Skocz do zawartości
samex69

Dostęp do broni palnej .

Polecane posty

WHATEVER

mirro    225

Nie łudźcie się MON pozbywa się ludzi jak leci . W ogóle nie zależy im na zagospodarowaniu kogokolwiek, choćby w wyszkolenie włożyli dużo kasy.

Tak załatwiono swego czasu nadterminowych a teraz kontraktowych. Jeżeli OT planują wyposażyć w BWP i T 72 to już ostatnia chwila by znaleźć specjalistów szkolonych na tym sprzęcie.

akko    52
Napisano (edytowany)

To z pozbywaniem się ludzi ze stratą dla gospodarki to zaczęło się już w 1992 roku .Pół roku przed moim wyjściem do cywila zaprzestano szkoleń zawodowych .Przykładowo w mojej jednostce pobór wcześniej po 3 miesięcznym szkoleniu były egzaminy na prawo jazdy kategorii C dla tych którzy mieli być kierowcami ciężarówek z kompani zaopatrzenia  i do cywila wychodzili jako zawodowi kierowcy .Czołgiści zaś mieli pod koniec służby 3 miesięczne szkolenie na spychaczach ,ładowarkach i wychodzili jako zawodowi operatorzy sprzętu ciężkiego .Kiedy ja kończyłem wojsko to już tych kursów zawodowych nie było i zaproponowali mi że wydadzą mi zaświadczenie uprawniające tylko do prowadzenia pojazdów na gąsienicach .Wyśmiałem tą propozycję bo była wręcz idiotyczna i nawet nie poprałem tego zaświadczenia gdyż na jego podstawie mogłem jechać np spychaczem ale nie wolno było mi nim pracować gdyż nie posiadałem uprawnień do pracy .Młodzi którzy przyszli to mieli jeszcze gorzej bo mieli np 3 miesiące szkolenia na samochodach ciężarowych po czym po egzaminie wbijano im tylko do książeczki wojskowej pieczątkę że są uprawnieni do kierowania ciężarówką na okres służby wojskowej a przy wyjściu nabijano na nią kolejną pieczątkę z napisem anulowano .Pewno taka patologia wypuszczania ludzi bez zawodu trwa do dzisiaj bo Polska to bogaty kraj i nie potrzebuje kształcić ludzi zawodowo .Po co w cywilu mają mieć łatwiej znaleść pracę jak lepiej bezrobotnych produkować .Takie oto panują porządki w naszym MON 

Edytowano przez akko

mirro    225

Akko a co sądzisz o tym co napisałem w Sytuacji politycznej? Audyt czy cyrk?

Wiadomość z agroFakt.pl

akko    52

Audyt ten teraźniejszy to czysta propaganda i polityka jak dla mnie .Audyt to powinien robić NIK jak dana ekipa rządząca ma 3 miesiące do nowych wyborów .Wnioski i ewentualne zawiadomienia do prokuratury o niegospodarności powinny być opublikowane na stronie NIK  .Szczegółowy zaś raport powinien być przedstawiony wszystkim parlamentarzystom po nowych wyborach .Tak samo co roku każde ministerstwo powinno publikować na swoich stronach dla swoich urzędników jak mają być interpretowane przez urzędników przepisy ustaw dotyczących danego ministerstwa .Pod tym powinien podpisać się dany minister żeby było wiadomo kto za co odpowiada .Takie jest moje zdanie .BWP to powinni już sobie odpuścić z użytku bo to pojazd przestarzały i modernizacja go nie ma sensu .Czołgi T-72 to mogą zostać ale tylko te w wersji ,,Twardy " bo reszta to przeżytek tak samo 

scoffer    1140

.Czołgi T-72 to mogą zostać ale tylko te w wersji ,,Twardy " bo reszta to przeżytek tak samo 

Muszą zostać. Trzeba na czymś ćwiczyć oko . A czy w całości czy postrzelany jako złom warty dokładnie tyle samo , czyli tyle ile waży.

akko    52

Do ćwiczeń to służą wraki T-54 czy T-55  których jest całe mnóstwo po poligonach .T-72 to można opylić za grubą kasę do Afryki czy Ameryki Południowej bo tam jeszcze niektóre armie używają tego http://armoredwarfare.pl/pilkarska-wojna/

Ywa

Napisany Wczoraj, 08:40

10418464_846105288734687_795724757477498 To prawda?

Tu masz ciekawostkę dlaczego nikt nie odważył się atakować Szwajcarię http://joemonster.org/art/32870

Edytowano przez akko

jacus    100

u szwajcarow to raczej solidne bankowe sejfy decyduja a nie bunkry- bylem w takim naprawde robi wrazenie.

po co niemcy mieli podbijac szwajcarie-gdzie by wymieniali  zrabowane mienie na walute potrzebna do zakupow broni i paliwa w innych neutralnych krajach.

akko    52

To co piszesz jest śmieszne bo nie znasz historii  tyle mogę napisać .Jak usłyszałem że polskie OTK ma liczyć 35 tyś żołnierzy  to jebłem śmiechem bo ruscy mają 700 tyś w bieżącej służbie i 2 miliony rezerwistów w tym momencie  :D Wiadomo puste Dudy zwane prezydentem (powinno być lizodupem Jarka) i minister nierządu (chory psychicznie świr co rządzi MON) nie mają pojęcia o czym pier**lą i za co odpowiadają .Być może jako ruscy agenci świadomie działają na zgubę Polski  (mam na myśli pislam) . OTK by choć spełnił minimum roli odstraszającej to powinien liczyć 1,5 miliona ludzi uzbrojonych i gotowych do walki .Wtedy żaden  najeźdźca nie ma łatwo i się dwa razy zastanowi .Widać jakich debili mamy w pislamskim nierządzie :D To tak zwana dobra zmiana a raczej dojna zmiana co o niczym nie ma pojęcia poza złodziejstwem .Hasło przewodnie obecnej władzy ,,Teraz k**wa my kradniemy " .Co na to łyse debile tak zwani patrioci pierwszy sort ONR i inna patologia 500 + ?

Edytowano przez akko

ela3225    630

To co piszesz jest śmieszne bo nie znasz historii  tyle mogę napisać .Jak usłyszałem że polskie OTK ma liczyć 35 tyś żołnierzy  to jebłem śmiechem bo ruscy mają 700 tyś w bieżącej służbie i 2 miliony rezerwistów w tym momencie  :D Wiadomo puste Dudy zwane prezydentem (powinno być lizodupem Jarka) i minister nierządu (chory psychicznie świr co rządzi MON) nie mają pojęcia o czym pier**lą i za co odpowiadają .Być może jako ruscy agenci świadomie działają na zgubę Polski  (mam na myśli pislam) . OTK by choć spełnił minimum roli odstraszającej to powinien liczyć 1,5 miliona ludzi uzbrojonych i gotowych do walki .Wtedy żaden  najeźdźca nie ma łatwo i się dwa razy zastanowi .Widać jakich debili mamy w pislamskim nierządzie :D To tak zwana dobra zmiana a raczej dojna zmiana co o niczym nie ma pojęcia poza złodziejstwem .Hasło przewodnie obecnej władzy ,,Teraz k**wa my kradniemy " .Co na to łyse debile tak zwani patrioci pierwszy sort ONR i inna patologia 500 + ?

Chory z nienawiści człowiek

akko    52

Ja tylko stwierdzam fakty .Hitler przed wojną miał pół miliona ludzi w bojówkach SA i SS a armia niemiecka liczyła 100 tyś ludzi podobnie jak obecnie nasza .Przecież ONR i MWP to pislamskie bojówki dyktatora mlaskacza taka prawda więc o co wam chodzi ? Psychopata Macierewicz  wyraźnie powiedział że ten pierwszy sort będzie stanowił OTK .Jaki dyktator tak liczne bojówki będą bo boją się uzbroić normalnych ludzi gdyż są gorszego sortu bo nie wierzą w pislam  :D

Edytowano przez akko

mirro    225

Widziałem wczoraj ten program,biedny łudziłem się że może ktoś powie coś rozsądnego, i twierdzę że Cejrowski za dużo chodzi boso. Człowiek ze strzelca ma sporo racji i w niektórych kwestiach mam podobne zdanie, widać że jest w to co robi zaangażowany ale nie zaślepiony.  Natomiast wracając do Cejrowskiego, to nikogo tam nie zaorał bo rozsądnej argumentacji to ja tam nie słyszałem. Jak mu się tak podoba wrzucenie na ulicę iluś ton broni to niech powie tym z Orlando że to było dobre. Może niech powalczą o szerszy dostęp do świadczeń medycznych? 

scoffer    1140

Do ćwiczeń to służą wraki T-54 czy T-55  których jest całe mnóstwo po poligonach .T-72 to można opylić za grubą kasę do Afryki czy Ameryki Południowej bo tam jeszcze niektóre armie używają tego http://armoredwarfare.pl/pilkarska-wojna/

3 zl/kg .Hmmm dla jednych to gruba kasa dla innych na waciki . Tyle że taka popierdółka wazy ok 40 ton , to można za nią zainkasować tyle , ze starczy na dwie Dacie Logan w full wypasie .

"Agencja Mienia Wojskowego wystawiła do sprzedaży sporo sprzętu wojskowego. Czołg typu T-72 kosztuje od 90 do 120 tys. złotych"

akko    52

Cena za T-72 to wygląda mi na cenę złomu .Widocznie sprzedają sam kadłub  abo czołgi które mają przejechane 6 tyś km .Kiedyś tak było że czołg który tyle przejechał przechodził kosztowny remont generalny  .Praktycznie to tak jakby był od nowa produkowany co widocznie stało się nie opłacalne 

STIG0013    406

prosta zasada, napad? włamanie? próba kradzieży? Powinno być pełne prawo posłania do piachu

jacus    100

jak cie bandzior w srodku nocy obudzi-to pomysl kto kogo posle do piachu.

Kas    147

Oj placku pdstawowe pytanie czy jesteś w stanie zrobić to na Z w obronie twoich dzieci? Jeśli jesteś to bandzior nie ma szans.

jacus    100

masz racje, jesli to bedzie kulturalny bandzior-zamiast cie zastrzelic bedzie czekal az sie obudzisz, nawet cie delikatnie szturchnie,zeby dlugo nie czekal, potem otworzy ci szafke zebys wyciagnal spluwe, a nawet ci odbezpieczy, zebys sie nie natrudzil strzelajac do niego- czasami odnosze wrazenie ze wy naprawde jestescie idiota.i a nie tylko takich udajecie..........

pawel885    380

Już nie przesadzajcie że bandziory to tacy źli ludzie, kiedyś było włamanie do dużej firmy w okolicy - ochroniarz powiedział żeby go nie ruszali bo ma chory kręgosłup (dziadek dorabiający do emerytury) i po odebraniu mu wszelkich środków łączności związali go w wygodnej pozycji  :) Prędzej zabije ćpun na głodzie zaczepiając na chodniku o pieniądze niż włamywacz. On obserwuje Ciebie 

JaKub2090    10

jeśli będziesz mieć  np. włamanie metodą na śpiocha to  mając broń masz szanse się obronić, a  policja ile czasu będzie jechała?  To ciężki temat, bo  dostęp do broni daje plusy dla bezpieczeństwa  ( np.  w sytuacji gdy jest konieczna obrona własna), ale wiadomo, że ciężko dopilnować, żeby trafiała we właściwe ręce. 

STIG0013    406

po co komu gaśnica jak można zadzwonić po straż pożarną, po co znać zasady pierwszej pomocy jak można zadzwonić po pogotowie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Matey
      W związku z brakiem odpowiedniego tematu na forum dotyczącego "codziennej polityki" zakładam nowy wątek. Tutaj bez obaw możecie poruszać tematy polityczne związane m. in. z dopłatami bezpośrednimi czy projektami ustaw
    • Przez stojanow
      witam chciałbym przedstawic film o funduszach unijnych nie wszystko wyglada tak fajnie jak by sie moglo wydawac
    • Przez manko
      czy ktoś z was koledzy agrofotowicze interesuje się tzw. teoriami spiskowymi?? np. atakiem z 11 września??
    • Przez zarzeckimichal
      Takiego tematu nie widziałem, a myślę że warto wiedzieć kto według nas ma największe szanse w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.
      Na którą partię polityczną lub ruch społeczny oddał(a)byś swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych? (wpisujemy w komentarzu) 
      1. Inicjatywa Polska 
      2. Kongres Nowej Prawicy 
      3. Kukiz'15 
      4. Nowoczesna
      5. Partia Razem 
      6. Partia Zieloni 
      7. Platforma Obywatelska 
      8. Polskie Stronnictwo Ludowe
      8. Porozumienie
      10. Prawica Rzeczypospolitej 
      11. Prawo i Sprawiedliwość 
      12. Ruch Narodowy 
      13. Samoobrona
      14. Sojusz Lewicy Demokratycznej 
      15. Twój Ruch 
      16. Unia Europejskich Demokratów 
      17. Wolni i Solidarni 
      18. Wolność 
      19. Inny komitet 
      Pozwoliłem sobie pójść krok dalej i zrobić ankietę  
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      jak modzi nie mogą to ja temat założę
      aby wszystkim żyło się lepiej... nie tylko tym z PO

czytał ktoś książkę "Czy mogliśmy przetrwać" R Szeremetiewa?