Pawel89pl

Kategoria B+E a traktor z 2 przyczepami

Polecane posty

Shaun    242

B+E kurs jest tańszy - 800 kontra 1200 na kat T w szkole co aktualnie robie. Nie ma egzaminu teoretycznego, można jechać ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami). No i masz dodatkową kategorię.


Miesiąc temu nie wbijali, bo nowe, aktualne przepisy są z 25 lutego. A z tego co czytam, to co WORD to inne przepisy, chyba tak jak w ARiMR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Jedyny plus kat. T to że można robić od 16 roku a B+E od 18 a co do ceny za kurs to tak nie dokońca bo żeby zrobić B+E to najpierw  trzeba zrobić B zdać egzamin i dopiero B+E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
durable35    0

Jak ktoś ma pieniądze na T to  i na B znajdzie i jak nie potrzebne mu prawko na traktor przed 18 to i poczeka i zrobi E do tego :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

No albo Płacić za B+E 800 zł albo  zrobić T w szkole rolniczej za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
durable35    0

A no masz rację, ja tak się zastanawiałem co robić bo czy za to czy za to to i tak 900zl muszę płacić ale dobrze że ta ustawa weszła to mi rozwiała wszystkie wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Think3r    1

T opłaca się zrobić, kiedy masz 16 lat - B natomiast, gdy masz 18 lat i kategorię B. Zastrzyk gotówki jest mile widziany.

Na przykład - ja nie mogłem czekać do 18, więc zrobiłem sobie na T i mam spokój. Obecnie na B+E jest mi niepotrzebne, bo mam T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

wg nowych przepisów robiąc teraz kategorię E do B automatycznie masz wbijane w prawo jazdy kategorie A,AM,B1 oraz T

także teraz automatycznie robiąc jedną kat dostajesz jeszcze 4 dodatkowe

oczywiście nie działa to w odwrotną stronę bo oczywiście  robiąc T nie dostaniesz E itd

kolejny plus E do B nie zdajesz egzaminu teoretycznego tylko po kursie od razu plac manewrowy i miasto

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

 

kolejny plus E do B nie zdajesz egzaminu teoretycznego tylko po kursie od razu plac manewrowy i miasto

Masz to przetestowane, czy tylko teoria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

żadna teoria wszystko jak najbardziej prawdziwe przetestowane potwierdzone kat E do B jest wyższą niż a1, b1,am ,t więc ustawodawca zrobił moim zdaniem dobrze  a przetestowane na sobie zmieniałem prawko ze względów formalnych wcześniej miałem kat tylko B+E teraz mam te co wymieniłem

a tych co tu jakieś wywody robili że na B+E są jakieś ograniczenia wagowe w ciągniku z przyczepami otóż nie ma żadnych ,ogranicza nas tylko tonaż z dowodu rejestracyjnego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Konkretnie chodziło mi o brak egzaminu teoretycznego na E. Mój chłopak właśnie kończy B i ma zaraz iść na E i coś mu wspominali że teorie też będzie zdawał, ale jak dokładnie będzie to teraz nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie ma takiej opcji że będzie zdawał teorię tu masz zapis z ustawy

Egzamin teoretyczny

Osoby egzaminowane ubiegające się o uprawnienie do kierowania pojazdem w zakresie prawa jazdy kategorii B+E, uznaje się za posiadające pozytywny wynik części teoretycznej egzaminu państwowego.

 

mało tego z tego co wiem nawet na kursie nie będzie już miał teorii tylko samą praktykę

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Teorie na kursie miałeś i mieć będziesz. Masz 10h teorii. To że nie ma testów nie znaczy że teorii nie uczą...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

@thug Ogranicza nas to w praktyce w rzadkich przypadkach tylko wtedy jakbyśmy trafili na krokodyle upierdliwe to nas wyślą na wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kurde jak ja nie lubię  tłumaczyć i wbijać do głowy ludziom  bo zawsze znajdzie się taki co wie lepiej siedzisz w ustawach danielu?,

4 marca  2016 zmieniła się ustawa i nie ma ani jednej godziny teorii na kursie KAT B+E więc nie opowiadaj bzdur i nie wprowadzaj ludzi w błąd.


a wiem sporo w temacie bo mojej koleżanki matka jest właścicielem jednej z szkół jazdy we Wrocławiu


Teorie na kursie miałeś i mieć będziesz. Masz 10h teorii. To że nie ma testów nie znaczy że teorii nie uczą...

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Jak możesz to podaj punkt w dzienniku ustaw odnośnie E do B bo widocznie jestem do tyłu.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

kat B pojazdy o dopuszczalnej masie calkowitej do 3.5 t - dotyczy ciągników rolniczych do 3.5t + przyczepa  750 kg-wszystko  powyżej - mandat

kat B+E pojazd do 3,5 t+1 przyczepa do 3.5t

kat T ciągnik rolniczy +2 przyczepy -limitów nie okreslono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

kat B pojazdy o dopuszczalnej masie calkowitej do 3.5 t - dotyczy ciągników rolniczych do 3.5t + przyczepa  750 kg-wszystko  powyżej - mandat

kat B+E pojazd do 3,5 t+1 przyczepa do 3.5t

kat T ciągnik rolniczy +2 przyczepy -limitów nie okreslono

Brednie ze aż żal czytać  - proponuję zapoznać się z przepisami kodeksu drogowego albo milczeć i nie wprowadzać ludzi  w błąd Rozumiem że z kat B+E niektórzy mogą mieć problemy ale żeby wymyślać w kat B jakieś ograniczenia masy ciągników to już przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kat B pojazdy o dopuszczalnej masie calkowitej do 3.5 t - dotyczy ciągników rolniczych do 3.5t + przyczepa  750 kg-wszystko  powyżej - mandat

kat B+E pojazd do 3,5 t+1 przyczepa do 3.5t

kat T ciągnik rolniczy +2 przyczepy -limitów nie okreslono

ciągnik rolniczy kolego nie ma limitów wagowych w kategorii B

natomiast B+ E też nie do końca piszesz prawdę bo napisałeś tylko częściowo prawdę   bo wygląda to tak

Kategoria B+E uprawnia do kierowania:
  • zespołem pojazdów składającym się z pojazdu określonego w kategorii B (dmc do 3,5 tony) oraz przyczepy, której rzeczywista masa całkowita nie przekracza rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego
  • uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) oraz  pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami). Zespół pojazdów nie może składać się z więcej niż trzech pojazdów.

nie na darmo od 4 marca  po zrobieniu E do B  dobijają w dokumencie oprócz E takie kategorie AM,A,B1,oraz T ,a jak zrobisz T to już nic oprócz T  nie wbiją 

a ograniczeń  wagowych w ciągniku z przyczepami w B+E nie ma po co powielasz te bzdury kilka postów wyżej masz odp dalej to samo wałkujesz

Jak możesz to podaj punkt w dzienniku ustaw odnośnie E do B bo widocznie jestem do tyłu.

o punkt muszę zapytać dokładnie   ale zmiana była 4 marca 2016 specjalnie jeszcze dzwoniłem żeby potwierdzić zresztą zadzwoń sobie do wordu czy jakiejkolwiek szkoły jazdy a najlepiej do Wydziału komunikacji


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

kolego Bizon proponuje w wolnej chwili lekturę Kodeksu drogowego bo z taką wiedzą to trochę wstyd pisać cokolwiek na tym forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Dokładnie, sam miałem robić prawo jazdy kat. T ale gdy dowiedziałem się że obecnie dorobienie kategorii E do B które już posiadam da mi te same uprawnienia to stwierdziłem że kompletnie mi się to nie opłaca tym bardziej że u mnie prawo jazdy T kosztuje 1200zł a na B+E 1000 zł więc nawet taniej. Też słyszałem o tej zmianie o której wspomina thug że przy zrobieniu prawa jazdy "wyższej kategorii" czyli w tym przypadku B+E przy wydawaniu wbite są wszystkie kategorie "poniżej" do których i tak byśmy byli uprawnieni - jeśli na prawdę tak jest to myślę że już chyba nikomu nie opłaca się robić samego T - chyba że ktoś nie ma 18 lat lub prawa jazdy kat. B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

A jezeli juz mam B+E(zdawalem w tamtym roku) to jest mozliwe zeby wbili mi te nizsze kategorie teraz?? A i T???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

A to jeśli robiąc B wbijają też T to nie wiedziałem teraz to tylko trzeba robić C+E i wbiją wszystkie kategorie oprócz D za tymi przepisami to trudno nadążyć.

A czy mając B wbijają A?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18
nie na darmo od 4 marca  po zrobieniu E do B  dobijają w dokumencie oprócz E takie kategorie AM,A,B1,oraz T

 

Czy na pewno wbijają kat A skoro ona jest na motocykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

konio1011- Pewnie tak tylko musisz wymienić dokument- czyli stówka poszła (może jeszcze znowu lekarz?) w powietrze. Napisze lepiej ja zdawałem na początku lutego na BE odbierałem w połowie lutego i niestety nie załapałem się na wbicie T. Jakbym wiedział że tak będzie to opóźniłbym odebranie prawka o te 2 tyg. Ale teraz nie mam zamiaru drugi raz zmieniać prawka tylko dla tego żeby mieć wbite T. Za to wydrukowałem i trzymam w dokumentach sobie przepisy do czego uprawnia mnie BE jakbym spotkał niedouczonych milicjantów.

 

 

Jak ktoś ma BE wbijają T

Jak ktoś ma tylko B to wbijają A1, AM, B1

Jak ktoś ma CE to wbijają BE i T chyba logiczne?

 

I teraz jak ktoś ma B od np 12 lat tak jak ja i zrobi sobie teraz BE to mu wbiją A1, AM, B1, T

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś wie czym różnią się te kategorie względem prowadzenia ciągnika? Czy kat B+E uprawnia do jazdy ciągnikiem i dwoma przyczepami o dowolnej ładowności, czy są jakieś ograniczenia. Z góry dziękuję za odpowiedz.
       
    • Przez PrzedstawicielGS
      Witam, Szukam części do traktora Deutz z 1940 roku f2m 315 lub podobne. Ewentualnie mogę kupić cały ciągnik. Jeśli ktoś coś wie lub ma, to polecam się pamięci. 
      tel. 507 79 79 04
      Marek
    • Przez Konrad156
      witam ja mam takie pyatnie czy jak dwa miesiące temu zrobiłem teorie na kat b i jakies dwa tygodnie temu odebrałem prawo jazdy to moge na podstawie tej teorii zdać kat t czy nie bo chciałbym sie zapisać ale nwm jak to dokładnie wygląda
      jaka cena prawa jazdy jest na kat t?
       
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj