Skocz do zawartości
max2505

Ogólne pytania o remont silnika C-330

Polecane posty

balcerek1    91

Tylko że nominał w c 330 to 1 szlif w c 328. :wacko: Przerabiałem ten temat z 8 lat temu. :( Robiłem gościowi c 328 i miał wał do szlifu i o dziwo wydał 1 szlif i kombinowałem z korbowodami od c 330 bo tulejki w korbowodach latały i gość kazał kupić korbowody od c 330 i panewki nominał. :blink: Do dzisiaj śmiga gościu i nic się nie dzieje. :D podjedź do szlifierza z tymi panewkami i korbowodami pomierzy ci korbowody i panewki dokładnie. :) A co do wymiaru to może ten mikrometr źle pokasuje albo szlifierz jak szlifował był nie po jednym kieliszku i tak wyszlifował i przez to ktoś brał panewkę cieńszą i podkładał blaszkę. :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl

balcerek1    91

Chyba po którym szlifie.Mikrometrem a tak jak kolega wyżej napisał na panewkach pisze 0,25 pierwszy szli i co 0,25 to następny szlif.

Edytowano przez balcerek1

Roki212    83

Trzeba pomierzyć czopy główne i korbowodowe i będzie wiadomo które są nominalne, a które szlifowane

Roki212    83

A zakładałeś już ten niby oryginał?? Pojawił się nie tak dawno więc nie wiadomo jak z trwałością...

A zestaw zetora jest już sprawdzony ;)

ukasz    58

też mnie ciekawią te części "orginalne" bo przecież ursus jako taki nie istnieje

Własnie, ciekawe jak jest z jakością tych oryginalnych części Ursus? Podobno są dobre. Obecny Ursus, pisali że zlecił produkcję firmie Rol-mar, która ma produkować je na podstawie fabrycznej dokumentacji. Udzielają przecież jednak dwuletniej gwarancji. To muszą być pewni jakości swoich wyrobów. Ma ktoś już jakieś doświadczenie z eksploatacji nie tylko zestawów, ale i części do mostu, zwolnic? Ogólnie pierwsze opinie są podobno pozytywne.

no i jestem po złożeniu tego w całość..panewki jakie przypasowały to rozmiar P2 grubościenne..może to komuś pomoże przy remoncie..temat do zamknięcia

kizak    65

Logiem ursusa ,jako że to oryginał mają teoretycznie prawo posługiwać się tylko te firmy kooperujące z ursusem w czasach podukcji ciągników. Atutem tego jest pełna dokumentacja dotycząca zastosowanych materiałów ,wymiarów...itd. A w praktyce inne firmy posługują się podobnymi opakowaniami, sprzedający oczywiście o tym wiedzą lecz nie koniecznie informują,zwłaszcza jak kupujący sępi groszem ,a co tam niech się cieszy że ma oryginał :huh: ,.Inną srawą jest to że sklepy obracają częściami zamiennymi wiedząc że towar jest wadliwy. Wyślesz żonę po część dajesz telefon sprzedawcy ,wyklinisz mu co ma dać podasz wszelkie dane ,oczywiście wie o co chodzi a co dostaniesz ;[ oczywiście wymieni tylko czekaj az sklep otworzą ,a tu weekend :mellow:

Cinek8541    75

W lato jakoś będzie 2 lata jak robiliśmy w naszej 30 taki remont.Komplety naprawcze Mahle,ja tam na nie nie narzekam.Ciągnik wszak dużo nie robi bo tylko co przy przewracaniu czy grabieniu siana,opryskach i jako napęd przy cyklopie.W tym roku muszę mu jednak chłodnicę wymienić bo nie dość,że zakamieniona to i dziurawa i w lato to szybko łapie temp a tak to ok.Wracając jak się ktoś wyżej pytał do wymiany tulei no to dobry ściągacz najlepiej na drobnym gwincie.Tu to było zabawy bo jedną to się udało wyciągnąć (nie bez problemów)a drugą to trzeba było przepalać spawarką tak siedziała.

kizak    65

A próbowałeś zagrzać go na odkamieniaczu,spuścić,zasypać,takie sreberko do chlodnic koszt około 8 zł skuteczne.A swoją 330 reanimuję tak co 2-4 lata i latem nie mam problemów,i wydmuchiwanie z mniszka .Ale wyszłem z tematu i zaraz zarwę po czapce :huh:

wasil10    0

PRosze o pomoc. mam od jakieś pół roku problem. nie wiadomo z jakich przyczyn i skąd do tłoków wpadają kawałki jakiś opiłkóW czy nie wiem czego i te kawałki dość spore już trzeci raz psują mi nerwy. staje się to nie spodziewanie i nagle gdy ciągnik zaczyna strasznie tłuc. po rozebraniu go do momentu odkrycia tłoków widać właśnie kawałęk metalu na tłoku który tłucze w głowicę. widać to na zdjęciach które dodałem. za kazdtym razem gdy to obczyszcze i złoże to po jakimś czasie w trakcie pracy znowu się to dzieje a czasem potrafi strzelić białym dymem tak jakby któryś wtrysk się zepsuł a wymieniłem obydwa miesiąc temu.... i tu pytanie. czego może być to przyczyna? skąd to zasysa? z filtra?

post-59572-0-79116700-1366655641_thumb.jpg

post-59572-0-43006300-1366655650_thumb.jpg

post-59572-0-10264400-1366655658_thumb.jpg

bobytempelton    158

To c330 z tego co widze, rozbierz filtr powietrza i go wymyj, jak znajdziesz w tych plecionkach coś z metalu wywal filtr i kup nowy, po drodze jest krótki kolektor ssący, ale w nim raczej nie ma się co zepsuć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      Temat dotyczący ogólnych pytań w sprawie jakiegokolwiek remontu Ursusa C-360 i pochodnych
    • Przez dzik82lysy
      ILe może kosztować remont kapitalny do DF 4 cyl np. AGROTRON 4.85 .Wiadomo jak się kupi taką maszynę to nie jest nówka.Różnie to bywa.Takowa maszyna może wymagać remontu.W jakich granicach on może się mieścić???
      AA i jeszcze czy te ciągniki są wadliwe??
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.

Co mi możecie doradzić w tej sytuacji

z góry dziękuje
    • Przez faofar
      Witam mam takie pytanko na jak długo podłancza sie kabel do podgrzewanie bloku??W instrukcji tego nie znalazłem.
      .Ciągnik ma 1000mth ,niby skandynaw a od -5 jest juz problem .Aku ma rok czasu wiec nowy.
    • Przez Bartekh
      Witam w moim 1080 na osłonie wentylatora, tej co kieruje powietrze na cylindry, pod chłodnicą olejowa jest taka podłużna dziura jak na zdjeciu w załaczniku i chcialbym sie Was spytać czy powinna byc ona otwarta tak jak jest czy tez jest tam jakaś zaslepka albo coś takiego. Kombajn dopiero kupiłem i nie wiem jak to ma wyglądać. Deutz jest z 82r jesli to pomoże, czerwony, silnik Deutz 5 cylindrów Pamietam ze w moim starym m 750 nie było tam dziury ale to juz inny silnik