MAti21

Ciągnik Renault 80.14

Polecane posty

MAti21    3

Witam, interesuje mnie opis tego modelu ciągnika Renault, spalanie , wytrzymałość , dostępność części zamiennych, komfort pracy. ponieważ w okolicy stoi na sprzedaż właśnie taki model za 28 tyś , handlarz twierdzi ,że jest w pełni sprawny ,właściwie mogę mu zaufać bo sąsiad ma od niego case 865 i 5 lat śmiga nim i nic nie dokłada twierdzi ,że jest pewny. I teraz czy warto za taką cenę, co ewentualnie sprawdzić i jak przy oględzinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal18    0

Renault dobry ciągnik spalanie z silnikami mwm jest małe sąsiad ma 3 renaulty i robią i zadowolon jest teraz kupił sobie 94-160 skrzynia puł automat ale spala mu ok 10 litry w agregacie uprawowo siewnym 3 metry a 75 km spala podobnie jak ursus c 330 może troszkę wiencej ale nie dużo a sprawdź biegi,podnośnik,wom przedni napęd i sprawdz silnik czy nie chlapie odmo i czy nie żuca przez wlew oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A tak słownik ortograficzny może by się przydał co ??? Aż w oczy koli taki język !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

Dzięki za podpowiedź ;) a nie wie ktoś jaka w nich jest skrzynia, 24km/h czy to już 30km/h ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

skrzyna 30km/h

cana przystepna, ale jaki stan ?

ciagnik w pelni mechaniczny wiec cudow nie ma, sprawdzasz jak kazdy inny


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

po zdjeciu nie wiele mozna powiedziec, dla mnie wilki minus to nowy lakier, ale widac ze lampy jeszcze ori, nie jakis tandetny zamiennik

opony jeszzce troche sie pokreca, podstawa to radialki, a tu jesli sie nie myle sa wszystkie takie

plus za adaptacje, reszte musisz samemu ocenic


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

Lakier to chyba żona mu dobierała :) w tym ciągniku siedzi perkins nie mwm

 

 

 

 

gdzieś ktoś kiedyś pisał, ze w tych reniach Perkinsy są nietypowe i później problem z częściami może być, prawda to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

a jaki jest model śilnika perkins. a części są do wszystkich typów perkinsa ale tam rzadko coś się psuje w śilniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maruda87    0

przegladalem allegro juz od paru mies i ona juz tam dluzszy czas jest. Widac nie moze jej sprzedac to chyba cos z nia nie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

głownie mi się wydaje,że problemem tu jest jej cena ,bo tania nie jest jak na swój wiek i stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Witam ,  planuje i się rozglądam za 80 14 ,  moze cos ktoś więcej powiedzieć  o tym ciagniku ,  moze ktoś kto taki uzytkowal ,  użytkuje .  Nie wiele można znaleźć w jego temacie ,  na co zwrócić uwagę ,  jak w nim skrzynia , mam zetora 7245 i myślę zamienić , renault pewnie mniej spali .  Znalazłem i zastanawiam się nad takim : 

http://olx.pl/i2/oferta/renault-80-14-tur-schaffer-CID757-IDddlhH.html#:aa10e6ebcb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

wygląda ładnie, cena przystępna, po zdjęciach nie ma się do czego przyczepić

jedyny problem to ładowacz, przez który szybciej zużywa się przedni most i rewers, więc na to trzeba zwrócić uwagę i mieć odłożone kilka $$ na ew. naprawy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jeśli mechanicznie jest nie gorzej niż wizualnie to oczywiście że się opłaca, pokochasz ten ciągnik za sam rewers, nie wspominając o udźwigu, uciągu i spalaniu  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pogadasz to w dobrych pieniądzach odda i jeszcze przywiezie. A tak poza tym to handlarz jak inni jedynie co to nie pucuje i nie "naprawia" farbą lakierem i plakiem.
Widzisz co kupujesz po prostu. Obejrzyj pojeździj i tyle. Ja od niego swoją 133.14 kupiłem i narazie nie narzekam a lekko nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Wizualnie może nie jest w najlepszym stanie ale najgorzej nie jest ,  najważniejszy silnik ,  a ten rewers normalnie ekspleatowany  nie psuje się za bardzo ? Wiele osób poleca ale rzadko się spotyka ze ktoś użytkuje 


<p> U tego samego gościa kupiłeś ? Tylko z Renaultem nie miałem do czynienia jeszcze </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

tam się nie ma co zepsuć, wszystko tak proste jak w naszych małych ciapkach tylko z lepszych materiałów, oczywiście z czasem łożyska czy synchronizatory padną, ale jeśli ktoś używa z głową i leje dobre płyny to chodzi kilkanaście tys. godzin bez awarii


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Ok skoro tak to warto pojechać i zobaczyć ,  troche się boje żeby nie wpaść  w coś ale czasem warto zaryzykować

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co to tuleja w przodzie może być do zrobienia z takich rzeczy na już jak to ciągnik z ładowaczem. A tak jak pisze @izydor tam nie ma się co psuć. A co do części bo tego się zapewne obawiasz są dostępne i nie kosztują nie wiadomo ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj