Adam11

Czop zwrotnicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
oś D47
marian3p    24

W 360(koła 16) czop posiada blaszke osłaniajacą, a w 355(koła 18) zakłada sie oddzielny uszczelniacz filcowy. Chyba że koła w 355 też masz 16 to czopy sa takie same.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Tak, jeśli chodzi o wielkość są identyczne.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

różnica jakaś na pewno bo kupując półoś to trzeba powiedzieć jakie ma się koła 16 czy 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1992    0

Witam

Mam pytanie czy jak się wymieni czop zwrotnicy u c-360 to trzeba ustawić ponownie zbieżność, gdyż wymienili czop zwrotnicy i koło prawie przyciera bokiem o błotnik, a ja tylko pomagałem, bo im nie doradzam, bo i tak mnie nie słuchają.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie trzeba ustawiać zbieżności bo na czopie i osi zwrotnicy są wpusty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1992    0

ok to już jedno wiem dzięki

ale po zamontowaniu nowego czopa koło prawie styka się z błotnikiem a wszystkie części pasowały dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ale napisz gdzie się styka ,czy dotyka mocowań czy samej blachy ,może jest czop rzemieślniczy i żle odgięty ,a koło jest w pionie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Trzeba ustawiać zbieżność po odkręceniu i ponownym przykręceniu czopa. Nigdy nie skręcisz tego tak samo jak było wcześniej a na samym czopie 1 mm robi pewnie koło 1 cm na kole.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Seweryn masz trochę racji ale tam są stożki i dokręcając równomiernie nie powinno być dużych różnic , a kolega pisze że mu trze o błotnik więc to raczej nie realne żeby był taki odchył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Stożek jest tylko do czopa koła i kołek ustalający. Od strony wąsa nie ma. Jeśli dwie przednie śruby wąsa dokręcisz bardziej niż były wcześniej automatycznie zmienia się zbieżność. Nie da się tego dwa razy tak samo skręcić. Koniecznie trzeba po demontażu tego ustrojstwa ustawiać zbieżność.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1992    0

dzięki

a o co pytaliście to koło w górnej bocznej części opony prawie trze o błotnik a jak się patrzy na koło od przodu to wydaje się proste jakby nie miało zbieżności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1992    0
Napisano (edytowany)

wszystko jest dobrze założone i równo dokręcone.

Edytowano przez jarek1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubar3    0

Witam,

Może przedstawię od początku jest to 3p 83r. z płaska osią którego nabyłem na jesieni 2013r. Od samemu początku nie podobało mi się przednie lewe koło które było pod dużo większym skosem niż prawe. Dodatkowo w jedna stronę lepiej skręcał niż w drugą.

Kupując go wiedziałem że przód jest wyp........y. Zrobiłem tulejowanie osi przedniej oraz zwrotnic + lewe koło miało wywalone 2 łożyska kół, prawe koło idzie ładnie po delikatnym skosem, a lewe znów podwinięte jak ogon u psa.

 

Pytanie brzmi czy czop zwrotnicy nie jest założony od czegoś innego tj do 4011. Czy czopy od 360 a 4011 się różnią?

Edytowano przez kubar3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

wstaw może zdjęcie prawej str i lewej ;)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Czop do 4011 jest krótszy a do 360 dłuższy i nie założysz piast 18 na czop 16.Najprawdopodobniej masz skrzywiony.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DWD96
      Witam
      Tak jak w temacie, chciałbym założyć szerokie opony tj. 10,0/75-15,3 ale mam miękki przód i nie wiem czy felga z opona sie zmieszczą. 
      W "sztywnym" przodzie z tego co wiem trzeba lekko przycinać zwrotnice a jak to jest na miękkim? Jeśli ktoś ma u Siebie to prosił bym o zdjęcia.
      Tutaj założona felga 18 z opona 6,00 "szczelina" nie jest za specjalnie szeroka.
       
       

    • Przez rafal2132
      Witam , mam pytanie ,czy ktoś przerabiał w swoim ursusie c360 3p albo c 360 sztywną przednią płaskią oś na resorowaną?
      Czy pasuje od jakiegoś np Zetora miękki przód?
      Chciałbym przerobić swoją sztywną oś na miękką bo i tak przód ma już luzy. A i lepszy komfort jazdy by był.
       
    • Przez Victor193
      Witam mam problem z przednim mostem. 
      Gdy ciągnik zaczyna ryc kołami w miejscu to przdnie prawe koło czasami przestaje ciągnąć i ogólnie przy pracy praktycznie non stop „jęczy i wyje” a jak po betonie na pierwszym biegu z włączonym napędem delikatnie szarpie traktorem i jakby przednie koła wolniej się kręciły ( szybciej na włączonym napędzie po twardej nawierzchni nie jeździłem) prosiłbym o odpowiedź i z góry dzięki.
    • Przez xKonrad
      Witam, kupię obciążniki osi przedniej do ursusa c360-3p nowego typu 6 szt.

    • Przez Gromi
      Witam
      Czy ktoś z Państwa spotkał sie z takim sworzniem osi okrągłej do Ursusa 4011? 
      Muszę dokonać wymiany, a nie moge nigdzie znaleźć takiej osi z otworem na hak. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj