perelka96

Uprawa buraków cukrowych 2014

Polecane posty

Kris1976    48

Mam pytanie,przed chwila jechałem autem patrze a gość sypie mącznik siewnikiem a tu deszczyk pada,i co poparzyliście buraka czy nie.Jakie wasze zdanie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

u mnie tak samo jak u kolegów buraki w ogóle nie rosną.czy mogę cos zrobić? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Witam. Mam problem z burakiem cukrowym. No może też za czesto tam sieje buraki bo dosc duży kawalek ale daje konkretne dawki obornika i nawozu i nie ma mocnych ten burak cos nie rosnie ! na drugim kawalku burak już zakryl redliny a na tym pierwszymy nic !! odzywki poszly dobre, i nie mam pojecia są place że dopiero jagby wychodzil z ziemi. ziemia kl 3 to dobra przeciez. U innych też tak patrzylem że coś jest nie tak a miejscami to lux. Czy może coś poradzicie w tej sprawie ? Jakie polecacie odzywki itp ?

Miałem podobny problem. 8 dni temu dałem na 5 ha odżywki.

P 8kg 60 %

K 10 kg 40%

Cumansa z Dalgety 10 kg,

jakaś na rzepak z 10 kg,

i amonowy octan cynku, 4 l w Dalgety to jest Rout, z Agry Patron Gold za około 100 zł/l a w Chemirolu kupiłem po 54 zł/l Dynamic Cresco

Adiuwant,

Zapomniałem dodać Boru.

i 300 l wody/ha

Burak tak wystartował że już zaczyna rzędy kryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego miałem taką sytuację 3 lata temu też buraki nie rosły miejscami było pole wzięte 1 rok w dzierżawę i nie dałem wapna po sprawdzeniu odczynu okazało się że w tych miejscach była kwaśna ziemia, nic nie pomagało odżywki i nawozy po pewnym czasie buraki nic nie rosły tylko wygineły

ale w następnym roku dałem dość dużo wapna i teraz są git zakryły ziemię, widzę że rosną dość dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam panowie polecicie jakiś srodeke chwastobujczy skuteczny na rdest ptasi po ostatnich deszceach wywalilo go sporo w buraku cukrowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

witam panowie polecicie jakiś srodeke chwastobujczy skuteczny na rdest ptasi po ostatnich deszceach wywalilo go sporo w buraku cukrowym

Miałem parę lat temu rdest ptasi, nic go nie załatwiło, środki są średnio wrażliwe i nie działąją i nie działają, aż baraka przypaliłem , dopiero haczki poszły i załatwiło sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin26    0

czym zlikwidować mruwki w burakch ko coś podpowie

Edytowano przez marcin26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Rdest ptasi tylko pyraminem 2,5-3 litry na hektar doglebowo zaraz po siewie buraka. Jak już wzejdzie to zostaje tylko gracowanie. Wszystkie dolistne mają go w średnio wrażliwych, czyli tak naprawdę co najwyżej go tylko lekko przypali ale i tak dalej rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

U mnie na liściach sie pojawiły plamki bardzo podobne do tych powodowanych przez chwościka, czy ktoś się spotkał z tym? Na chwościk jest stosunkowo za wcześnie chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

No własnie dziś byłem na polu i także zauważyłem takie plamy jakby już chwościk się pokazywał nie wiem czy to by nie było za wcześnie ale jeśli tak to chyba trzeba szykować opryskiwacz i jechać jakimś mocnym środkiem aby na dłużej zatrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Rozważaliśmy jeszcze poparzenie saletrą bo była siana pogłównie, ale pogoda w tym roku iście grzybowa więc kto wie, z cukrowni póki co żadnych ostrzeżeń nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

To jest info od Sudzucker -

"

Uwaga na bakteryjną plamistość liści!

 

384577753957370ec0cb.jpg

Nadmierne opady deszczu, gradu i chłód spowodowały, że na coraz w większej ilości liści buraków pojawiły się ciemne nieregularne plamy (nekrozy), które są objawem bakteryjnej plamistości liści spowodowanej przez bakterie Pseudomonas siringae var. Aptata, które dostają się na blaszkę wraz drobinkami ziemi po odbiciu kropli deszczu z dużą siłą o glebę. Drobinki osiadają na uszkodzone liście i w ten sposób rozwija się bakteryjna plamistość liści. Zaciemnienia liści występują wzdłuż blaszki liściowej często sięgają do środka liścia. Plamy mogą przypominać oznaki pojawienia się brunatnej plamistości liści lub chwościka, ponieważ może występować czerwona obwódka, jednak nie jest to choroba grzybowa - nie tworzy się grzybnia. Niestety nie ma również na to środka ochrony roślin. Objawy ustają samoistnie po nastaniu ciepłej i pogodnej aury pogodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

czym zlikwidować mrówki w bórakch ko coś podpowie

 

Twój błąd ortograficzny jest tak poważny, że aż mi się buzia wykrzywiła ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Dobra zobaczymy mysle że mój burak już powinien ruszyc. Dalem wszystkiego ostre dawki m.in. tytanit saletra wapniowa bor odzywka magnezowo fosforowa na jeden zabieg . Więcej mu już nie dam bo już wstecz poszedl bor magnez fosfor potas dolistnie w dwoch dawkach to tamta by byla już 3 to ma już na full ten burak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AKS
      dziedobry czy mógł by ktoś napisać jak sie robi kiszonkę z liści buraczanych
    • Przez krzysiekb37
      Mam pytanie, czy ktoś sieje nasiona buraka cukrowego w rozstawie międzyrzędzi 50 cm i w odległości 16cm, czy w trakcie siewu nasion jest dodawany nawóz mineralny, jeśli tak to jaki. Będę wdzięczny za odpowiedź.
    • Przez alexm34
      Ciekawi mnie sprawa siewu buraków cukrowych siewnikiem na redlicach talerzowych na standardowym ogumieniu ciągnika, a więc znacznie przekraczającym rozstaw międzyrzędzi (szerokość opon 650mm).
      Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia prosił bym aby podzielił się nimi ze mną. W tym roku będę poraz pierwszy siał buraki nowym siewnikiem GASPARDO MTE i nie mam wąskich kół do ciągnika, który będzie z nim współpracował prawdopodobnie tylko w tym roku przy siewie kukurydzy, gdzie szerokość ogumienia ciągnika jest bez znaczenia (tym bardziej przy redlicach talerzowych siewnika).
    • Przez PanKrzysztof
      Cześc. Jakie stosujecie nawozy pod buraki? Ja w tym roku chciałbym spróbowac Lubofos pod buraki z Lubonia. Czy ktoś z Was stosował ten nawóz? Co o nim myślicie? Pozdrawiam...
    • Przez DJhaku
      Witam
      Ma takie pytanie powiedzcie co trzeba zrobić aby rozpocząć produkcję buraków i np. sprzedać je cukrowni ?
      Jakie są z tym związane papiery i koszty ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj