Zaloguj się, aby obserwować  
piratadam21ch

Zetor 5245 rozbiegane kola przednie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam! jest to mój pierwszy temat na AF.

 

Mam problem z ZETOREM 5245, a mianowicie z przednim zawieszeniem. Luzów raczej nie ma, może tylko trochę delikatnie ciężej się skręca w lewo... ale nie tu problem. Jak ciągnik jedzie na pusto jest wszystko ok. Jak zaczepię pługi, lub kosiarke dociążając tył i jadąc trafię na nierówność, i jak gibnie maszyna zaczepioną z tylu to przednie kola gotowe są rozbiec się na wszystkie kierunki świata, dopiero jak przyhamuje, wszystko się uspokaja, aż do kolejnego dołka na jezdni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Nie wiem jak to się nazywa ale przy przedniej osi powinien się znajdować biały siłownik,jeśli nie będzie tam oleju to koła powinny latać na wszystkie strony świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Piotrek chyba masz na myśli ten amortyzator drgań. Masz jakieś obciążniki na przodzie ?? Ja mam ok 140 kg i przodu nie podrywa, fakt 6245 to też jeden gar więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Może i amortyzator drgań. ;) Jak by nie było to jeśli przód mu podrywa to koła nie powinny latać,ale mogę się mylić bo mam ciągnik 2WD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

uzupełnij płyn w zbiorniczku od amortyzatora drgan, otworzysz maskę to przy chłodnicy zobaczysz zbiorniczek , podobny do tego od płynu hamulocwego i , bodajże tam trzeba wlać płyn hamulcowy


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Musisz zdjąć prawą plastikową kratkę w masce i tam powinieneś mieć taki zbiorniczek jak kolega FINN napisał, ja jak swojego kupiłem miałem go zalanego płynem takim jak do układu wspomadania i cały czas taki jest. Amortyzator drgań masz z prawej strony za nim jest już tylko przedni napęd.

 

Tak on wygląda - http://allegro.pl/tlumik-drgan-zetor-amortyzator-67454306-i4072383574.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

starosc nie radosc-mialem taki przypadek i cos naprawialem ale za cholere nie pamietam co, chyba ktoras galka sie wyrobila lub w silowniku serwa zawor sterujacy sie poluzowal,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

lub tak może być jak @jacus mówi, że gdzieś jest luz, a bardzo prawdopodbne, że na końcówkach na drązkach , sprawdz wszystkie, jesli maja kalmitki to na smaruj, jesli to wina koncówke, to problem zniknie do póki bedzie smar... a druga możliwośc to z siłownikiem, na końcu siłownika przy kabinie jest taki przewód który wchodzi pionowo do końcówki siłownika, i jesli można go reka ruszać to znaczy że tu leży wina...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszek32    0

panowie model 5245 niema takiego amortyzatora i tu jest problem bo niema gdzie przykrecic silownika przerabiajadz z serwa na orbitrol czekam na propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PawełWilczewski
      Witam wszystkich czy ma może ktoś z was, wąs do siłownika wspomagania co jest przykręcony do napędu przedniego. Chętnie kupie. proszę o kontakt w prywatnych wiadomościach z ewentualną ceną.
    • Przez Adi118
      Mam problem ze wspomaganiem w moim Aresie 556rz, przy skręcaniu na wolnych obrotach ciężko chodzi kierownica, zapala się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni i ciągnik staje. Problem się nasila kiedy olej jest rozgrzany i czasem nie pomaga nawet trzymanie wysokich obrotów. Sprawdzałem ciśnienie na pompie hydraulicznej i jest ok. Czy przyczyną moich problemów może być orbitrol? Czy w tym modelu jest dodatkowa pompa od wspomagania? Może ktoś ma inne pomysły co może być nie tak?
    • Przez Grzebcio
      Witam,

      niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.
    • Przez kacperok200
      Witam posiadam ciągnik landini 6560
      Mam takie pytanie czy podczas kręcenia kierownicą przy zgaszonym silniku (ciągnik z wspomaganiem) kierownica powinna chodzić lekko czy ciężko. A jeżeli chodzi lekko lub ciężko  to jaki może być problem.
      Licze na pomoc.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam założone wspomaganie do zetora 6211 z Agricol na orbitrol i od samego początku widać że owy orbitrol przepuszcza olej bo ciągnik lekko trzeba kontrować podczas jazdy i zaczyna mnie to drażnić. Podczas siewu i orki jest podobnie trzeba go kontrolować. Końcówki drążków są nowe, na belce brak luzów. Czytałem że można włożyć dławik by ograniczyć przepływ oleju ale czy nie ograniczy to też wspomagania - jego siły, proszę o poradę czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradzić ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj