Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Jakie weze w opryskiwaczach?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Weze
yacenty    692

Witam!

z racji tego ze zagiely nam sie 2 weze przy pierwszych sekcjach zewnetrznych prosze o rade i podpiwedz jakie weze stosowac?

jakie macie u siebie w Pilmetach czy Krukowiakach bo te w Skotarku sa srednie, zwlaszcza te ktore czesto sie zginaja bo reszta jest ok

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

ralf    8

te takie w oplocie w srodku sie nie zaginaja napewno ostatnio wymieniałem bo te te całe niby z plastku bez segregowanych warstw sa do bani złozysz i rozłozysz a one takie zostaja

yacenty    692

a cos wiecej? jakie to waz bo kupilbym podobny, wiem ze jak we wtorek skroce i zaloze nowe opaski to pewnie z 2 miesiace i od nowa polska ludowa

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Wiadomość z agroFakt.pl

piootr    3

Ja mam w pilmecie od 93 roku takie przezroczyste z oplotem i nie mam problemu można w sklepach takie kupić

ralf    8

ja własnie o takich mówie tylko za rózne z oplotem w srodku teraz w pilmetach daja takie z oplotem zółte ale rózne mozna kupic nie kupuj tych jednowarstwowych scalonych bo bedzie sie tak robic

maniek1833    0

Węże mogą byc tylko jedne nie jakies tam przezroczyste plecione i inne bzdety.

Zwykł czarny zbrojony wąż wysoko ciśnieniowy jaest najlepszy mozna zginac i nic sie nie dzieje!!!

Takie mam w pilmecie z 89 do tej pory zaden nie puścił a pryskam najczęsciej na 8 atmosfer opryski na grzyby 15 atmosfer i nic sie nie dzieje

ralf    8

a ja pryskam 20 "atmosfer" węzami ogrodniczymi i nic sie nie dzieje juz przez 40 lat

Grześ    3

Napewno 20 atm??? Mi przy 7 atm powietrza to już pękają te ogrodowe.

The Truth Is Out There

ralf    8

to było ironicznie bo gosciu głupoty wypisuje nie z tej ziemi

maniek1833    0

ha ha ha ta jasne tylko że jak sie pryska na tych starych ceramicznych wkładkach to bez problemu wyciąga sie 20 atmosfer nawet jak sie tego nie chce!!!! i strasznie niesie :-/

ralf    8

tak uzyskujesz cisnienie takie jakiego nie chcesz(kosmiczne wartosci) ty chcesz 7>> brum brum a ono 40 atnosferrrrrr ale ty tego pewnie nawet nie widzisz bo nie masz wskaznika :D

maniek1833    0

Tak było kiedyś ;-) od 3 lat mam szczelinowe i jest ok można pryskac na niskim ciśnieniu zazwyczaj 5 góra 6 zależnie jak sie ustawi wydatek wskaźnik był do 35 (masakra) został zmieniony na glicerynowy ze skalą do16

zresztą pewnie nawet nie miałeś doczynienia z takimi końcówkami to co ja będe ci tłumaczył ;-)

ralf    8

tak nie miałem to dopiero mechanizacja :D ja pryskam miotłą :D

ralf    8

normalne wiadro marki raven nie wiem jak naleje z górką to pewnie ze 12 liter :D

farmer360    0

Panowie najlepssze węże to są gomowe 'fagumi' trochę kosztują kupisz raz i cię przeżyją tańsze sa żółte i czarne też nie są złe bo te przeżroczyste topią się na słońcu i póżniej nadodatek się kleją do rąk

tomek73    244

Te fagumi nie są zbyt dobre, pękają na słońcu po 2-3 latach, a pęknięcia po roku widać na nich. mam takie w opryskiwaczu, teraz kupiłem z Stomilu parowe na Allegro.

W opryskiwaczu mam z 83 r jakieś z tworzywa, nie do zajechania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mateusz1151010
      Witam, kupiłem opryskiwacz firmy Biradzki, 400 litrów, 12m belka. Od razu jak przywieźli to człowiek dokładnie się nie przyjrzał ale mam problem bo jest za dużo przewodów albo się mylę. Mam dwa odpływy zrobione tylko nie wiem dlaczego. Według mnie albo jest coś źle złożone albo zły rozdzielacz jest założony. Na tym rozdzielaczu co jest założony nie ma już gdzie wkręcić tego drugiego przezroczystego przewodu. Na zdjęciu widać ten problem. Nie wiem co z tym zrobić, jakieś pomysły ?

• Przez wilczur
      Witam, wszedłem w posiadanie opryskiwacza agromex 400l takiego jak na zdjęciu.
      Proszę o pomoc w identyfikacji pompy, chcę wymienić olej ale nie wiem jaki i ile go wlać. Gdyby okazało się że jakaś membrana lub zawór jest uszkodzony to też nie wiem jakie części wymienić.
      Dodatkowo w mojej sztuce brakuje tego kielicha przy rozdzielaczu co idzie do niego żółty wąż na zdjęciu, czy można to zaślepić i będzie on działał czy też ten kielich jest niezbędny do pracy?

Ps: Są może jakieś instrukcje do tego sprzętu aby się z nim lepiej zapoznać? Będę chciał zrobić oprysk perzu jednak nie mam doświadczenia co i jak, kilka lat temu robiłem go raz pożyczonym tak na oko, ale to chyba nie tędy droga i chciałbym się trochę sam dokrztałcić jak wyliczyć i dobrać dawkę itp już do tego opryskiwacza który mam.

• Przez kuba24051
      witam. mam problem z opryskiwaczem Bury Pelikan Hydraulik. Komputer Bravo 180s. chodzi o to, że gdy zamknę jedną lub dwie sekcje (jest ich 5) to dawka oprysku na ha się utrzymuje, natomiast kiedy wyłącze 3 lub więcej sekcji to opryskiwacz nie utrzymuje mi dawki i cisnienie sie zmienia. moze ktos mial taki problem? mysle ze tkwi on w zaworach kompensacji które znajduja się z tyłu opryskiwacza (pokretła). tylko jak to wyregulować ? z gory dzieki za pomoc
    • Przez Pietras892
      Witam kolegów. Potrzebuję info na temat tego opryskiwacza. Może ktoś pomoże mi przy sterowniku, albo posiada instrukcje. Pozdrawiam

• Przez kibix
      Witam ,
      Opryskiwacz kverneland Ikarus s 28
      Nie nabija ciśnienia większego niż 1bar podczas oprysku. Dodatkowo pompa "klekocze". Wraz ze wzrostem obrotów na walku ciśnienie rośnie delikatnie.
      olej czysty. Pompa nie bierze lewego powietrza. 
      Rozkrecilem pompę. Membrany całe. Zaworki całe. Nie wiem jak ciężko powinny chodzić te sprężynki. Bo możliwe że tu jest problem.
      Ktoś ma jakiś pomysł?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.