max2505

Ogólne pytania o remont silnika C-330

Polecane posty

Witam zrobiłem nie dawno remont Silnika w c330 i od tamtej pory więcej pali i dymi Wlałem 10 liter i wywiozłem 2 razy gruz w pole i to zaraz koło domu a potem Wlałem jeszcze 5l> ściąłem z pola przyczepę ze zbożem i za pokładałem pół morki ścierni i po ropie Teraz ma dokładnie 37 mtg Co to może być pompa paliwowa! post-38977-0-77211500-1311676310_thumb.jpeg :blink: post-38977-0-77211500-1311676310_thumb.jpeg11d3a6.jpeg]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

jak mówisz że więcej pali i dymi to może na pompie przez przypadek zwiękrzyłeś dawke no i wiecej pali a kopci być może dlatego że nie przepala paliwa


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Do większego poboru paliwa ma tylko pompa nic wiecej.Nawet wtryski jak będą lać to aż tak bardzo tego nie zauważymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel1    0

na wale tzn. na czopach są zarysy tak na 1cm szerokie i powoduje takie wgłębienie czy ten wał jest do szlifu to nie wiem wiem tylko że panewki musze dorobić bo to jest silnik c-328 i niema w sklepach więc wał przy okazji jak szlif to szlif ale narazie robię takie rozpoznanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko nowe wtryski zestawy wał po szlifie. A pompę mam taką ze chyba nie da sie ustawić dawki większej

Edytowano przez ursusc330delux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Bo masz pewnie pompe starej daty czyli z dawką chwilową.Wymontuj te pompe i zawież do dobrego pompiarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

jak by byla wieksza dawak to by sie na wieksze obroty wkrecal

pompa nowa regenerowana??? zaplon dobrze ustawiony??

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

jak robiles remont zmienialeś pierscienie tłoki tuleje jeśli tak to traktor sie dociera i bedzie dymił brał olej chlapał olejem w wydech normalne


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno tak nie robi na początku tak robił do 20 mtg czy ilu!

pompa nie była Robina właśnie

Edytowano przez ursusc330delux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Skoro nie robił pompy,ani jej nie dotykał to chyba jasne że to nie pompa, ustawienie rozrządu, i początku wtrysku nie ma nic do dawki paliwa więc też odpada, i tak metodą dedukcji pozostają źle ustawione lub felerne(tanie)końcówki wtryskiwaczy, czyli otwierają sie za wcześno bo są ustawione na zbyt niskie ciśnienie i wylewają większą ilość paliwa mniej rozpylone-zachodzi niecałkowite spalanie i z tąd dym, lub wtryskiwacz uległ uszkodzeniu np sprężyna, lub końcówka się przytarła w pozycji otwartej na wskutek nie dokładnego wymycia wtryskiwaczy przed montażem czy ustawianiem. To by było na tyle


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

skoro nie robil pompy to wlasnie wina pompy kto robi remont sielnika i pompy nie robi czlowieku

boby z tymi wtryskami tez moze byc jak mowisz ale to raczej pompa

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja jak robię silniki to nie robię pompy zazwyczaj za każdym razem :rolleyes: bo zazwyczaj pompa wymaga tylko regulacji, wyrównania i obniżenia dawek paliwa, ale jak byle jedna sekcja jest trefna to wyrzucam reszte, i kilka innych pierdół z pompy, to nie wina pompy....


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

kazdy robi jak uwaza

u nas pompe zawsze sie oddaje do pompiarza :D on ja sprawdza a to ze jej nie robisz to troche dziwne bo u nas rzadko sie zdarza zeby bylo dobra prktycznie zawsze min jedna sekcja jest lipna

 

ale nie ma co tu rozkminiac niehc kolega sprawdzi najpierw te wtryski zawsze miej roboty a jeski to nie one to zostaje tylko pompa

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

bobytempoelton-jest też pompiarzem,i ma rację że za każdym remontem pompy się nie regeneruje,bo pompy z reguły są żywotniejsze od silnika,zresztą wskazuje na to cena za naprawę u pompiarza-za 200-300 zł nikt pompy nie zregeneruje-bo by musiał dołożyć-na stół i regulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

tzn. już tym się tak nie zajmuje na poważnie, bo to nie jest mój stół probierczy, i zyskiem trzeba bylo dzielić się z właścicielem b.dobrym i doświadczonym pompiarzem, w praktyce zostawało mi 30-50zł z pompy a zabawy z pompą jest na kilka dobrych godzin a w przypadku dużych pomp np 6sekcyjnych czy dwutłoczkowych z samochodów schodzi caly dzień niekiedy, także nie bawię się w to z powodów finansowych, ale dostęp do stołu mam nadal


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To chyba zależy od operatora w największej mierze, jak katuje, czy robi w sadzie czy w pługu, co ciąga itd, czy oleje zmieniane i filtr powietrza różnie to bywa, u nie których katów niekiedy 1000mth nie wytrzyma , nie dlatego że się zużyje ale dlatego że się coś urwie, panewka obróci, korba urwie itp, u innych 4tys mth, a znam przypadki że 8-9tys mth same przyjechały tylko tyle oleju spalał silnik co paliwa , i miał problemy z mocą i odpalaniem, tyczy się ursusów bo zachodnie silniki troche więcej wytrzymają

 

pamiętam jeden przypadek gdzie do c362 był po remoncie kapitalnym całego silnika zalałem płyn do chłodnic borygo, facet przyjechał odebrał, była późna jesień przymrozki, a jego syn spuścił borygo z c362 (bo to wg niego marnotractwo, bo to ma chodzić na wodzie)i nalał do swojego samochodu bo nie zmienił jeszcze na zimę , nieświadomy ojciec wsiadł później do c362 odpalił przejechał z 5km i był zdziwiony bo się grzeje, i przyjechał do mnie następne 3km, ja sprawdzam płynu nie ma, oleju ledwo co(wyparował),później okazało się że tuleje fioletowe i popękane pierścienie i przytarte tłoki .... ale zaoszczędzili chociaż na borygu do samochodu, ta c362 chodziła po remoncie jakieś 3mth-rekord, ale teraz jeszcze chodzi :rolleyes:

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

u nas był przypadek ze syn chciał wymienić olej w mf 255 spuścił i nie nalał a ojciec nie wiedział wsiadł i pojechał no i długo nie pojeździł jak przyprowadzili ten ciągnik to wal i korbowody były cale czarne w takich jakby sadzach

u nas tez zalezy kto jak jezdzi moja c360 ma juz ponad 10tys i tez "jezdzi" w zime z odpaleniem nie ma szans bez przelewania goraca woda mocy tez juz brakuje dymi w sumie tylko po odpaleniu dopóki sienie zagrzeje po rozruchu nawet nie pracuje na wszystkie tloki a oleju to jeszcze tak bardzo nie bierze jakiś litr na miesiąc :P

ale u nas pompy to się robi częściej niż silniki

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem zobaczę jeszcze pompę dam do naprawy . Bo wtryski są nowe wał po szlifie nowe zestawy ZETOR >

Edytowano przez ursusc330delux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pierwsze daj te wtryski sprawdzić. Przepał i czarny dym to typowy objaw lejących wtrysków. Pompa sama się nie zepsuła poza tym ciężko ją tak zepsuć żeby nagle zaczęła podawać większą ilość paliwa. Możesz wyjąć wtryski, przykręcić je obok pompy i na rozruszniku zobaczyć jak rozpylają. To nic nie kosztuje.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ale ony sa nowe były sprawdzane ona jak chodzi na wolnych obrotach to daj bardziej taki niebieski dymek ale jak jej gazu daje się to w tedy czarny bardziej a nie na wolnych obrotach a wtryski by siadły po 30 mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Bierz pompe i wtryski i do sprawdzenia z tym. Wtryski czasem nawet po 5 mth potrafi szlak trafić wiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kolos87
      Witam,
      Proszę o pomoc kolegów, którzy mieli cokolwiek do czynienia w tym temacie.
      poprzedni właściciel zamontował świecę ogniową w ciągniku, ale zrobił to w ten sposób, że wywiercił otwór w kolektorze ssącym pod w/w świecę bez jego demontażu. Efekt? opiłki zostały zassane do jednego z cylindrów i ciśnienie na nim  jest 70% mniejsze niż na pozostałych.
       
      Czy ktoś może po krótce opisać jak wygląda temat rozbierania takiego silnika? 60-tki i 30-tki nie są dla mnie żadną nowością ani zagadką, ale takiego zetora jeszcze nie robiłem. Jakby ktoś był tak dobry i naświetlił trochę temat byłbym wdzięczny... To jest silnik prosty jak....zetor, ale trzeba znać parę szczegółów przed rozpoczęciem prac, np czy przed zdjęciem miski olejowej trzeba spuścić olej ze skrzyni biegów?
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
    • Przez miron_ol
      Witam, szukam ciągnika i wybór padł na JD 7600. Znalazłem w necie ogłoszenie z takim ciągnikiem ale skrzynia jest w trybie awaryjnym, ciągnik jeździ ale 2 km/h. Sprzedający mówi że to wina modułu i wystarczy go wymienić, naprawić. Wydaje mi się że to może być coś więcej, bo jeśli to tylko moduł to dlaczego tego nie zrobi i wystawi ciągnik w normalnej cenie a nie powiedzmy promocyjnej. Podejrzewam że skrzynia nadaje się do remontu. Proszę was o informację co może być z tą skrzynią, jaki mniej więcej koszt naprawy i gdzie ewentualnie mogę ją zrobić. Jestem spod Olsztyna, Warmińsko-mazurskie. 
       
    • Przez CYCU123
      Witam ,mam problem z odkręceniem silnika przeznaczonego do remontu .Odkręciłem większość trzymających go śrub ze skrzynia, ale mam problem z dostępem do dwóch najwyżej położonych śrub pod kabina. Szukam informacji jak się do tych śrub dostać moze trzeba kabinę podnosić ? lub jakoś podłogę w kabinie zdjąć ? nie chce się z tym głupio szarpać i przypadkiem czegoś nie uszkodzić  wiec bardzo proszę o podpowiedz    
       
      Juz sobie poradziłem , zgodnie z podpowiedzią jednego z forumowiczów. Wystarczylo kabine podniesc na poduszkach 
    • Przez konradkaczorowski
      Witam chciałbym wam zaprezentować mój pierwszy w życiu remont . Wydatki na materiały wyszły mnie +/-500 zł. Na kolejny ogień idzie Ursus C-360, z którego też będzie fotorelacja. Zdjęcia może nie są profesjonalnie zrobione, ale liczy się efekt końcowy.
















    • Przez Przemo188
      Witam jestem w trakcie remontu się siewnika Poznaniak 6 z 1993 w oryginalnej wersji był czerwono niebieski lecz w mojej wersji chcę go zrobić czerwono szara coś w stylu kolorystycznyn jak są te nowe
      Zdobyłem wstępne info że
      czerwony to RAL 3020 a szary RAL 7011 
      Proszę o potwierdzenie i jakieś propozycje i sugestie
       
      Wiem że są podobne tematy ale ma tam odpowiedzi na moje pytanie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj