Pawel89pl

Kategoria B+E a traktor z 2 przyczepami

Polecane posty

thug    236

Czy na pewno wbijają kat A skoro ona jest na motocykle?

oczywiście mój błąd super że zauważyłeś oczywiście chodzi o A1

 

A to jeśli robiąc B wbijają też T to nie wiedziałem teraz to tylko trzeba robić C+E i wbiją wszystkie kategorie oprócz D za tymi przepisami to trudno nadążyć.

A czy mając B wbijają A?

dalej   błedy  kolego T wbijają tylko przy B+E a nie przy samym B

samo B dobijają A1, AM, B1 ale to grzepo ładnie objaśnił

@ koniu dobiją Ci kategorię A1,B1,AM,T jeżeli wymienisz dokument np z powodu zniszczenia ,ale 100zł,50 groszy pójdzie ,plus nowe fotki frontem też parę złotych


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

No tak 100zl pojdzie ale za to za granica mozna jezdzic wtedy ciagnikami na T. Jeszcze jedno pytanie bo B mialem oczywiscie bezterminowo jak zdawalem.. po zdanii B+E mam teraz kazda kategorie na 15lat..czy wszystkim tak robia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody23p    0

Witam 

Czy ktoś jest w stanie podać jakiś konkretny akt prawny który potwierdziłby te wszystkie teoretyczne rozważania na temat nabywanych kategorii praw jazdy?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Witam 

Czy ktoś jest w stanie podać jakiś konkretny akt prawny który potwierdziłby te wszystkie teoretyczne rozważania na temat nabywanych kategorii praw jazdy?

pozdrawiam

kolego jak nie wierzysz zadzwoń sobie do wydziału komunikacji w poniedziałek myślę że to bardzo życiowe i rozsądne rozwiązanie mając kat wyższą dostajemy od razu te niższe jedno wynika z drugiego

 

No tak 100zl pojdzie ale za to za granica mozna jezdzic wtedy ciagnikami na T. Jeszcze jedno pytanie bo B mialem oczywiscie bezterminowo jak zdawalem.. po zdanii B+E mam teraz kazda kategorie na 15lat..czy wszystkim tak robia??

nie ma już praw jazdy bezterminowych są 15 letnie lub jak ktoś choruje krótsze zależy od lekarza medycyny pracy

nawet Ci którzy mają bezterminowe i nic nie dorabiają  to między rokiem 2028 a 2033 będą zmuszeni wymienić prawko


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ale po co zmieniać prawko by mieć wbite kategorie na które już masz uprawnienia? Jak masz B to z automatu możesz korzystać z pojazdu A1 i AM, Jak masz B+E to możesz dodatkowo kierować wszystkie pojazdy podlegające pod T. Nie muszą być wbite w prawie jazdy by tak było. Wymiana dowodu by mieć T miała by sens gdyby np. chciało się jeździć ciągnikiem w Niemczech bo tam B+E nie daje takich uprawnień (no chyba że coś się zmieniło od czasu mojego egzaminu). Inaczej bez sensu, za 14 lat i tak przyjdzie prawko zmienić ;)


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Jak często śmigasz ciągnikiem za granica?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Kopiuje:

  • ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym
  • zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym
    z przyczepą (przyczepami),
  • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM

Wychodzi na to że T nie upoważnia do A1.

 

To że wbijają teraz kategorie niższe przynajmniej zakończy problemy z interpretacją czym można jeździć a czym nie mając B+E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jak często śmigasz ciągnikiem za granica?

 

Jacek przecież wiesz o co chodzi


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

§ 10. 6. Prawo jazdy w przypadkach, o których mowa w § 9, wydaje się odpowiednio:
1) w zakresie kategorii objętych pozytywnym wynikiem egzaminu państwowego oraz dodatkowo wydając prawo jazdy w zakresie kategorii:
a) A1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM,
b) A2 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM i A1,
c) A – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1 i A2,
d) B1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM,
e) B – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B1 i AM,
f) C1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM,
g) C – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM i C1,
h) D1 – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM,
i) D – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii AM i D1,
j) C+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B+E, C1+E i T oraz D1+E i D+E w przypadku osób posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami w zakresie prawa jazdy kategorii D1 i D,
k) D+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B+E, D1+E i T,
l) B+E – nadaje się uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii T;
2) w zakresie kategorii posiadanych w dotychczasowym prawie jazdy lub w zakresie kategorii równoważnych w posiadanym prawie jazdy oraz kategorii niższych;
3) po zwrocie przez osobę dotychczas posiadanego prawa jazdy;
4) w zakresie kategorii objętych pozytywnym wynikiem egzaminu państwowego oraz kategorii posiadanych w dotychczasowym prawie jazdy i nieobjętych zakresem tego egzaminu, z zastrzeżeniem pkt 1.

 

Czyli ani B ani B+E ani żadne inne nie uprawniają do wbicia A1 jedynie A2 i A do tego uprawnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Dziennik Ustaw 2016 r poz. 231. Rozporządzenie ministra transportu, budownictwa i gospodarki wodnej z dnia 25 lutego 2016 r. Czytać i nie zadawać głupich pytań lub innych odważnych stwierdzeń. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No właśnie czytam... Czyli co? B dawało uprawnienia na A1 tak z rok może 2 i już to skasowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Nie wiem jak było do tej pory ale na to wychodzi, że B nie daje już A1 a szkoda. Niedługo odbiorę lejce po egzaminie na B+E to będzie widać co mi dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Art. 6. 1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:
1)
2)
kategorii AM:
a) motorowerem,
B) czterokołowcem lekkim;
kategorii A1:
a)
motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm 3 ,
mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej
nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,
3)
B) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

 

 

 

 

 

 

3. Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawo jazdy:
1)

kategorii B, C1, C, D1 i D uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym,
pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy
lekkiej;

2)

kategorii B+E, C1+E, C+E, D1+E i D+E uprawnia do kierowania zespołem
pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub
pojazdu wolnobieżnego z przyczepą (przyczepami);
3)
kategorii AM, A1, A2 i A uprawnia do kierowania zespołem pojazdów
złożonym z pojazdu określonego dla tej kategorii wraz z przyczepą;
4)
kategorii B uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności skokowej
silnika nieprzekraczającej 125 cm 3 , mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku
mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że
osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.

 

Czyli wygląda na to że B uprawnia do kierowania motorem do 125 ccm (w Polsce) ale już nie uprawnia do kierowania motorem trójkołowym do 15KW, gdzie A1 właśnie do tego uprawnia. Nie ma to jak ułatwić ludziom życie... Powini jeszcze wprowadzić AM1, AM2, T1, T2, BE1, BE2- wtedy to by się już wszystko zgadzało... he he

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Nie wiem jak było do tej pory ale na to wychodzi, że B nie daje już A1 a szkoda. Niedługo odbiorę lejce po egzaminie na B+E to będzie widać co mi dojdzie.

 

wbiją Ci A1,B1,AM,T łaski nie robią


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

grzepo dobrze napisał. Co do A1 na kat. B to rok temu przecież wszedł przepis że jeśli MASZ PRAWO JAZDY KAT. B PRZEZ CO NAJMNIEJ 3 LATA, wtedy możesz bez problemu jeździć motocyklem 125ccm do około 15KM bez żadnych dodatkowych uprawnień, testów itp. Dlatego pewnie nie wspominali o A1 bo teraz to wygląda inaczej ale ogólnie coś mi się zdaje że do tej pory nie było tak że jeśli ktoś ma B to dostaje A1 - przecież te kategorie nie były ze sobą zupełnie powiązane i dopiero zeszłoroczna zmiana pozwoliła jeździć mniejszymi motocyklami na prawo jazdy kat. B, może pomyliło wam się z AM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A oni swoje... Wklejaj linki ustawy i nikt nie raczy przeczytać 

Uprawnienia na motocykl do 125 cm i 11 kw jakie daje B (trzeba mieć min 3 lata) to nie nie jest pełna kategoria A1, więc wynika z tego, że nie mogą jej wbić po zdaniu B.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jest sprawą. Wujaszek ma kat b+e a policja czepia się że nie może jeździć ciągnikiem z przyczepami. Poda mi ktoś paragraf z kodeksu drogowego żebym mu mógł wydrukować i żeby pokazał to bucowi z policji w razie potrzeby 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4127

Jest coś takiego, że na B+E ogólnie nie można z przyczepami, i tak pewnie podszedł jakiś niedouczony policjant.

 

12)

"kategorii B+E, C+E lub D+E - pojazdem określonym odpowiednio w prawie jazdy kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą (przyczepami), przy czym w zakresie kategorii B+E dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy nie może przekraczać 3,5 t;"

ale dalej jest:

3. 

"Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawo jazdy:

1)
kategorii B, C1, C, D1 i D uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej;
2)

kategorii B+E, C1+E, C+E, D1+E i D+E uprawnia do kierowania zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub pojazdu wolnobieżnego z przyczepą (przyczepami);"

Czyli  w Polsce można i mogą wujowi naskoczyć. Całość podaję.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kierujacy-pojazdami-17683547/art-6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Pajej napisał:

Jest sprawą. Wujaszek ma kat b+e a policja czepia się że nie może jeździć ciągnikiem z przyczepami. Poda mi ktoś paragraf z kodeksu drogowego żebym mu mógł wydrukować i żeby pokazał to bucowi z policji w razie potrzeby 

moja rada niech zgubi prawo jazdy i wyrobi nowe, z automatu wbija mi t i już. rok temu robiłem nowe prawo jazdy ze względu na okulary. z 2 kategorii zrobili mi 5, w tym t


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, yacenty napisał:

moja rada niech zgubi prawo jazdy i wyrobi nowe, z automatu wbija mi t i już. rok temu robiłem nowe prawo jazdy ze względu na okulary. z 2 kategorii zrobili mi 5, w tym t

I to chyba najlepszy pomysł, ale puki co to niech nie przyjmuje mandatu 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś wie czym różnią się te kategorie względem prowadzenia ciągnika? Czy kat B+E uprawnia do jazdy ciągnikiem i dwoma przyczepami o dowolnej ładowności, czy są jakieś ograniczenia. Z góry dziękuję za odpowiedz.
       
    • Przez PrzedstawicielGS
      Witam, Szukam części do traktora Deutz z 1940 roku f2m 315 lub podobne. Ewentualnie mogę kupić cały ciągnik. Jeśli ktoś coś wie lub ma, to polecam się pamięci. 
      tel. 507 79 79 04
      Marek
    • Przez Konrad156
      witam ja mam takie pyatnie czy jak dwa miesiące temu zrobiłem teorie na kat b i jakies dwa tygodnie temu odebrałem prawo jazdy to moge na podstawie tej teorii zdać kat t czy nie bo chciałbym sie zapisać ale nwm jak to dokładnie wygląda
      jaka cena prawa jazdy jest na kat t?
       
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj