Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pawlo547

Kapitalny remont silnika Ursus 360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wały nie pękają, bo właściciele umieją obsługiwać te ciągniki i wiedzą jak je eksploatować. Bo w niektórych rejonach kraju nawet C45 by zajechali. Po prostu silnik Perkins jest dla takich ludzi zbyt nowoczesny. Co do trudności naprawy, to jest to pojęcie względne, bo 4003 można złożyć dysponując kluczem 13 i 17 oraz młotkiem i jakoś tam będzie chodził. Jeżeli tą metodę zastosujemy do perkinsa to nie będzie chodził wcale. Więc ktoś może powiedzieć, że pod tym względem jest trudniejszy w naprawie. Ale jak się ma odpowiedni sprzęt to nie sprawia żadnego problemu.

mariuszd93    489

4003 można złożyć dysponując kluczem 13 i 17 oraz młotkiem i jakoś tam będzie chodził.

Trochę za mało

Bez 19 , 24 i śrubokręta nie da rady ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To teraz warto zapytać ilu użytkowników potrafi odpowiednio zadbać o silniki w tych ciągnikach, jak się czyta różne tematy na forum to nie raz szczęka opadnie ze zdziwienia co tam potrafią wymyślić.

Bardziej był bym ostrożny z tym stawianiem znaku równości między tą nowoczesnością a delikatnością.

Silnik Perkinsa nie wybacza aż tylu zaniedbań co zwykły S-400x

Edytowano przez KRISTOFORn

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel885    380

Polacy schrzanili ten silnik bo oryginalne Perkinsy były bardzo wytrzymałe - Nasze Polskie Normy - milimetr nie kilometr....

Zbyszko    682

To teraz warto zapytać ilu użytkowników potrafi odpowiednio zadbać o silniki w tych ciągnikach, jak się czyta różne tematy na forum to nie raz szczęka opadnie ze zdziwienia co tam potrafią wymyślić.

Bardziej był bym ostrożny z tym stawianiem znaku równości między tą nowoczesnością a delikatnością.

Silnik Perkinsa nie wybacza aż tylu zaniedbań co zwykły S-400x

I to jest dobrze napisane .

ptaszyna    125

bo 4003 można złożyć dysponując kluczem 13 i 17 oraz młotkiem i jakoś tam będzie chodził.

Młotek służy głównie do wbijania gwoździ i innych kołków a nie remontu silnika choć jaki fachowiec ,takie narzędzia.

A potem te drgania i spuchnięte ręce, niby nie wiadomo skąd.

Edytowano przez ptaszyna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?