rafar91

Jęczmień jary - herbicyd.

Polecane posty

karolxd200    0

ja pryskałem 2 dni temu axialem w fazie krzewienia. Jak myślicie czy weźmie chwastnicę jednostronną która ma 3 listki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

wiem że apyrosa nie można dawać na jęczmień ozimy ale przez ostatnie 2 lata go stosowałem i było elegancko a w tym roku głapało go tak że zatrzymał się i nie rośnie wogóle do gór na dzień dzisiejszy praktycznie wogóle nie strzelił w żdżbło , spotkał sie ktoś kiedyś z czymś takim co zrobić żęby uratować plon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Czy galaper strong  weźmie gryke w jeczmieniu jarym? w zeszłym roku miałem grykę na tym polu a teraz jeczmien i gryka powschodzila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Z jakim środkiem miesza się pumę w jęczmieniu jarym i w jakich dawkach zgóry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

z tego co pamiętam to z Granstarem i Chwastoxem Turbo  choć ja bym nie polecał mięszania bo zboże dostaje za ostrą dawkę i możesz łatwo przypalić. Ja zawsze pryskałem na  dwuliścienne  a za jakieś 2 tyg puma i było oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

zawsze mieszam i jest ok, z tym że ja daję chwastox trio. 1,5 litra plus 0,8 pumy i wszystko gra.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja różnie próbowałem i dawałem pełne dawki puma i za 3-5 dni chwastox turbo albo trio  bez różnicy, zależy jakie masz chwasty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

 ja też mieszam oba środki ze sobą i jadę pełnymi dawkami puma 1,0l/ha i chwastox turbo 2,0l/ha i nic się nie dzieje tylko zabiegi wykonuje wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Choćbym mieszał Pume z najlepszymi środkami na dwuliścienne i tak kicha z tego, 50% owsa zostawało nie ruszone. Przy oddzielnych zabiegach wszystko działa jak należy. Swoją drogą co planujecie na dwuliścienne w tym roku? U mnie idzie Gold 1l/ha. Jeszcze lepiej mi się sprawdza w  jarym jak w oziminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Potwierdzam powyższe. U mnie idzie 0,5l Pumy + 1l Atpolan i oddzielnie Mustang 306.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian80    1

Właśnie teraz sam się spotkałem z kilkoma osobami, które mieszały herbicydy i widać na polu było, że są połacie, gdzie np. miotła występuje, czyli skuteczność mieszanek nie jes jednak taka dobra u siebie poleciałem jednym axialem na miotłę + inny środek na dwuliścienne i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian80    1

Właśnie teraz sam się spotkałem z kilkoma osobami, które mieszały herbicydy i widać na polu było, że są połacie, gdzie np. miotła występuje, czyli skuteczność mieszanek nie jes jednak taka dobra u siebie poleciałem jednym axialem na miotłę + inny środek na dwuliścienne i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek7474    0

witam, zaznaczam że jestem nowy na forum ,wczoraj dostałem w dzierżawę 1,5 h i planuje zasiac jęczmień ale są na tym polu ogniska perzu i tu moje pytanie czy da się go zwalczyć skutecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gicio    0

Witam, mam mały problem z chwastami w jęczmieniu jarym, wschodzącym. Na zdjęciach zaprezentowałem chwasty, który tam wyrosły i prosiłbym by ktoś napisał mi co to za chwasty i czym je spryskać. Z góry dzięki :).post-179268-0-94862800-1462469658_thumb.jpgpost-179268-0-98331200-1462469679_thumb.jpgpost-179268-0-24998900-1462469699_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

A jakie szkoły konczyłeś że na tym etapie masz problem ? .Weś chwast i idź do lepszego sklepu to ci pomogą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Za mały jęczmień na Mustang, proponował bym Lintur w dawce 120g/ha i możesz już nim pryskać. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gicio    0

A jakie szkoły konczyłeś że na tym etapie masz problem ? .Weś chwast i idź do lepszego sklepu to ci pomogą .

 

Kończę gimnazjum i nigdy, przez 3 lata nauki nie mówiliśmy o chwastach

 

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy stosował ktoś na jęczmiń jary aurore i helm tribi? Jak sprawdzaja się te herbicydy?

Zostało mi z pszenicy bo zrezygnowałem z poprawek i chciałbym wykorzystać w jęczmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4

zostało mi izoherbu (izoproturon) z pszenicy, czy uszkodzi on jęczmień jary? proszę o szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Kolejny raz zawiedziony Pumą...
Dwa lata temu przypaliła mi jęczmień w dawce 0,8l solo, w tym stosowałem 0,5l+atpolan, po godz 20, temp około 17st, idealne warunki, jęczmień żółty, nowe liście wypuszcza zielone i wiem że dojdzie do siebie ale jednak ta fitotoksyczność jest denerwująca, z drugiej strony Puma w takiej dawce(o ile okaże się skuteczna) wychodzi prawie połowe taniej niż axial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj