perelka96

Uprawa buraków cukrowych 2014

Polecane posty

maroko    118

jakie macie spostrzeżenia na temat środka leopard extra ... mam trochę samosiewów zboża i perz, chciałem opryskać min dzis, albo jutro a za kilkanascie dni betanalem, bo dwuliscienne jeszcze nie powschodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

JA wczoraj pryskałem na dwuliścienie, i też mam perz. Doradca polecił mi się nie spieszyć, na perz spokojnie za 10 dni prysnąć.5 liści może mieć perz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ja w tamtym roku miałem sporo perzu ale to nie był problem dałem w dwóch zabiegach Agil i perz zginą. By dobrze zwalczyć perz najlepiej jest właśnie potraktować go dwa razy opryskiem na jednoliścienne nawet minimalna dawka gwarantuje sukces. Proponuje oprysk np. jutro i za tydzień poprawić wtedy perz ładnie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Widzę że chyba nikt nie odpowie mi :(


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja na jednoliścienne w buraku pryskam Supero 05 EC bardzo dobry środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Na jednoliścienne (chizalofop-P-etylowy ) Leopard 50g ,supero 50g, targ 50g , agil100g to jest to samo tylko inna nazwa i cenow róznie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ile dać saletry na 1 dawkę mam zamiar rozbić na 3 dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Kiedy ty chcesz te 3 dawki dac jak nawoz sie rzuca do ok polowy czerwca? Rzuc raz mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Dam jutro i za tydzień i właśnie koło połowy czerwca. W tamtym roku co prawda też tak planowałem ale pogoda nie pozwoliła dać trzeciej dawki. Zobaczę jak będzie w tym roku może dam tylko 2 dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

leopardem pryskałem ok. 8-9 maja i bez zarzutów, ładnie podziałał nawet na perz . jakis tydzień poźniej opryskałem betanalem i mam wrażeniem, że nadal rosna chwasty takie jak chaber, rumianek.

poczekać jeszcze czy opryskać czymś? i ewentualnie jakiego środka można użyć na takie większe już buraki ( 7 liści)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja do ostatniego oprysku, betup 2l + kemiron 0,2 i safari 0,015 dodałem Lontrel na rumianka, w dawce 0,1 l/ha, ale nie wiem czy nie za mało, teraz czekam i patrze co będzie, bo minimalna dawka samego to 0,2 l/ha. Litr około 400 kosztuje.

Ja mam buraczki czyściutkie, tylko troszkę rumianku, ale nie ma się czym specjalnie przejmować, na perz teraz dałem Targi 10 EC 0,6 l z adiuwantem i amonowym octanem cynku. Dawka zaniżona z 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Ile dać saletry na 1 dawkę mam zamiar rozbić na 3 dawki.

W buraku 3 dawki jak dla mnie bez sensu , im później aplikujesz azot tym bardziej spada cukier , ja osobiście daję przedsiewnie 300 kg saletrzaku i wczoraj dałem 300 kg saletry burak ma 6/8 listków i finito , tak przynajmniej zrobiłem w tamtym roku i było dobrze cukier 19 plon 75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ja w tamtym roku nie wyrobiłem się z trzecią dawką ale drugą dawałem około 10 czerwca i polaryzacje miałem 18,5% a plon podobny. Kiedy miałeś odbiór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam takie pytanie ponieważ u nas deszcz pada już z małymi przerwami prawie dwa tygodnie czy wskazane by było po ustaniu opadów prysnąć buraki jakimś środkiem grzybobójczym . W tamtym roku też około czerwca były duże opadu deszczu i potem miałem dużo chorych korzeni i czy w ogóle np.Duett zwalcza choroby korzeni czy tylko liści .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol23    1

Mam takie pytanie czy mogę opryskać buraki taką mieszanką beet up trio 1,5l/ha, ethofol 500sc 0,2l/ha oraz cliophar 0,2l/ha (wcześnej były pryskane dwa razy beet up trio 1,5l/ha + metafol 1l/ha) pole jest w miarę czyste została tylko przytulia i trochę ostrożenia. Można w ogóle ten cliophar dodawać do tych 2 pozostałych, nie przypali to buraków? proszę o rade gdyż nie mam zbyt dużego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

buraki cukrowe po ostatniej nawałnicy z gradem

Buraki cukrowe po gradobiciu

Buraki cukrowe po gradobiciu

zostały tylko strzępy. Do tego rowy na polu. Grad mocno poobijał także rzepak i pszenicy też się oberwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
Napisano (edytowany)

Skad jestes?? ze tak buraki załatwiło.. u mnie podobne sa tez po gradzie :(

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Panowie warto wchodzić w uprawę buraka? Nie mówię w tym roku ale w przyszłym. Nie mam limitu w moim gospodarstwie uprawę buraków zaprzestano w początkach lat 90tych. Mam IIIb-IVa-IVb ziemie gdzie mógłbym uprawiać buraki. Chodzi mi w szczególności o płodozmian by nie siać co 3 lata rzepaku i przy okazji mieć paszę dla bydła(kiszonka z liści +wysłodki) w okolicy (20km) jest tylko kilku gospodarzy co sieje buraki. Powiedzcie czy Jest jakakolwiek możliwość w dzisiejszych czasach wbić się na rynek? Wiem że cukrownie skupują limity od małych gospodarzy a ja bym się raczej do nich kwalifikował gdyż areał pod buraki by nie przekraczał 5ha. Do cukrowni mam jakies 40km (Miejska Górka) i 70-80km do Świdnicy. Warto sobie zawracać tym głowę?

Zysk jest dużo lepszy niż na zbożu. Pytanie czy cukrownia do której zamierzasz odstawiać buraki sama zajmuje się transportem czy każdy to organizuje we własnym zakresie. Bo jak samemu to już nie jest to takie proste. I tak jak napisałeś masz wysłodki które są bardzo dobre dla bydła szczególnie Tofi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Z tego co wiem to zabiera sama sobie cukrownia.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

buraki cukrowe po ostatniej nawałnicy z gradem

 

 

zostały tylko strzępy. Do tego rowy na polu. Grad mocno poobijał także rzepak i pszenicy też się oberwało

A gdzie to tak wymłóciło? ja też z lubelskiego u nas naszczęście gradu nie było ale wody dostatek wczoraj odżywkami jechałem ale w domu drugi ciągnik z liną naszykowałem bo lustro wody przy drodze stoi no ale udało się , a tak na marginesie to 26 wyjazdów do pompowania wody w 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

A gdzie to tak wymłóciło? ja też z lubelskiego u nas naszczęście gradu nie było ale wody dostatek wczoraj odżywkami jechałem ale w domu drugi ciągnik z liną naszykowałem bo lustro wody przy drodze stoi no ale udało się , a tak na marginesie to 26 wyjazdów do pompowania wody w 4 dni

W środkowej części województwa, To szło punktowo, może 2 km szerokości, a kilometr dalej nawet deszczu nie było. A deszcz pada codziennie już od tygodnia, że z niczym się ruszyć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam. Mam problem z burakiem cukrowym. No może też za czesto tam sieje buraki bo dosc duży kawalek ale daje konkretne dawki obornika i nawozu i nie ma mocnych ten burak cos nie rosnie ! na drugim kawalku burak już zakryl redliny a na tym pierwszymy nic !! odzywki poszly dobre, i nie mam pojecia są place że dopiero jagby wychodzil z ziemi. ziemia kl 3 to dobra przeciez. U innych też tak patrzylem że coś jest nie tak a miejscami to lux. Czy może coś poradzicie w tej sprawie ? Jakie polecacie odzywki itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ja na jednym kawałku też miałem kiedyś takli sam problem i okazało się że ph gleby było za niskie. I niestety tam gdzie było niskie ph to buraki były o połowę mniejsze. A w jednym miejscu to pietruszka urosła a burak ale juz mam pole ładnie wyrównane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

u mnie podobnie w tamtym roku była tragedia na nowym polu zachciało mi się buraków, place straszne po zbadaniu gleby się wyjaśniło ;) wapno wapno !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AKS
      dziedobry czy mógł by ktoś napisać jak sie robi kiszonkę z liści buraczanych
    • Przez krzysiekb37
      Mam pytanie, czy ktoś sieje nasiona buraka cukrowego w rozstawie międzyrzędzi 50 cm i w odległości 16cm, czy w trakcie siewu nasion jest dodawany nawóz mineralny, jeśli tak to jaki. Będę wdzięczny za odpowiedź.
    • Przez alexm34
      Ciekawi mnie sprawa siewu buraków cukrowych siewnikiem na redlicach talerzowych na standardowym ogumieniu ciągnika, a więc znacznie przekraczającym rozstaw międzyrzędzi (szerokość opon 650mm).
      Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia prosił bym aby podzielił się nimi ze mną. W tym roku będę poraz pierwszy siał buraki nowym siewnikiem GASPARDO MTE i nie mam wąskich kół do ciągnika, który będzie z nim współpracował prawdopodobnie tylko w tym roku przy siewie kukurydzy, gdzie szerokość ogumienia ciągnika jest bez znaczenia (tym bardziej przy redlicach talerzowych siewnika).
    • Przez PanKrzysztof
      Cześc. Jakie stosujecie nawozy pod buraki? Ja w tym roku chciałbym spróbowac Lubofos pod buraki z Lubonia. Czy ktoś z Was stosował ten nawóz? Co o nim myślicie? Pozdrawiam...
    • Przez DJhaku
      Witam
      Ma takie pytanie powiedzcie co trzeba zrobić aby rozpocząć produkcję buraków i np. sprzedać je cukrowni ?
      Jakie są z tym związane papiery i koszty ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj