PanJoker

Czy zbiorniki 1000L można postawić jeden na drugim??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PanJoker    4

Witam, koledzy mam do Was takie pytanie. Otóż może ktoś to praktykował, albo widział gdzieś lub słyszał. A mianowicie chodzi mi o to czy można postawić na sobie 3 rzędy zbiorników jeden na drugim?? Pełne czy to z rsm czy wodą?? Bardziej rozchodzi mi się o wodę. Czy np mogę postawić jedną pustą potem drugą pustą a trzecią już pełną? Wygodnie było by mi wlewać wodę do opryskiwacza, moment i był by pełny. Zbiorniki są na plastikowych paletach i dookoła kosz jak to w tysiączkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Poszukaj, niektóre nie można a któreś można ale chyba 2 tylko na wysoko. Ja bym nie ryzykował, bo pełen wody to będzie 1tona więc bardzo niebezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

Jak ma te ruszta metalowe wkoło zbiornika to pewnie ;) ale 3 do góry to za dużo, jak na to żeby pełny był u góry :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

czyli jeden na ziemi drugi na nim i trzeci pełny to będzie za dużo?? Hmmm to trzeba by robić jakąś konstrukcję pod te zbiorniki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Z tego co kiedyś osoba mi mówiła która pracuje z takimi pojemnikami to mocniejsze są z konstrukcją siatki niż takie z profili.

 

Osobiście mam u siebie poustawiane po 2 szt z olejem jeden na drugim, jutro będę w magazynie gdzie takie rzeczy przetrzymują to spytam się jak to wygląda w praktyce.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Tak mi się wydaje że te z takiej drucianej siatki jest mocniejsze. Ja mam te profilowe, także te słabsze. Strasznie dużo materiału trzeba żeby zrobić taką konstrukcje pod zbiorniki. A może z czegoś można zrobić w miarę szybko i tanio?? Albo od czegoś zaadaptować?? Jakieś sugestie??

Edytowano przez PanJoker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Można postawić w słupku max. 2 szt., więc musisz wykonać jakąś konstrukcję np z kilku palet.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Można postawić w słupku max. 2 szt., więc musisz wykonać jakąś konstrukcję np z kilku palet.

 

Dzięki wielkie za informacje. Coś będę kombinował w takim razie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie ma problemu, dobrze że mogłem pomóc.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Właśnie środków żrących nie można nią przepompowywać. Widziałem już takie motopompy na allegro i jest jakaś jedna którą można przepompowywać rsm, kosztuje ona chyba 1600 zł jeżeli dobrze pamiętam. A mi głównie chodzi o rsm bo z wodą to sobie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Fakt źle przeczytałem :wacko:

ale ja mam zwykłą pompę z Obi do wody i juz drugi rok RSM nia idzie bez problemu tylko zawsze po skończonej robocie dokładnie ja przepłukuje wodą Niestety wydajność nie najlepsza ale dla mnie wystarczy .

Mam coś podobne do tej na zdjeciu po prawej http://www.obi.pl/pl/Sekcja_Swiat_ogrodu/Ekologia/Oczyszczanie/Jaka-pompe-wybrac/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Ja też w razie potrzeby używam prostej pompy do wody za ok 100zł - podobna do tej z linku powyżej, tylko trzeba mieć zbiorniki z dużymi wlewami (25cm) by ją do niego włożyć. RSM też bez problemu pompuje i nic się z nią złego nie dzieje. Opryskiwacz 400L RSMem napełnia w ok 5min, jak dla mnie jest to wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

to jakie mausery można postawić jeden na drugim z rsmem aby to wytrzymało?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4
Dnia 22.05.2019 o 22:34, yacenty napisał:

to jakie mausery można postawić jeden na drugim z rsmem aby to wytrzymało?

czy ktoś tak praktykuje ?? da rade jeden na drugim z  RSM pełne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

da radę ale tylko 1. ramki mauseriw mają 1500kg wytrzymałość


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Bywałem kiedyś w rozlewni oleju i tam stały 1 na 2, tylko olej lżejszy od rsm. I spełniało to normy.

Kosze z siatki są najmocniejsze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Mój rsm tak stał przez zimę w hali. kupiony w czerwcu, złożony i stał do marca.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FOX2
      Witam serdecznie,
       
      Chciałbym się uprzejmie zwrócić do obecnych i przyszłych właścicieli ciągników New Holland serii wyżej wymienionych w temacie. Mianowicie z różnych źródeł dowiedziałem się, że firma New Holland postanowiła do każdej zakupionej maszyny z system SCR dodać właścicielowi całkowicie za darmo 1000L zbiornik, wyposażony w pompę elektryczną, z Ad Blue. Poniżej przedstawię kilka dowodów:
       
       
      http://www.maszyny.d...olland-serii-t7
      Cytat:"Firma New Holland pomoże swoim klientom wdrożyć technologię SCR w okresie przejściowym, mającym na celu dostosowanie maszyn do norm emisji Tier 4A, dostarczając im bezpłatnie zbiornik AdBlue o pojemności 1000 litrów wraz z elektryczną pompą."
       
      http://www.apra.pl/r...hp?content=1269
      Cytat: "Firma New Holland zapewnia, iż przy zakupie ciągnika z AdBlue dostarczy bezpłatnie zbiornik do niego o pojemności 1000 litrów wraz z elektryczną pompą."
       
      http://www.rpt.pl/in...hp?content=1604
      Cytat: "Po zakończeniu prac modernizacyjnych portu lotniczego wszystkie ciągniki będą tankowały paliwo z jednego głównego zbiornika o pojemności 9000 litrów, przy którym umieszczony będzie 1000-litrowy zbiornik na AdBlue. W ten sposób ON i AdBlue będą trafiać do zbiorników „z pistoletu”. Obecnie 1000-litrowy zbiornik na roztwór mocznika stoi w garażu. Trzeba dodać, iż – jak potwierdza Robert Biskup – jest to zbiornik dostarczony nieodpłatnie wraz z pompą."
       
      Dodatkowo, nawet na forum AF można doszukać się informacji potwierdzających powyższe linki, mianowicie:
       
      Powyższy cytaty pochodzą z komentarzy pod zdjęciami z poniższych linków:
      http://www.agrofoto....page__total__13
      http://www.agrofoto....-auto-ccommand/
       
      Prawdopodobnie znalazłbym jeszcze więcej wypowiedzi potwierdzających informacje z początku postu, ale do rzeczy.
       
      Dlaczego powstał ten temat?
      Zamówiłem ciągnik serii T7, powoli zbliża się termin dostawy, a mój dealer, najwyraźniej "zapomniał" mnie o fakcie, darmowego zbiornika z Ad Blue, poinformować. Nie wiem z tego to wynika. Czy ten darmowy zbiornik jest tylko dla wybranych? A może jest darmowy tylko, jeżeli maszyna była zamówiona w jakimś szczególnym przedziale czasowym?
       
      W związku z sprzecznymi informacjami oraz powyższym faktem, mam kilka pytań do obecnych i przyszłych właścicieli maszyn New Holland wyposażonych w system SCR. Wy najlepiej wiecie jak ta kwestia wygląda.
      1. Jaką maszynę, kiedy i gdzie zamówiliście?
      2. Kiedy maszynę odebraliście od dealera?
      3. Najważniejsze, czy otrzymaliście 1000L zbiornik Ad Blue?
      4. Czy dodatkowo musieliście płacić za ten zbiornik z Ad Blue, czy dostaliście go całkowicie za darmo?
      5. Czy dealer sam Was poinformował o tym gratisie, czy może musieliście się pytać, domagać i walczyć o coś, co New Holland miał zapewnić za darmo?
      6. Czy komuś dealer odmówił dania tego "gratisu"?
      7. Ostatnia już chyba kwestia. Co ten gratis tak naprawdę zawiera? Czy to jest pusty 1000L zbiornik, czy to może 1000L zbiornik wypełniony do pełna Ad Blue, czy może pusty zbiornik 1000L z elektryczną pompą, a może ostatnia opcja czyli 1000L zbiornik wypełniony do pełna Ad Blue oraz wyposażony w pompę elektryczną?
       
      Przepraszam za tak obszerny post. Chciałbym się dowiedzieć, jak w praktyce wygląda kwestia tego gratisu, którego dotyczy ten temat. Mam nadzieję, że odpowiecie na moje pytania, co pozwoli mi rozpocząć konkretną rozmowę z dealerem.
       
      Z góry dziękuję za wszelki informacje.
      Pozdrawiam,
      FOX2
    • Przez Arek
      Same pokrywki z klapką bez problemu można dokupić ale czy ktoś wie gdzie można dokupić takie pokrywki z wyjściem na zbiorniczek oleju ?
    • Przez rakita27
      Chcieliśmy kupić cielaczki (byczki) do dalszej hodowli.
      Nie wiem jak jest w innych regionach ale u nas obecnie jest ogromny problem bo cieląt jak na lekarstwo.
      Znaleźliśmy pana (50km w jedną stronę od nas) który oferował nam 3 byczki: pierwszy rasy LM (brązowy, po 100% matce LM) - miesięczny, drugi rasy NCB (brązowo biały) - 2 tygodniowy i trzeci rasy HO (czarno biały) - tygodniowy.
      Pan twierdził, że to jego. Chociaż pytaliśmy czy przypadkiem nie jest handlarzem co jeździ i skupuje od ludzi ale kategorycznie zaprzeczał.
      Dziś pojechaliśmy po cielaki i przeżyliśmy delikatnie mówiąc szok.
      Byczki były dwa (LM i NCB) i co najwyżej tygodniowe. Stały na brudnej przyczepce, mokre i głodne.
      Przyznam szczerze, że nie chcieliśmy ich brać ale że facet spuścił z ceny i zarzekał się, że są w 100% zdrowe ulegliśmy.
      Oczywiście okazało się przy okazji, że pan jednak jest takim typowym handlarzem i nie posiadał nawet paszportów.
      Koniec końców dostaliśmy jeden paszport i dwa cielaki. Zabraliśmy ich do domu o godz. 13.
      O 16 wezwaliśmy weterynarza który stwierdził, że jeden z cielaków znajduję się już w stanie agonalnym.
      Pomimo podaniu ekspresowo leków, masażu, cielak padł.
      Drugi cielak jest w chyba trochę lepszej formie, jeszcze żyje i najbliższe godziny pokazą co z tego wyniknie.
      Według weterynarza cielaki nie od dziś a co najmniej od kilku dni maja wirusową biegunkę bydła. A ten co padł dodatkowo miał zmiany w płucach.
      A teraz najlepsze....
      Zadzwoniliśmy do tego.... hmmm "hodowcy" i powiedzieliśmy jaka sprawa na co on stwierdził, że na bank cielaki zaraziły się czymś u nas (tak, w ciągu 3 godzin kiedy to po przyjechaniu z cielakami już załatwiały się dalej niż widziały) i powiedział, że kasy nam nie zwróci.
      Na szczęście weterynarz uprzedził nas, że w razie problemów to on z chęcią napiszę odpowiednie zaświadczenie o stanie zdrowia cieląt więc gdy wspomnieliśmy o tym dla pana hodowcy trochę zmiękł i powiedział, że jak jutro pojedziemy do niego to on MOŻE kasę nam zwróci za tego padłego cielaka.
      Zdaję sobie sprawę z tego, że dużą winę za zaistniałą sytuację ponosimy my bo nie powinniśmy brać tych cieląt jednak zadziałało po prostu ludzkie współczucie i było nam po prostu tych cieląt szkoda.
      Chodzi jednak o to, że chcielibyśmy aby ten pan skutecznie zakończył prowadzoną działalność handlową - nie męczył niczemu winnych zwierząt i nie naciągał ludzi.
      Tym bardziej, że okazało się, że rok temu ten sam pan dla naszych znajomych wcisnął 5 cieląt - wszystkie padły w ciągu tygodnia od kupna.
       
      Gdzie to można zgłosić? Jak się tym rozsądnie zająć?
    • Przez robson79
      Witam. Mam problem z tą ładowarką nie chce ciągnąć na drugim biegu. Prędkość drugiego biegu jest taka sama jak pierwszego i dodam że na pierwszym biegu można ciągać przyczepy ze zbożem można opony palić wszystko jest dobrze a na drugim sama się nie może uciągnąć i nieraz stanie.
    • Przez Rolnik117
      Witam kupiłem niedawno opryskiwacz biardzki 1000l belka 15 i się teraz zastanawiam jakie ciśnienie na nim ustawić i jakim biegiem jechać zetorem Proxima żeby na 1 ha wylac 200 250 litrów. Z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj