Pawel89pl

Kategoria B+E a traktor z 2 przyczepami

Polecane posty

Ostatnio zdawałem kat b+e w Word Słupsk i tam się pytałem co i jak i powiedzieli mi ze można jeździć samochodem i lawetą do 7 t np auto 3,5t i przyczepka z hamulcem najazdowym 3,5 t jeżeli chodzi o maszyny rolnicze to można jeździć ciągnikiem rolniczym z przyczepami i np kombajnem z chederem zaczepionym z tyłu i tu nie ma żadnych ograniczeń wagowych tylko ograniczenie wytycza dowód pojazdów rolniczych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
durable35    0

Piszę do Was z  zapytaniem którą kategorię zrobić sobie prawka T czy B+E?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jaj kolega wyżej mówi.
Też stałem przed takim wyborem i wybrałem B+E. Bo mogę jeździć samochodem z przeczepką ciężko (powyżej 750kg) plus do tego mam uprawnienia na kat T.

Czyli można powiedzieć że 2 w 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie tak do konca B+E uprawnia do kierowania Ciągnikiem tylko z jedna przyczepą ,bez ograniczeń ciężaru i ilości osi ,z dwiema już nie pojedziesz ,bo nie masz w tej kategori do tego uprawnień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

ale panowie teraz wchodzą przepisy które mówią ze kto zdaje b+e automatycznie na plastiku ma podbite T także poradził bym ci b+e bo jest dużo łatwiej zdać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Właśnie dobrze mówi czy masz b+e czy c+e możesz ciągnać jedną przyczepę a na t możesz dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

temat był bo nie dawno w nim pisałem ;)

Zdając na punciaku z przyczepką można zapiernicznać Fastrackiem z dwoma HLkami lub Kirovcem z dwoma PTS, chore ale niestety legalne (do czasu aż paru z kategorią B+E jadąc ciągnikiem narobi biedy a media to zwęszą).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

B +E uprawnia Cię do ciągnięcia 2 przyczep. Wiem.bo niedawno pytałem instruktora nauki jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Panowie a jak ja mam już ponad 10 lat B+E to co jak pójdę do starostwa to mi wymienią prawko i dopiszą T ?bo rok temu wymieniałem prawko to mi nie dopisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

jak ja zdawałem prawko to pamiętam jak instruktor mówił że kat B+E czyli osobówka z przyczepą ale zestaw z ładunkiem nie może przekraczać 3,5 t. Dla spokoju zrobiłem T za free bo w szkole. Mogę się mylić bo to dawno było jeszcze na starych zasadach ale wydaje mi się ze na B+E  były jakieś ograniczenia w porównaniu z T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

zdał B+E miesiąc temu, wtedy jeszcze T nie wbijali przy B+E,

jak teraz pójde do starostwa po nowy dokument (o ile mi taki wydadzą nowy jak starego nie zgubiłem) to wbiją mi T ?

bo cały czas miałem uprawnienia tak jakby na T?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Według nowego prawa to dziś wchodzi rozporządzenia a jutro zdajesz na B+E i masz wpisane też T wstecz nigdy nie masz więc raczej nie wpiszą., Ale według mnie T nie ma się nijak do B+E . Samochód osobowy z przyczepką to nie kilkudzisięcio tonowy zestaw i T powinno być coś w podobie do C - C+E  Każda kategoria to inny pojazd lub zestaw pojazdów oraz  inny sposób jazdy więc co do czego......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

Panowie a jak ja mam już ponad 10 lat B+E to co jak pójdę do starostwa to mi wymienią prawko i dopiszą T ?bo rok temu wymieniałem prawko to mi nie dopisali.

Post 12 w załączniku  punkt 3.Wyrażnie pisze po zdaniu prawa jazdy wydadzą nowe z wpisanymi wszystkimi rozszerzeniami. Ja tak to interpretuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś wie czym różnią się te kategorie względem prowadzenia ciągnika? Czy kat B+E uprawnia do jazdy ciągnikiem i dwoma przyczepami o dowolnej ładowności, czy są jakieś ograniczenia. Z góry dziękuję za odpowiedz.
       
    • Przez PrzedstawicielGS
      Witam, Szukam części do traktora Deutz z 1940 roku f2m 315 lub podobne. Ewentualnie mogę kupić cały ciągnik. Jeśli ktoś coś wie lub ma, to polecam się pamięci. 
      tel. 507 79 79 04
      Marek
    • Przez Konrad156
      witam ja mam takie pyatnie czy jak dwa miesiące temu zrobiłem teorie na kat b i jakies dwa tygodnie temu odebrałem prawo jazdy to moge na podstawie tej teorii zdać kat t czy nie bo chciałbym sie zapisać ale nwm jak to dokładnie wygląda
      jaka cena prawa jazdy jest na kat t?
       
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj