samex69

Dostęp do broni palnej .

Polecane posty

hubertuss    4653

Ludzie macie wy olej w głowach. Wielu tutaj jest przykładem, że jednak dostęp do broni nie powinien być powszechny. Co dało by ojcu tej dziewczynki, że by zastrzelił sprawcę bez sądu? Sam wylądował by w pudle. Pomógł by w ten sposób matce?swojej zonie, która straciła dziecko? Pomógł by reszcie rodziny? Jego utrzymanie w pudle byśmy opłacali. Więc tu rachunek by się nie zmienił. Można dyskutować o wymiarze kar za takie przestępstwa. Ale nie ma co dyskutować o bawieniu się w sędziego i kata.

Druga sprawa. Powszechny dostęp do broni był by możliwy nie tylko dla tych, którzy chcą bronic rodzin. Ale też dla przestępców, chorych psychicznie itd.I o ile ci drudzy przeważnie nie mieli by najmniejszych zahamowań, aby pociągnąć za spust i zabić. O tyle przeciętny kowalski miał by chwile zawahania wiedząc, że zabije. I ta chwila kosztowała by go życie. Bo napadający widząc obrońcę z bronią w ręku musiał by posunąć się do ostateczności.

W USA dostęp do broni też nie jest tak wolny jak się wydaje. W zależności od stanu władze chętnych sprawdzają. Są wydawane pozwolenia na zakup broni, noszenie jej ukrytej lub widocznej bo to też różnica. No i tak przede wszytkom jest kultura posiadania broni. Kształtowana od pokoleń.

Dla osób lubiących broń i strzelectwo są strzelnice, gdzie można sobie postrzelać z czego się chce, bractwa kurkowe, kluby strzeleckie. Myślę, że w obecnej sytuacji nie ma większego problemu dla kogoś kto lubi broń i strzelectwo a nie traktuje posiadanie broni jako przedłużenie męskości fizycznej i psychicznej. mam kilku znajomych w pracy, którzy strzelają. I z tego co mi mówił były policjant. Nie wymaga jakiegoś wielkiego zachodu uzyskanie pozwolenia na posiadanie broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Radziłbym autorowi filmu uważać na strzelanie do wchodzącego przez ono do pokoju jego córki, bo może się okazać że odstrzelił nie gwałciciela a przyszłego zięcia.
A może nawet ojca jego wnuka lub wnuczki, o czym młodzi bali się powiedzieć rodzicom ze względu na obrzyna ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Art. 25. § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.

§ 2. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

§ 3. Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.

§ 4. Osoba, która w obronie koniecznej odpiera zamach na jakiekolwiek cudze dobro chronione prawem, chroniąc bezpieczeństwo lub porządek publiczny, korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.

 

  • Like 2

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Po co to wklejasz? Jakiś czas temu facet zabił włamywacza i dostał 12 lat. Bronił swoją rodzinę i dobytek. Większe prawa ma bandzior niż ofiara. Tak więc te przepisy nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości i każda jednostka może je interpretować na swój sposób.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

wyobraz sobie ze wipler swietujac pepkowe  mialby pistolet przy sobie-czy skonczylo by sie tylko na rozbitej gebie ????


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

zapewne skończyło by się na rozbitej gębie.Bo siekiere każdy ma w domu,a rąbanek nikt nie urządza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

to po co komus bron, jesli go ktos bije a on jej nie uzywa, tym bardziej pijany w sztok,. nie wiem czy on mial swiadomosc ze bije sie z policjantami, gdyby wyciagnal spluwe pewnie by go zastrzeli a nie tylko pobili.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

a po co komu płot,granica czy "judasz" w drzwiach. Siejmy mak, kupmy sobie spodnie w kwiaty i bądzmy szczęśliwi :lol:

a jak przyjdą zielone ludziki, to obroni nas 100 tysięczna armia, z której 2/3 to pracownicy wojska a nie żołnierze :lol:

jacuś po wojnie prawie w każdym domu była broń,amunicja,granaty itp. i nikt do cioci na imieniny nie zabierał arsenału. Z dobrej wiatrówki można zabic człowieka, o broń sportową typu kbks trudno nie jest, i jakoś nikt tego po ulicach nie nosi. A jak ruskie,żydy,czy inne muzułmany przyjdą po Twoje dobra(muzułmanie po kozy :lol: ) to zanim nato przyśle posiłki w postaci batonów regenerujących marki snickers, to w Twoim domu już będzie burdel czy inny meczet. Pewnie przesadzam, ale przezorny.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wolne żarty. Wolnego dostępu do broni domaga się najwięcej osób, które chcą ją mieć dla samego faktu posiadania. Tacy na pewno przed zielonymi ludzikami bronić nie będą. I pochowają się jako jedni z pierwszych. Osoby które lubią strzelać i robią to w ramach bractw kurkowych, klubów strzeleckich czy gdzieś na strzelnicach. Wcale nie domagają się i nie chcą by paradować z bronią po ulicach. Oni lubią strzelać a nie obnosić się z bronią po ulicach. I na takich ewentualnie można by było liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

I tak z tych posiadaczy broni trzeba formować jakieś pododdziały. I wtedy zacznie się cyrk. Gro będzie posiadać broń krótką, nie przydatną do walki . Trzeba będzie dołożyć im karabinki, czyli uzbroić jak każdego.
No i jeszcze pozostaje logistyka czyli np. amunicja. Chyba że żony będą im dowozić, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odbudujmyAK-466.jpg

Fundamentalnym elementem budowy bezpieczeństwa suwerennego państwa są sprawne i zdolne do obrony terytorium siły zbrojne. Nowoczesna strategia wojskowa wymaga, by obok w pełni profesjonalnych wojsk operacyjnych, będących częścią sił NATO, siły zbrojne dysponowały także komponentem armii obywatelskiej, angażującej jak największe rzesze społeczeństwa w wysiłek obrony. Jest to najlepszy gwarant bezpieczeństwa, spójności terytorialnej, a także czynnik odstraszający potencjalnych agresorów.    http://odbudujmyak.pl/

 

  • Like 2

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

A to pewnie Pawlaka chcą na komendanta, albo dowódcę? Zadanie dla PSL jak nic!
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

W Polsce zwykli ludzie nie powinni posiadać broni bo są zbyt kłótliwy i 80% populacji samych by się wybiło .Jestem za tym raczej by stworzyć coś na wzór gwardii narodowej (może być i pod nazwą AK) .Zainteresowani mogli by tam dobrowolnie wstępować  .Powinna mieć możliwość by co tydzień np w niedziele wykonywać strzelania takie jak w wojsku strzelanie szkolne nr  1 i nr 2 oraz taktykę wojny partyzanckiej na poligonie w weekend. Szkolić ich mogli by emerytowani wojskowi  którzy byli np w Iraku czy Afganistanie będąc ich dowódcami .W czasie W powinno im się wydać broń . Ludzie w tym zrzeszeni  traktowali by to jako honorową służbę .Oczywiście ludzie z ciężkimi przestępstwami nie mogli by być przyjęci i nie mam tu na myśli jazdy po pijaku czy tych z grzywną .Takie oddziały walczyły by na swoim terenie w razie W a wspierając wojsko .Jak wiadomo z historii bardzo ciężko walczy się wrogowi z takimi żołnierzami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Dostęp do broni powinien być powszechny dla wszystkich obywateli, którzy nie popełnili przestępstw umyślnych. A gwardia narodowa stanowiłaby zaplecze dla regularnej armi oraz siłę, która byłaby w stanie pomóc w przypadku klęsk żywiołowych. Ale na to trzeba po pierwsze kasy, po drugie z policji i MON musieliby odejść wszyscy decydenci kształceni za tzw. "komuny" którzy ciągle posiłkują się zaleceniami z Moskwy.

Słyszeliście, że w Federacji Rosyjskiej wprowadzono powszechne prawo dla obywateli o posiadaniu broni do celów samoobrony ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Jakoś kiepsko widzę te rewelacje o ruskich i dostępie do broni .Może i zalegalizowali ale dla agentów KGB niskiego szczebla .Inna spawa że tam z 80% populacji to agenci .Wcześniej przecież Łgarz o przepraszam towarzysz Ławrow twierdził że u nich czołgi,rakiety przeciwlotnicze i inną broń kupuje się w sklepach ogrodniczych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Co by nie tworzyć jeżeli nie będzie szkolenia rezerw to i tak wszystko skończy się po 72 godzinach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Szkolenia powinny być takie 3 miesięczne dla młodych poborowych co roku poligonowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Nie wiem, ale ja czytałem tekst ukazu carskiego (ups prezydenta Putina) i daje obywatelom takie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Broń dla każdego, ale tylko na terenie prywatnym, w szafie zamkniętej na 4 spusty aby dziecko nie dostało jej w ręce, za posiadanie w miejscu publicznym sroga kara i było by najrozsądniej, szary obywatel nie bał by się że dostanie przypadkowo kulkę w łeb na spacerze w parku a przestępca miał by dodatkowy dreszczyk emocji podczas włamania/napadu. Z bronią jest jak z narkotykami- niby nielegalne, wysokie kary a ćpun załatwi je sobie w 5 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Dokładnie - mam takie samo zdanie. Ten kto potrzebuje , zdobędzie, a gdyby każdy mógł mieć, wielu by się zastanowiło nad wyciąganiem ręki po cudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj