Zaloguj się, aby obserwować  
konrad2662

skup krolikow trzody chlevnej i drobiu woj. mazovieckie

Polecane posty

konrad2662    0

zna ktos takie miejsce ? i jeszcze jedno pytanie oplaca sie hodovac kroliki v ilosci do 50szt kury nioski do 100szt i trzode chlevna v ilosci do 10szt da sie na takiej mieance zarobic cokolviek ? jezeli ktos odpisze dzieki vielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Nie wiem gdzie w twoim woj. jest skup, ja nie sprzedaję do skupu, lepiej poszukaj stałych klientów lub wystaw np na tablicę. Za rok zwiększam ilość samic i będę sprzedawał młode w wieku ok 6 tyg. Przy samicach jest miej roboty niż przy całym stadzie "tuczników" sprzedasz 3-4 mioty na rok(od jednej samicy) i masz praktycznie jedną gębę do wyżywienia a nie całą chmarę, nie musisz zabijać, do chowu "tuczników" musisz mieć więcej miejsca. Jak dla mnie hodowla jest opłacalna, moja zasada to: "tanio wyprodukować, drogo sprzedać" ;) Młode(6 tygodniowe) sprzedaje po +-12zł/szt Kury są też opłacalne, ze świń to bym zrezygnował i hodował więcej królików/kur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad2662    0

a ile trzoda musi miec lat zeby vydala mlode na sviat ? a z ta tablica to dobra sprava sprobuje dzieki vielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Loszka minimum 8 miesięcy, młodszej nie ma co. Przedwcześnie pokryte loszki dają zwykle nieliczne i słabe mioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad2662    0

dzieki. a kroliki ? jaka rase najlepiej kupic na handel a moze zvykle mieszance ? a i podobno ze nie mozna dopuszczac rodzenstva tak ? bo koslavce vychodza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

No z jednego miotu to nie. Ja w tym roku nabywam olbrzymy belgijskie, a kasuje zwykłe polskie(waga do 6 kg, troche mało:/) Króliki to minimum 7-8 miesięcy, większe razy dłużej ok roku.

Ze zbytem nie miałem problemu, ale wole belgijskie, większe przyrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korea146    2

Zgadza się BOS dobrze się sprzedaje ale tylko jak się ma stałych klientó i ladne króle któe spełniają wymagania kupujących czyli budowa, waga, wiek, ubarwienie ( szare, pstre, białę, czarne ) , i wagi minimum to od 8-9,5 kilo a nawet są po 10-11 kilo ;D samice lepiej dopuszczać po 8 miesiącu życia a nawet i później bo może w przed wczesnym opuszczeniu jak np 5 miesięcy już nie wyrosnąć jak trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik5551
      Witam.Mam pytanie od pewnego czasu zajmuje się małą hodowlą owiec i zastanawiam się czy można hodować również indyki.Konkretniej chodzi mi o to czy mogą przebywać w jednym pomieszczeniu czy będą w stosunku do siebie agtesywne czy mogą zarazić owce  jakąś chorobą
    • Przez Kwinto99
      Witam serdecznie chciałem się zapytać czy wie ktoś o jakimś skupie królików , w grę wchodzą trzy województwa małopolskie, świętokrzyskie, śląskie (mieszkam na pograniczu). i czy orientuje się może ktoś o warunkach oddawania króli?
    • Przez Kuba10302
      Witam! Czy w województwie mazowieckim znajdują się jakieś skupy królików lub nie wiecie kto mógłby kupować króliki.Hodowla duża nie jest.
    • Przez lew-aleks
      ostrzegam o dziwnej metodzie skupu przez zakłady mięsne łuków partia tucznika którą odstawiłem sklasyfikowano o 20% gorzej niż sokołów 
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj