perelka96

Uprawa buraków cukrowych 2014

Polecane posty

adamgaleon    7

kolego ja w tym roku sieję Primaverę z KWS i mam nadzieję że w tym tygodniu zasieję (sobota) nawozy wysiane czekam tylko na pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka96    0

Ja w tym roku sieję odmianę Szach z khbc i Danuśka z KWS. Mam zamiar siać pod koniec przyszłego tygodnia, a może dopiero w kwietniu.

 

Jakich środków chwastobójczych zamierzacie w tym roku używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W naszym rejonie pierwsi siali już 12 marca. Ja zamierzam pod koniec przyszłego tygodnia posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

zasieje wcześnie jeden z drugim a potem chodzą i drabią że buraków nie widać tylko chwasty ;)

ja zasieję ostatniego marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

Silvetta z Syngenty , może pod koniec marca.Co do oprysków to Torero 2l/ha + Kemifam 0,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Wczoraj zasiane odmiana Szach i Schubert , a w nocy spadłł deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka96    0

Ja jeszcze poczekam z sianiem bo w nocy przymrozki u mnie do -8 to trochę za zimno potem mogą być problemy ze wschodami i może nasienie buraka zamienić się w burko-chwast w skutek ratyfikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja zasiałem 2.04.2014 odmiany Maribo : niezawodna Nancy. Vistula i Milton. chciałem Imperial ale już nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Wywalil mi się głuchy owies. normalnie cale pole zielone jak go teraz nie zwalcza to mi burak zadusi. czy mozna go jakos zwalczyc bo srodkami typu agil to dopiero bede mógł wjechać nie predzej jak za miesiac

 

Wywalil mi się głuchy owies. normalnie cale pole zielone jak go teraz nie zwalcza to mi burak zadusi. czy mozna go jakos zwalczyc bo srodkami typu agil to dopiero bede mógł wjechać nie predzej jak za miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

Wywalil mi się głuchy owies. normalnie cale pole zielone jak go teraz nie zwalcza to mi burak zadusi. czy mozna go jakos zwalczyc bo srodkami typu agil to dopiero bede mógł wjechać nie predzej jak za miesiac

 

Wywalil mi się głuchy owies. normalnie cale pole zielone jak go teraz nie zwalcza to mi burak zadusi. czy mozna go jakos zwalczyc bo srodkami typu agil to dopiero bede mógł wjechać nie predzej jak za miesiac

 

 

kolego mysle ze to ci pomoze http://www.arysta.pl/srodki-burak-targa-super.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ale jeszcze za wcześnie na ten środek a np torero chociaż trochę przychamuje go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Ale jeszcze za wcześnie na ten środek a np torero chociaż trochę przychamuje go?

A buraki już zeszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupol13    5

u nas już wiara przesiewki robi (wielkopolska) zrobiła sie taka skorupa ze nie dały rade wyjsć.sasiad już ponad miesiąć temu zasiał i do dzisiaj wszystkie nie powychodziły.. i już nie wyjdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Dlatego ja nie spieszyłem się i siałem w tamtym tygodniu. Ale ziemia do tego czasu zdążyła się nagrzać w niedziele deszczyk poleciał i jak taka ładna pogoda się utrzyma to na weekend będą na wierzchu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Siew 2 kwietnia i dzis rano już ładnie rządki znać . Kujawsko pomrskie okolice Torunia

Też siałem w podobnym terminie chyba 3 i 4 wczoraj poszedł oprysk a dzisiaj wieczorem cieplutki deszczyk rewelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Panowie warto wchodzić w uprawę buraka? Nie mówię w tym roku ale w przyszłym. Nie mam limitu w moim gospodarstwie uprawę buraków zaprzestano w początkach lat 90tych. Mam IIIb-IVa-IVb ziemie gdzie mógłbym uprawiać buraki. Chodzi mi w szczególności o płodozmian by nie siać co 3 lata rzepaku i przy okazji mieć paszę dla bydła(kiszonka z liści +wysłodki) w okolicy (20km) jest tylko kilku gospodarzy co sieje buraki. Powiedzcie czy Jest jakakolwiek możliwość w dzisiejszych czasach wbić się na rynek? Wiem że cukrownie skupują limity od małych gospodarzy a ja bym się raczej do nich kwalifikował gdyż areał pod buraki by nie przekraczał 5ha. Do cukrowni mam jakies 40km (Miejska Górka) i 70-80km do Świdnicy. Warto sobie zawracać tym głowę?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AKS
      dziedobry czy mógł by ktoś napisać jak sie robi kiszonkę z liści buraczanych
    • Przez krzysiekb37
      Mam pytanie, czy ktoś sieje nasiona buraka cukrowego w rozstawie międzyrzędzi 50 cm i w odległości 16cm, czy w trakcie siewu nasion jest dodawany nawóz mineralny, jeśli tak to jaki. Będę wdzięczny za odpowiedź.
    • Przez alexm34
      Ciekawi mnie sprawa siewu buraków cukrowych siewnikiem na redlicach talerzowych na standardowym ogumieniu ciągnika, a więc znacznie przekraczającym rozstaw międzyrzędzi (szerokość opon 650mm).
      Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia prosił bym aby podzielił się nimi ze mną. W tym roku będę poraz pierwszy siał buraki nowym siewnikiem GASPARDO MTE i nie mam wąskich kół do ciągnika, który będzie z nim współpracował prawdopodobnie tylko w tym roku przy siewie kukurydzy, gdzie szerokość ogumienia ciągnika jest bez znaczenia (tym bardziej przy redlicach talerzowych siewnika).
    • Przez PanKrzysztof
      Cześc. Jakie stosujecie nawozy pod buraki? Ja w tym roku chciałbym spróbowac Lubofos pod buraki z Lubonia. Czy ktoś z Was stosował ten nawóz? Co o nim myślicie? Pozdrawiam...
    • Przez DJhaku
      Witam
      Ma takie pytanie powiedzcie co trzeba zrobić aby rozpocząć produkcję buraków i np. sprzedać je cukrowni ?
      Jakie są z tym związane papiery i koszty ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj