musi być żeby bezpiecznie opryskać puma i chwastoxem trio?

szarak    11

opryskalem dzisiaj jakas odzywka plus falcon bo oprocz porazenia opryskiem widac grzyba

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez jastrzab901
      witam serdecznie. proponuje rozpoczecie tematu j/w.
      potrafi sie ktos wypowiedziec z wlasnego doswiadczenia?
      jak naklady wieksze-mniejsze? jaki plon? jakie odmiany? kiedy i ile siac? porownajmy do ozimgo..
    • Przez BIMAR
      Firma BIMAR z siedzibą w Zwoleniu zakupi każde zboża paszowe, konsumpcyjne na terenie całego kraju ilość od 20-25t lub wielokrotność tej wartości. 

Kupujemy:
      -pszenicę (paszową, konsumpcyjną), jęczmień, pszenżyto, żyto, owies, kukurydzę, rzepak, groch, grykę

Zakupiony towar odbieramy własnym transportem oraz płacimy na załadunku. 

Zapraszamy do współpracy

TEL 517-011-781
    • Przez BIMAR
      Firma Bimar ze Zwolenia zakupi każde zboża paszowe, konsumpcyjne, rzepak, łubin, groch, grykę min 25t.        Zboże kupujemy na terenie całego kraju oraz odbieramy swoim transportem. Gwarantujemy dobre ceny oraz płatność podczas załadunku towaru. Tel 517-011-781
    • Przez luteks77
      Witam,tak jak w temacie czy rzeczywiście po zastosowaniu tych herbicydów w uprawie zbóż, siew roślin motylkowych (lucerna, koniczyna,łubin.) możliwy jest dopiero po 24 miesiąca. Jakie są wasze doświadczenia?