perelka96

Uprawa buraków cukrowych 2014

Polecane posty

jackowski11    4

Pytanie co przemawia za Optanem - prócz sms-a?

Środek nie jest tani, na 1 ha trzeba dac 1,5 l. Oparty mni, na triazolach (Epoksykonazol) i strobulinach. Zawsze coś innego

 

Wracając do poprzedniej wypowiedz. Co najmniej połowa śr. ch chwościka oparta jest na tiofanacie metylowy. Za duzego wyboru nie ma.

Ja spróbuję dać tebukonazol. Tylko coś by trzeba dodać do tego tebu?

 

Poprawiam się - Optan dawka 0,5 - 0,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

W sms była informacja o stwierdzeniu pierwszych objawów chwościka w moim rejonie i zalecenie do wykonania zabiegu bez wskazania konkretnego środka. Pryskałem optanem, bo w ubiegłym roku działał dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

to są żarty wczesniej brali ci co nie sadzili a teraz śmieszne sumy i gdzie te pieniadze na PROW zapewniali że mają więcej pieniędzy. Konsultacje społeczne poninni protestować zwiazkowcy...

 

Nie szalej tak. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia jak to mówią. Dostawaliśmy kasę mimo, że nie sialiśmy buraków, bo cukrownia nie wywiązała się z umowy wieloletniej i musieli za to zabulić. Druga sprawa jest taka, że nikogo o tym że cukrownia upadnie nie poinformowali, a ludzie sprzętu nabrali, bo wliczyli dochód z uprawy buraka i zostali na lodzie. Zdajesz sobie sprawę co to znaczy kupić maszynę do buraków, a po pół roku okazuje się, że nie masz dla kogo produkować i jesteś w plecy grube tysiące! Nie wiem jak na innych terenach, ale producentów z Gosławic chcieli przejąć Brześć i Kruszwica bodajże (które niedługo same padły), ale ceny które proponowały to była kpina. Na cukierki by zostało i to nie jakieś ekskluzywne. Kilu rolników się skusiło, bo liczyli, że coś się poprawi i coś im dopłacą i po roku zostali z niczym, bo kasa była śmieszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Panowie mam pytanko.Mam pasek 20 metrów gdzie buraki wyglądają jak marchewki.Niby liście są a korzenia brak.Podpowiedzcie co z tym zrobić,żeby coś z tego było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

czy pryskać buraki od grzyba drugi raz jak odbiór mam koniec wrzesnia początek pazdziernika czy już to nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Lepiej zabezpeczyć plantacje 2 zabiegiem u mnie chwościk pojawił się tydzień temu. A pierwszy zabiek wykonałem 8 lipca (optan 0.9L/ha) a drugi z braku czasu 9 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Czy stosujecie teraz (koniec sierpnia) jakies odzywki?

Burak miejscami jest klapnięty, liście zwiedniete, miejscami pieknie stoją.

To wina tez pogody, ale moze oplaci sie troche go podratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Siane 1 kwietnia, kopane ostatni września, polaryzacja (15,5-17,9%) 16,2% , zanieczyszczenia 7,8%, plon 74t/ha Cukrownia Krasnystaw..3t ponad plan czyli na styk. Jest OK.

Przy obecnej pogodzie i zdrowym ulistnieniu do listopada urosły by spokojnie 10% masy i cukier do ponad 18%

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam . Mam takie pytanie bo kupiłem pole na ,którym były uprawiane buraki nasienne. Czy jest możliwość odchwascić to pole w ciągu 3 lat ,żeby posiać buraki cukrowe?? Jakieś środki doglebowe np w kukurydzy?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Jeśli nasienne były zbierane w pełni dojrzałe to może być problem z samosiewami, a to w burakach to poważny problem, tym bardziej, że dotyczy pastewnych. Doglebowy samych nasion nie zniszczy, nasiono musi kiełkować. Gdyby doglebowe niszczyły nasiona, to rolnicy już dawno poradzili by sobie z wszelkimi chwastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

płytka uprawa moze żeby  kiełkowały i je zniszczyć mechanicznie. siew kukurydzy może pomóc jak sie go troche opóźni. wtedy co roku na wiosne jakaś część buraków wyjdzie..... a potem zniszcysz je agregatem . to chyba jedyne wyjście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Rozmawiałem z pracownikiem cukrowni to mowił ze na przyszły sezon ma byc cena buraków po 120 netto/t a czy tak bedzie to kto ich tam wie. :(

 

Rozmawiałem z pracownikiem cukrowni to mowił ze na przyszły sezon ma byc cena buraków po 120 netto/t przy 16 polaryzacji a czy tak bedzie to kto ich tam wie. :(

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Brak umów niema nasion i ogólnie kicha w ksc. Tak jak w ubiegłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Panowie  szwagier ma 30 ton limitu  w KSC   czy jest to coś warte  i co ma z tym  zrobić . Dodam że nie sadzi  już buraków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Panowie  szwagier ma 30 ton limitu  w KSC   czy jest to coś warte  i co ma z tym  zrobić . Dodam że nie sadzi  już buraków .

 

jak szwagier ma limit a nie sieje to może ten limit sprzedać lub wydzierżawić jeszcze przez 2 lata będą obowiązywać limity a potem będzie bez limitu podobnie jak z limitem na mleko komu się będzie opłacało siać to będzie siał bo cena za buraki ostro spadnie w dół a nakłady są spore, jak ma koazję to niech sprzedaje może się jakiś jeleń znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ja tak może wielki piątek wielka sobota gdzieś :D

koło 5 kwietnia kuj-pom gleba musi mieć 8 stopni ciepła

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AKS
      dziedobry czy mógł by ktoś napisać jak sie robi kiszonkę z liści buraczanych
    • Przez krzysiekb37
      Mam pytanie, czy ktoś sieje nasiona buraka cukrowego w rozstawie międzyrzędzi 50 cm i w odległości 16cm, czy w trakcie siewu nasion jest dodawany nawóz mineralny, jeśli tak to jaki. Będę wdzięczny za odpowiedź.
    • Przez alexm34
      Ciekawi mnie sprawa siewu buraków cukrowych siewnikiem na redlicach talerzowych na standardowym ogumieniu ciągnika, a więc znacznie przekraczającym rozstaw międzyrzędzi (szerokość opon 650mm).
      Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia prosił bym aby podzielił się nimi ze mną. W tym roku będę poraz pierwszy siał buraki nowym siewnikiem GASPARDO MTE i nie mam wąskich kół do ciągnika, który będzie z nim współpracował prawdopodobnie tylko w tym roku przy siewie kukurydzy, gdzie szerokość ogumienia ciągnika jest bez znaczenia (tym bardziej przy redlicach talerzowych siewnika).
    • Przez PanKrzysztof
      Cześc. Jakie stosujecie nawozy pod buraki? Ja w tym roku chciałbym spróbowac Lubofos pod buraki z Lubonia. Czy ktoś z Was stosował ten nawóz? Co o nim myślicie? Pozdrawiam...
    • Przez DJhaku
      Witam
      Ma takie pytanie powiedzcie co trzeba zrobić aby rozpocząć produkcję buraków i np. sprzedać je cukrowni ?
      Jakie są z tym związane papiery i koszty ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj