Skocz do zawartości
Pawel89pl

Kategoria B+E a traktor z 2 przyczepami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    196

Czy na pewno wbijają kat A skoro ona jest na motocykle?

oczywiście mój błąd super że zauważyłeś oczywiście chodzi o A1

A to jeśli robiąc B wbijają też T to nie wiedziałem teraz to tylko trzeba robić C+E i wbiją wszystkie kategorie oprócz D za tymi przepisami to trudno nadążyć.

A czy mając B wbijają A?

dalej   błedy  kolego T wbijają tylko przy B+E a nie przy samym B

samo B dobijają A1, AM, B1 ale to grzepo ładnie objaśnił

@ koniu dobiją Ci kategorię A1,B1,AM,T jeżeli wymienisz dokument np z powodu zniszczenia ,ale 100zł,50 groszy pójdzie ,plus nowe fotki frontem też parę złotych

konio1011    12

No tak 100zl pojdzie ale za to za granica mozna jezdzic wtedy ciagnikami na T. Jeszcze jedno pytanie bo B mialem oczywiscie bezterminowo jak zdawalem.. po zdanii B+E mam teraz kazda kategorie na 15lat..czy wszystkim tak robia??

Wiadomość z agroFakt.pl

mlody23p    0

Witam 

Czy ktoś jest w stanie podać jakiś konkretny akt prawny który potwierdziłby te wszystkie teoretyczne rozważania na temat nabywanych kategorii praw jazdy?

pozdrawiam

thug    196

Witam 

Czy ktoś jest w stanie podać jakiś konkretny akt prawny który potwierdziłby te wszystkie teoretyczne rozważania na temat nabywanych kategorii praw jazdy?

pozdrawiam

kolego jak nie wierzysz zadzwoń sobie do wydziału komunikacji w poniedziałek myślę że to bardzo życiowe i rozsądne rozwiązanie mając kat wyższą dostajemy od razu te niższe jedno wynika z drugiego

No tak 100zl pojdzie ale za to za granica mozna jezdzic wtedy ciagnikami na T. Jeszcze jedno pytanie bo B mialem oczywiscie bezterminowo jak zdawalem.. po zdanii B+E mam teraz kazda kategorie na 15lat..czy wszystkim tak robia??

nie ma już praw jazdy bezterminowych są 15 letnie lub jak ktoś choruje krótsze zależy od lekarza medycyny pracy

nawet Ci którzy mają bezterminowe i nic nie dorabiają  to między rokiem 2028 a 2033 będą zmuszeni wymienić prawko

dzikidaniel    36

Ale po co zmieniać prawko by mieć wbite kategorie na które już masz uprawnienia? Jak masz B to z automatu możesz korzystać z pojazdu A1 i AM, Jak masz B+E to możesz dodatkowo kierować wszystkie pojazdy podlegające pod T. Nie muszą być wbite w prawie jazdy by tak było. Wymiana dowodu by mieć T miała by sens gdyby np. chciało się jeździć ciągnikiem w Niemczech bo tam B+E nie daje takich uprawnień (no chyba że coś się zmieniło od czasu mojego egzaminu). Inaczej bez sensu, za 14 lat i tak przyjdzie prawko zmienić ;)

romek6340    203

Kopiuje:

• ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym
  • zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym
    z przyczepą (przyczepami),
  • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM

Wychodzi na to że T nie upoważnia do A1.

To że wbijają teraz kategorie niższe przynajmniej zakończy problemy z interpretacją czym można jeździć a czym nie mając B+E.

thug    196

Jak często śmigasz ciągnikiem za granica?

Jacek przecież wiesz o co chodzi

PATr    238

§ 10. 6. Prawo jazdy w przypadkach, o których mowa w § 9, wydaje się odpowiednio:
1) w zakresie kategorii objętych pozytywnym wynikiem egzaminu państwowego oraz dodatkowo wydając prawo jazdy w zakresie kategorii:
a) A1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM,
b) A2 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM i A1,
c) A – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1 i A2,
d) B1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM,
e) B – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B1 i AM,
f) C1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM,
g) C – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM i C1,
h) D1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM,
i) D – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM i D1,
j) C+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B+E, C1+E i T oraz D1+E i D+E w przypadku osób posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami w zakresie prawa jazdy kategorii D1 i D,
k) D+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B+E, D1+E i T,
l) B+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii T;
2) w zakresie kategorii posiadanych w dotychczasowym prawie jazdy lub w zakresie kategorii równoważnych w posiadanym prawie jazdy oraz kategorii niższych;
3) po zwrocie przez osobę dotychczas posiadanego prawa jazdy;
4) w zakresie kategorii objętych pozytywnym wynikiem egzaminu państwowego oraz kategorii posiadanych w dotychczasowym prawie jazdy i nieobjętych zakresem tego egzaminu, z zastrzeżeniem pkt 1.

Czyli ani B ani B+E ani żadne inne nie uprawniają do wbicia A1 jedynie A2 i A do tego uprawnia

Shaun    14

Dziennik Ustaw 2016 r poz. 231. Rozporządzenie ministra transportu, budownictwa i gospodarki wodnej z dnia 25 lutego 2016 r. Czytać i nie zadawać głupich pytań lub innych odważnych stwierdzeń. Pozdrawiam.

romek6340    203

No właśnie czytam... Czyli co? B dawało uprawnienia na A1 tak z rok może 2 i już to skasowali?

Shaun    14

Nie wiem jak było do tej pory ale na to wychodzi, że B nie daje już A1 a szkoda. Niedługo odbiorę lejce po egzaminie na B+E to będzie widać co mi dojdzie.

romek6340    203

W sumie to było nie pełne A1 lecz na mot do 125 cm i 11 kw uprawniało: 

http://motormania.com.pl/newsy/kraj/a1-kontra-b-porownanie-uprawnien-motocyklowych/

Nic się nie zmieniło. Zamiast dopisać od razu w podpunkcie do czego uprawnia B to wzmiankę o motocyklu dodali w kolejnym punkcie. Myślałem już, że usunęli całkiem ten zapis.

grzepo    30

Art. 6. 1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:
1)
2)
kategorii AM:
a) motorowerem,
B) czterokołowcem lekkim;
kategorii A1:
a)
motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm 3 ,
mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej
nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,
3)
B) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

3. Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawo jazdy:
1)

kategorii B, C1, C, D1 i D uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym,
pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy
lekkiej;

2)

kategorii B+E, C1+E, C+E, D1+E i D+E uprawnia do kierowania zespołem
pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub
pojazdu wolnobieżnego z przyczepą (przyczepami);
3)
kategorii AM, A1, A2 i A uprawnia do kierowania zespołem pojazdów
złożonym z pojazdu określonego dla tej kategorii wraz z przyczepą;
4)
kategorii B uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności skokowej
silnika nieprzekraczającej 125 cm 3 , mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku
mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że
osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.

Czyli wygląda na to że B uprawnia do kierowania motorem do 125 ccm (w Polsce) ale już nie uprawnia do kierowania motorem trójkołowym do 15KW, gdzie A1 właśnie do tego uprawnia. Nie ma to jak ułatwić ludziom życie... Powini jeszcze wprowadzić AM1, AM2, T1, T2, BE1, BE2- wtedy to by się już wszystko zgadzało... he he

Edytowano przez grzepo

thug    196

Nie wiem jak było do tej pory ale na to wychodzi, że B nie daje już A1 a szkoda. Niedługo odbiorę lejce po egzaminie na B+E to będzie widać co mi dojdzie.

wbiją Ci A1,B1,AM,T łaski nie robią

Kris94    23

grzepo dobrze napisał. Co do A1 na kat. B to rok temu przecież wszedł przepis że jeśli MASZ PRAWO JAZDY KAT. B PRZEZ CO NAJMNIEJ 3 LATA, wtedy możesz bez problemu jeździć motocyklem 125ccm do około 15KM bez żadnych dodatkowych uprawnień, testów itp. Dlatego pewnie nie wspominali o A1 bo teraz to wygląda inaczej ale ogólnie coś mi się zdaje że do tej pory nie było tak że jeśli ktoś ma B to dostaje A1 - przecież te kategorie nie były ze sobą zupełnie powiązane i dopiero zeszłoroczna zmiana pozwoliła jeździć mniejszymi motocyklami na prawo jazdy kat. B, może pomyliło wam się z AM

romek6340    203

A oni swoje... Wklejaj linki ustawy i nikt nie raczy przeczytać 

Uprawnienia na motocykl do 125 cm i 11 kw jakie daje B (trzeba mieć min 3 lata) to nie nie jest pełna kategoria A1, więc wynika z tego, że nie mogą jej wbić po zdaniu B.

Edytowano przez romek6340

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karpiol
      co trzeba pokazać w ciągniku na egzaminie?? Egzamin mam na Zetorze 3320...
      - rozrusznik
      - alternator
      - wlew oleju
      - wlew płynu hamulcowego
      - wyłącznik prądu
      - filtr powietrza
      - wlew płynu chłodzącego
      - miarka do sprawdzania poziomu oleju
      - wlew płynu do spryskiwaczy
      coś jeszcze??

prezentacja ciągnika jest przed połączeniem z przyczepą czy po??

Proszę o odpowieź
    • Przez Tadeusz1212
      Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki
    • Przez malolat
      Cześć,

Poszukuję ciągnika na gospodarstwo 12ha mam urususa c-330 i przydalby się nowy, mam plug 5-skibowy, skiby sa normalne tzn takie jak np. u 2 skibowki do ciapaka. Mam przyczepę 12 ton i c330 juz nie daję rady.

Proszę o pomoc
    • Przez Lambo23
      Witam
      Kupiłem ciągnik Fendt 308C z 2000r
    • Przez PowerfarmMaszyny
       !!!! SPRZEDAM CENA DO NEGOCJACJI !!!!

FIATAGRI 88-94

Rok 1995
      12390 mtg
      Silnik 4 cyl Turbo
      85 km
      Skrzynia Mechaniczna