Skocz do zawartości
max2505

Ogólne pytania o remont silnika C-330

Polecane posty

leszekd    80

Koledzy sprawdzić początek wtrysku paliwa wydaje się że jest zbyt późny Jeżeli silnik się nie zbiera tylko kopci a się nie rozkręca to na pewno wtrysk albo źle zrobiona pompa. Gdyby był problem z pierścieniami to silnik by dymił korkiem wlewu oleju.

Kiedyś miałem taki przypadek że po zalaniu oleju do silnika prawdopodobnie z dodatkiem komponentów olei roślinnych i w motorze powstała taka czarna mazie która zatrzymała pierścienie to wtedy dymiło korkiem i silnik Niechciał dobrze odpalać i brakowało mu mocy po wyskrobaniu tłoków z tego brudu i wymianie pierścieni wszystko wróciło do normy.

adrys    0

próbowałem juz taki manewr ale to bedzie pompa

ale dzieki <_<

Edytowano przez tommy66692
Ortografia

Wiecie co mogło się stać w moim silniku w c-330, na jesieni były wymieniane panewki i uszczelka gdyż do oleju szła woda, po pracy w kombajnie ziemniaczanym woda w oleju pojawiła się z powrotem. Co może być przyczyną, czy może coś jest nie tak z blokiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

zorzyk2    50

I z głowicą. zacznij od zdjęcia głowicy, sprawdzenia uszczelki a potem głowicy. Równie dobrze mogło puścić uszczelnienie tuleja -blok, pęknięta tuleja, no i blok.

TomaszKK    1

Gdzie w 330 może przedostawać się woda do oleju? czy tylko pomiędzy głowicą a blokiem czy gdzieś jeszcze?. B)

bo w moim starym poczciwym ciapku po wymianie uszczelki pod głowicą i połozeniu jej na silikon odnosze wrażenie że olej jest jakiś taki mentny :) .

z góry dzięki za wszelkie porady!

kris14    259

Może też być uszkodzona ścianka w głowicy... i wtedy woda też będzie się dostawała do oleju

TomaszKK    1

czyli że woda może sie dostawać do oleju tylko pomiędzy głowicą a blokiem( chodzi mi o połączenia za pomocą uszczelek) pomijając ewentualne pęknięcia bloku czy głowicy oki Dzięki. a mam takie pyt. ile możę ksztować regeneracja głowicy do c330? :)

max2505    1

najprawdopodobniej zgnił blok w miejscu gdzie jest osadzony dół tulei cylindrowej albo pękła tuleja. Gnijący blok to jest przypadłość ciapków

LukaszP    2
Gdzie w 330 może przedostawać się woda do oleju? czy tylko pomiędzy głowicą a blokiem czy gdzieś jeszcze?. :)

bo w moim starym poczciwym ciapku po wymianie uszczelki pod głowicą i połozeniu jej na silikon odnosze wrażenie że olej jest jakiś taki mentny :) .

Od kiedy uszczelkę pod głowicę wkłada się na silikon? :) Trzeba sprawdzić stan siedzisk dolnych tulei, czy nie są skorodowane, jajowate. Regeneracja głowicy to koszt około 180 zł w PMR Przywory.

TomaszKK    1

no ja tak zrobiłem bo kilku znajomych tak ma . hm.. a co do przecieku kurna kto wie możliwe może i przykorodowało tam. ja akurat tam nie zaglądałem. oki dziex z rady. :)

rafff24    26

Cześć!

proponuję odkręcić misę olejową, podłożyś potem jakiś karton i obserwować skąd woda cieknie, można podnieść ciśnienie pompką do kół w układzie chłodzenia dorabiając odpowiedni korek do chłodnicy (oczywiście w rozsądnie, żeby czegoś nie rozerwało)

i może być weż dziurawa tuleja cylindra widziałem taką sytuację, wada tulei,

wystarczy, że jakaś zgorzelina przy odlewaniu zatopi się w tulei, może być niewidzoczna po obtoczeniu, ale po jakimś czasie pracy woda ją wypłucze i powstaje dziurka w tulei

pozdrawiam

TomaszKK    1

hm.. tuleje w moim ciapku sa orginalne (tzn. jeszcze nie miał remontu) możliwe jest żeby nowa głowica była krzywa. czy coś takiego. ciągnik chodzi bez zażutu jak na swój wiek ale nie pamiętam czemu ale kiedyś dziadek wymienił głowice. a uszczelke położyłem na silikon bo woda wydostawała siena zewnątrz pomiędzy blkoiem a głowicą wiec może to po prostu głowica.? :)

rafff24    26

Możesz mieć też przeżarty blok przy dole tulei, tam, gdzie są O-ringi na tulejach

kwiczol    0

Witam wszystkich użytkowników forum

Szykuje sie remont mojej 30 dlatego szukam jakiś dobrych (mile widziane z tanimi częściami wink.gif ) sklepów internetowych co polecicie ?

javorskyp    2

Przy ilu wy robicie remonty ?? Słyszałem że wytrzymują średnio 5000 MTG.

:DDD Z dołu dzięki.

Jeszce jeden tak zatytułowany temat i chłopie BAN ! @quercus

V12    10

Witam

Nie doradze ci sklepu ale u mnie juz nie dokupi sie czesci polskich ani czeskich tylko chiny podobno juz ich nie produkuja

pozdr

talek48    0

u mnie z krotoszyna tez czesci dostane....

Chyba filtry albo tuleje angielskie kiedys widzialem....

Dominik1634    1

Oryginalne części Ursusa kupisz bez problemu łatwo je rozpoznać są pakowane w papier lub folie. Tylko jak kupujecie zestawy naprawcze Mahle Krotoszyn to tylko z polskim tłokiem bo są w sprzedaży z czeskim tłokiem, czasem się mogą zatrzeć i szybciej się zużywają. Panewki to tylko Federal-Mogul BIMET (z tym może być problem) a wał korbowy i korbowody to z Tyczyna.

TomaszKK    1

po rozebraniu i oględzinach stwierdzam że w moim ciapku jest peknięty blok. :angry: :angry: :angry:

ValtraN82    0

http://www.sklep-grene.pl/

Tu masz link do sklepu internetowego GRENE.

Części tu są tańsze niż np. tam gdzie ja kupuję w sklepie normalnym, ale nie wiem czy jest sens kupować przez internet, bo koszt przesyłki będzie duży i może być niewiele taniej lub nawet wynieść Cię to więcej niż kupno w sklepie.

Dla przykładu: w sklepie internetowym GRENE zestaw naprawczy silnika C-330 Krotoszyn kosztuje 160zł + koszty przesyłki tj. 28zł. Biorąc 2 takie zestawy płacisz 348zł, a u nas za takie 2 zestawy w normalnym sklepie zapłacisz 350zł. Różnica wynosi więc tylko 2zł i ja myślę, że szkoda zachodu kupując przez internet (rejestracja itd.).

Można części kupić na Allegro.pl ale te koszty przesyłki... ;) Odradzam kupno przez internet.

Możesz jeszcze wejść na www.grene.pl i sprawdzić, gdzie jest najbliższy sklep jeżeli nie wiesz, i wtedy mógłbyś kupić wszystko na raz, a jak patrzę po innych sklepach, to w GRENE jest po prostu taniej, a i kupi się tam praktycznie każdą część ;)

Pozdrawiam:)

DjFarmerr    69

Ciagnik mial kapitalny remont silnika na 2000 mtg robiony przez niby "dobrego" mechanika na dzien dzisiejszy 2600mtg silnik jest rozebrany bo juz nie ma kompresji jest poprostu wyjechany. Czego to wina? podejrzewam ze podrobki czesci. Co o tym sadzicie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      Temat dotyczący ogólnych pytań w sprawie jakiegokolwiek remontu Ursusa C-360 i pochodnych
    • Przez dzik82lysy
      ILe może kosztować remont kapitalny do DF 4 cyl np. AGROTRON 4.85 .Wiadomo jak się kupi taką maszynę to nie jest nówka.Różnie to bywa.Takowa maszyna może wymagać remontu.W jakich granicach on może się mieścić???
      AA i jeszcze czy te ciągniki są wadliwe??
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.

Co mi możecie doradzić w tej sytuacji

z góry dziękuje
    • Przez faofar
      Witam mam takie pytanko na jak długo podłancza sie kabel do podgrzewanie bloku??W instrukcji tego nie znalazłem.
      .Ciągnik ma 1000mth ,niby skandynaw a od -5 jest juz problem .Aku ma rok czasu wiec nowy.
    • Przez Bartekh
      Witam w moim 1080 na osłonie wentylatora, tej co kieruje powietrze na cylindry, pod chłodnicą olejowa jest taka podłużna dziura jak na zdjeciu w załaczniku i chcialbym sie Was spytać czy powinna byc ona otwarta tak jak jest czy tez jest tam jakaś zaslepka albo coś takiego. Kombajn dopiero kupiłem i nie wiem jak to ma wyglądać. Deutz jest z 82r jesli to pomoże, czerwony, silnik Deutz 5 cylindrów Pamietam ze w moim starym m 750 nie było tam dziury ale to juz inny silnik