rafar91

Jęczmień jary - herbicyd.

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

czym, tanio można zlikwidować w j.jarym chwastnicę jednostronną - dzikie proso czy jak to zwał, widać że wychodzi w jednym miejscu gdzie trochę mokro było.
Poszedł już granstar+starane i położył co miał położyć. Planuję zamiennik pumy (owies głuchy o ile wylezie) ale na to jeszcze czas. Mam resztki axiala i tak by mi styknęło na te 0,5ha, ewentualnie co innego?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Na chwastnicę też będzie dobra Puma. Nie chcesz chyba pryskać 2 razy od jednoliściennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

pumą i tak myślę prysnąć całość bo materiał z centrali i chcę sobie trochę go zostawić bo na wiosnę zawsze ludzie pytają bo tato zawsze siał jęczmień.
Tutaj zrobiło się 40-50ary  gdzie późno obeschło i wyłazi dziadostwo którego nienawidzę przy koszeniu, cały kawałek to prawie 6ha dlatego też myślę czy nie prysnąć tego max 0,5ha czymkolwiek tanim póki jest wczesna faza rozwojowa.
Wiem że puma, wiem że axial, pytanie co jeszcze?
 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

 panowie można mieszać Axial 50 z Mustangiem Forte czy nie kombinować tylko robić osobno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52
Napisano (edytowany)

Wczoraj pół pola zrobiłem axial komplett z odżywkami siarczan magnezu 12kg,  mocznik 5kg, florovit 10litr. Drugie pół axial bez niczego, ciekawe czy będzie różnica.

Edytowano przez Tomaszek8504
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

herbi z odżywkami? no ciekawie... daj znać jakie będą efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Panowie pryskałem jary jęczmień tylko chwastoxem trio bez pumy przez głupote zapomniałem jednolisciennych zrobić i zawaliło mi pole trawicami a jeczmien schodził na raty gdzie głebiej ziarko to zeszło gdzie plycej to miesiac później. Pole w wysokiej kulturze nawożenie tez i teraz mam dylemat co zrobić zeby to wszystko równo doszło. Czy dać reglone on zasuszy ten późniejszy jeczmien ale chwastu tak nie wezmie czy lepiej randapem szurnać ? Ziarno chciał bym przeznaczyć dla swoich świnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
sprzedawca polecił mi zmieszać Axial 50 z sekatorem 125 w jęczmieniu jarym, tylko mówił mi ze by nie przekraczać 0,125 ml na ha. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

a nie taniej wyszedł by axial komplet? axial co ma zwalczyc to zwalczy o ile nic sie nie spiepszy sekatora nigdy nie stosowalem


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

witam, coś w jęczmieniu jarym świeżo zasianym żeby zlikwidować perz? ktoś próbował randap.dodam że nie wiem skąd ten perz tak nagle się pojawił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Jaka dawkę stosujecie w tym axialu komplet na jęczmień jary? Pisze tam,że od 0.75-1l na ha. Mam zamiar kupić i dobrze by było,żeby ta minimalna wystarczyła... Dotychczas stosowałem axial 100 ec i 50 ec. Są bardzo dobre! A teraz jest nowa formuła,ten komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster96    38

Rok temu stosowałem minimalną dawkę i sporo chwastów przepuścił, być może chwasty były za bardzo rozwinięte. W tym roku lecę 1l/ha na jęczmień i pszenicę jarą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8
Dnia 12.02.2018 o 18:50, Majster96 napisał:

Korzystał ktoś z Axial Komplett Pak? Robiliście jakieś poprawki po zastosowaniu tego?

Robiłem w poprzednim sezonie, ale była susza, tam gdzie było rzadsze pojawiło się trochę chabra. Ogólnie byłem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

A ktoś stosował Axial komplet na pszenicę ozimą wiosną? Też dawka max 1.3l/ ha.Czy 1l wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Pryskacie już jęczmień jary ? U mnie zaczyna się już krzewić i sporo siewek chwastów jest, ostatnio popadało i czekam aż wszystkie chwasty wyskoczą i chyba jutro polecę na dwuliścienne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Tak, już poszedł oprysk od chwastów, pszenica zaczyna wchodzić w faze 1 kolanka i szykuję się z regulacją moddusem i t1

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łahcim    5

Witam . Chce zastosować Axila Komplet na chwasty, Tern Premium 575 na grzyba, Moddus jako regulator i OSD Mineral  jako odżywka. Czy można jakoś połączyć te zabiegi w jęczmieniu jarym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj