perelka96

Uprawa buraków cukrowych 2014

Polecane posty

adamgaleon    7

ja też już skończyłem zapowiadali opady deszczu na dziś więc od 4.30 rano zacząłem siew i właśnie zakończyłem, teraz może padać bo okropne sucho

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

wczoraj zasiane, teraz pasuje spokojny deszczyk

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Takie pytanko koledzy, miesiąc temu wysiane 700 kg Yara Mila Pro Beta i 120 kg soli  na ha. Moje pytanie czy nie zaszkodzi przedsiewnie rozlać ze 200 L RSM 26 z siarką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Nie wiem czy siać bo zapowiadają powrót zimy. Zeby lipy nie było. Burak zakiełkuje, w nocy złapie mróz i po potokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

rsm i mocznik nie jest wskazany pod buraki.

 

... no chyba że ze trzy tygodnie przed siewem jak ciepło i to nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mocznik minimum 3 tygodnie przed siewem, kolega dał tuż przed siewem i prawie nie miał wschodów. Jak mi się udaje to daje miesiąc przed, max 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie, jak wyglądają wasze doświadczenia z opryskiem na chwasty bezposrednio  po wysiewie?

 

Zawsze stosowałem walkę powschodowo, nie mam doświadczenia ze środkami doglebowymi.

Wiem ze musi byc wilgotna gleba, ale czy to nie wpływa ujemnie na wschód i kiełkowanie nasion buraka?

Na pierwszy zabieg stosowałem Torero (metamitorn, etofumesat) i było super

Na czesci pola juz przed wysiewem wywaliła mi się taka trawka (jeszcze nie znam dokładnej nazwy) i czuje ze moze byc ciezko

Tylko jesli to jednoliscienne to Torero nic nie da ....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Jednoliścienne spalisz bez problemu. Agil lub Leopard i po kłopocie. Obojętnie jaka duża by ona nie była. A ta trawka to chwastnica jednostronna.

 

Edytowano przez adams452

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Agil znam i tez stosuje. A ta trawka to nie chwastnica. Jak uda mi się zrobić zdjecie to wrzuce. Jak narazie pada, po uprawie czesciowo została zniszczona, ale wyjdzie

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

a czy można pryskać buraki środkiem Taurus 05 EC na perz i owies głuchy w burakach bo mi został z jesieni od rzepaku i nie wiem czy to można stosować w burakach a w tym roku buraki mam w miejscu gdzie morze wystepywać dużo perzu ?

 

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Na etykicie jest napisane że można pryskac buraki cukrowe więc nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AKS
      dziedobry czy mógł by ktoś napisać jak sie robi kiszonkę z liści buraczanych
    • Przez krzysiekb37
      Mam pytanie, czy ktoś sieje nasiona buraka cukrowego w rozstawie międzyrzędzi 50 cm i w odległości 16cm, czy w trakcie siewu nasion jest dodawany nawóz mineralny, jeśli tak to jaki. Będę wdzięczny za odpowiedź.
    • Przez alexm34
      Ciekawi mnie sprawa siewu buraków cukrowych siewnikiem na redlicach talerzowych na standardowym ogumieniu ciągnika, a więc znacznie przekraczającym rozstaw międzyrzędzi (szerokość opon 650mm).
      Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia prosił bym aby podzielił się nimi ze mną. W tym roku będę poraz pierwszy siał buraki nowym siewnikiem GASPARDO MTE i nie mam wąskich kół do ciągnika, który będzie z nim współpracował prawdopodobnie tylko w tym roku przy siewie kukurydzy, gdzie szerokość ogumienia ciągnika jest bez znaczenia (tym bardziej przy redlicach talerzowych siewnika).
    • Przez PanKrzysztof
      Cześc. Jakie stosujecie nawozy pod buraki? Ja w tym roku chciałbym spróbowac Lubofos pod buraki z Lubonia. Czy ktoś z Was stosował ten nawóz? Co o nim myślicie? Pozdrawiam...
    • Przez DJhaku
      Witam
      Ma takie pytanie powiedzcie co trzeba zrobić aby rozpocząć produkcję buraków i np. sprzedać je cukrowni ?
      Jakie są z tym związane papiery i koszty ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj