rafar91

Jęczmień jary - herbicyd.

Polecane posty

mam podobny problem czy mozna jescze pryskać pumą gdy widoczne są miejscami pierwsze ości w jęczmieniu nie wiem czy to widac dobrze na zdjęciu po lewej widoczny jęczmień widac liść flagowy, po prawej owsik już dobrze rozwinięty i przebija wysokością jęczmień, pryskane bylo przed deszczami nie wiem co zrobiłem nie tak, dodam jak wspominałem, ze na niektorych jęczmionach pojawiają się ości, proszę o szybką podpowiedź

 

 

A czy można jeszcze pryskać na owies głuchy gdy jęczmień w fazie liścia flagowego, przed kłoszeniem?

post-63384-0-01731500-1370814504_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Z opryskiem to już za późno niestety

no niby tak.

Mieliśmy w podobnej fazie jęczmień dwa lata temu chyba. Zależało zniszczyć owies głuchy (wylazł taki klin z owsem niewiadomo skąd) nawet kosztem zmniejszenia plonu jęczmienia. Znajomy powiedział tak "zamknij oczy i pryskaj". Jęczmień odchorował niestety ale owies wzięło. Tylko że my pryskaliśmy klin gdzie kiedyś kopano i teraz zawsze jakieś chwasty wyłażą. Zniżka plonu w jęczmieniu była ale nie taka straszna.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A wcześniej owsik występował na tym polu? Jeżeli tak to w jakich uprawach?

Przed opryskiem sekatorem było na polu więcej owsika?

Pytam bo byłoby to cudowne zastępstwo dla drogich herbicydów na owsik

 

 

 

Nie pryskając można sobie strasznie zapuścić pole. Szczególnie chwastem o takich możliwościach kiełkowanie jak owies głuchy. Pryskam nawet łubin gdzie szkodliwość pojedynczych roślin jest niewielka ale na pewno zapełniają bank nasion. Zresztą nie ważne jaki to chwast nawet po oprysku jakaś roślina przeżyje, jak nie na swoim polu to u sąsiada i gatunek przetrwa ;[ :D

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Pierwszy raz siałem jęczmień :) i prysnąłem tylko sekatorem w odpowiednim czasie, i można powiedzieć że nie ma owsika :)

Mogę się założyć jak pójdziesz zobaczyć teraz albo za kilka dni to na pewno będzie,jest sprytnie schowany w takich grubych łodygach.

Ja pryskałem Chwastox turbo +Puma a i tak co parę metrów się pojawia,ale u tych co nie pryskali jest tego bardzo dużo.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę na polu więc pstryknę fotki, ale po piątkowo-sobotniej burzy trochę mi go wyłożyło, szczególnie gdzie był gęściej posiany i lepsza ziemia. A wcześniej była na tym stanowisku pszenica i gryka. Pszenica była pryskana atrybut+mustang, gryka tylko afalon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja dałem 1l Pumy i 1,75 Chwastoxu Trio i jest super. Nie widać żadnych uszkodzeń, a chwasty leżą. Z tym, że po oprysku w pierwszy dzień jak skończyłem to deszcz polał po 2 godzinach, a w następny jak kończyłem opryski to znów polało w nocy.

 

 

zmieszałeś pume z chwastoksem trio? podobno nie można mieszać tych dwóch produktów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nigdzie nie jest napisane, że można. Nigdzie też nie pisze, że nie można. A jak coś nie jest zakazene tzn że jest dozwolone. A na poważnie to nic się nie działo z roślinami, ani też jęczmień nie odchorował pumy.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

wygląda ładnie ale ja rezygnuje z sekatora w jarych u siebie ponieważ słabo bierze osty, oset nie wiem jak to pisze się ;p już 2 rok z rzędu mam z nim problem wiec czas na zmiane środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz pryskałem pumą w dawce 1l/ha i jestem w 5% nie zadowolony miejscami owsik dalej rośnie

 

1 ha opryskałem FANTOM-em podobno to samo co puma tez z bayer-u i 10 zł na butelce tansze i chyba jet to prawda owsik zginął choć miejscami cos sie pokaze moze 1 owsik na 2 m2 ale zato przed opryskiem sasiedzi mysleli ze ja tam owies posiałem tak powschodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ja z reguły na owsik pryskałam Pumą 1l/ha a w ubiegłym roku Fantomem 0,8l/ha, ale z obydwu środków byłam zadowolona i już musiało być żeby jakiś przetrwał.

W tym roku na owsik nie pryskałam, bo pojawiły się tylko pojedyncze sztuki, ale poprzednie lata to była tragedia z tym chwastem prawie jak plaga. Moja mama też pewnego razu myślała, że zamiast jęczmienia jest posiana przez pomyłkę mieszanka z owsem tyle go było.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Pumą robi się zabieg we wczesnych fazach i nie zawsze owies zdąży wzejść.Axial ma rejestrację do liścia flagowego i nie problemu z owsem że puści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja chyba już nie będe pryskał pumą, odwiedziłem dziś pszenżyto jare i dość sporo owsika jeszcze rośnie ;[ , w tamtym roku pryskałem axialem i on lepiej zadziałał :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarjm    0

Witam , jaki oprysk mogę zastosować na dzień dzisiejszy w jęczmieniu jarym na owsik ?? Jak zajechałem na pole to się za głowę wziełem wiekszy owsik od jęczmienia dodam że mam podmokłe pola czy da się jeszcze uratować jęczmień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

sierpocyt jedynie teraz już nic mu nie zrobisz a pieniaze w błoto wywalisz .. z późno


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarjm    0

Dziękuję za wypowiedzi to pewnie będę miał słaby zbiór . no cóż bywa i tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj