Skocz do zawartości
perelka96

Uprawa buraków cukrowych 2014

Polecane posty

adamgaleon    4

ja też już skończyłem zapowiadali opady deszczu na dziś więc od 4.30 rano zacząłem siew i właśnie zakończyłem, teraz może padać bo okropne sucho

Wiadomość z agroFakt.pl

Camry    8

wczoraj zasiane, teraz pasuje spokojny deszczyk

Edytowano przez Camry

tktomek74    2

Takie pytanko koledzy, miesiąc temu wysiane 700 kg Yara Mila Pro Beta i 120 kg soli  na ha. Moje pytanie czy nie zaszkodzi przedsiewnie rozlać ze 200 L RSM 26 z siarką ?

adams452    10

Nie wiem czy siać bo zapowiadają powrót zimy. Zeby lipy nie było. Burak zakiełkuje, w nocy złapie mróz i po potokach.

ansu    73

rsm i mocznik nie jest wskazany pod buraki.

... no chyba że ze trzy tygodnie przed siewem jak ciepło i to nie za dużo.

tomek73    189

Mocznik minimum 3 tygodnie przed siewem, kolega dał tuż przed siewem i prawie nie miał wschodów. Jak mi się udaje to daje miesiąc przed, max 3 tygodnie.

jackowski11    2

Panowie, jak wyglądają wasze doświadczenia z opryskiem na chwasty bezposrednio  po wysiewie?

Zawsze stosowałem walkę powschodowo, nie mam doświadczenia ze środkami doglebowymi.

Wiem ze musi byc wilgotna gleba, ale czy to nie wpływa ujemnie na wschód i kiełkowanie nasion buraka?

Na pierwszy zabieg stosowałem Torero (metamitorn, etofumesat) i było super

Na czesci pola juz przed wysiewem wywaliła mi się taka trawka (jeszcze nie znam dokładnej nazwy) i czuje ze moze byc ciezko

Tylko jesli to jednoliscienne to Torero nic nie da ....

adams452    10

Jednoliścienne spalisz bez problemu. Agil lub Leopard i po kłopocie. Obojętnie jaka duża by ona nie była. A ta trawka to chwastnica jednostronna.

Edytowano przez adams452

jackowski11    2

Agil znam i tez stosuje. A ta trawka to nie chwastnica. Jak uda mi się zrobić zdjecie to wrzuce. Jak narazie pada, po uprawie czesciowo została zniszczona, ale wyjdzie

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

lesbycool    12

a czy można pryskać buraki środkiem Taurus 05 EC na perz i owies głuchy w burakach bo mi został z jesieni od rzepaku i nie wiem czy to można stosować w burakach a w tym roku buraki mam w miejscu gdzie morze wystepywać dużo perzu ?

Edytowano przez lesbycool

adams452    10

Na etykicie jest napisane że można pryskac buraki cukrowe więc nie powinno być problemu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez robert812
      Na stronie Agencji znalazłem informację, że w programie 2014-2020 przez okres 5 lat rolnicy, poniżej 40-roku życia będą dostawali o 25% wyższe dopłaty bezpośrednie. Czy ktoś o tym słyszał?

Żeby nie być gołosłownym:
      Inną ważną zmianą jest wykluczenie z otrzymywania dopłat rolnych m.in. lotnisk i terenów sportowych, mimo, że mogą być one użytkowane rolniczo. Ponadto szersze niż dotychczas i obowiązkowe we wszystkich krajach wspólnoty będzie wspieranie młodych rolników czyli tych, którzy nie osiągnęli jeszcze 40 roku życia. W ramach dopłat bezpośrednich mają oni otrzymywać przez 5 lat o 25 proc. więcej niż pozostali. Na ten cel kraje UE będą przeznaczać 2 proc. puli dopłat. W Polsce jest około 100 tysięcy młodych rolników i stanowią oni grupę ok. 7 proc. wszystkich otrzymujących dopłaty.

Temat założony przez MAT912 - Posty przeniesione z tematu "Dopłaty - 2011-2013"
    • Przez mord
      Co o nich myślicie ?
    • Przez Mariuszbrzeski
      Witam, mam pytanie na temat egzaminu czerwcowego a mianowicie jak idą wam przygotowania? przewagi jakiego przedmiotu oczekujecie?
    • Przez gseries
      Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, jeśli coś przeoczyłem to przepraszam.
      Ale do rzeczy W tym roku planujemy zasiać kukurydze na ziarno, nie mamy doświadczenia w tym temacie i chciałbym się dowiedzieć co i jak.
      Czy dana firma wyznacza np dana odmiane? Czy maja jakies inne wieksze wymagania? Np co do klasy gleby etc. Oraz chciałbym się dowiedzieć gdzie Wy, drodzy forumowicze macie zakontraktowaną kukurydze i jeśli to nie tajemnica to w jakiej cenie
    • Przez Iva
      Następne targi zbliżają się wielkimi krokami . Największe w województwie kujawsko-pomorskim,odbywające się w Minikowie (na trasie Naklo-Bydgoszcz/Bydgoszcz-Naklo,DK10) targi AGRO TECH w tym roku odbęda się w 1 weekend lipca,tj.5-6.07 .

W sobotę zaczynają się dla zwiedzających od 10:00 (dla hodowców od 8:00) trwają do 17:00
      W niedziele zaczynają się od 9:30 dla wszystkich (zwiedzający+hodowcy) i kończą się o 17:00.

Na tegoroczne pokazy przewidziano paradę ciągnikow gigantów,maszyny uprawowe,opryskiwacze i tematyczny pokaz : kola bliźniacze a zużycie paliwa .

Parking będzie jak co roku platny-5 zl .

Po caly program targow jak i po liste wystawców(jest już opublikowania) zapraszam tu -> http://www.agro-tech-minikowo.pl/

To kto się wybiera ?