samex69

Dostęp do broni palnej .

Polecane posty

marko-kolo    709

A ty biedny chłopaczku jesteś żydem czy pedałem że cię ci pogoleni bohaterowie wprawiają w takie przerażenie ? Po prostu  pogódź się z tym czym jesteś i pamiętaj : Chłopaki nie płaczą :)  .

hehe... jak  łatwo hołotę wywołać do odpowiedzi  :D

tylko nie chłopaczku dzieciaku  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

@agromatik  @mikad a co wy tak tego @marko-cocacolo bronicie? Liczycie na trójkącik ? W sumie ja do was pedałów nic nie mam , zabawiajcie się jak chcecie  ;) .

 

Poznać inteligenta po jego mowie. Tacy jak ty na tym świecie też muszą być, nie wszędzie i nie wszystko da się zrobić mechanicznie. Karku do łopaty!

 

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52
Napisano (edytowany)

Taką broń produkowali z myślą o takich jak TY  

http://serwis21.blogspot.com/2016/05/mozdzierze-bez-amunicji-samochody.html  ;) 

 

Tobie partyjny debilu z pislamu to nic nie pomoże .Dosyć że jesteś dekownik i nigdy w WP nie byłeś to zabierasz głos .Wiadomo pisior specjalista jak twój guru lub Antek śledczy kosmonauta z objawami halucynacji  .Powiedz kto cię tak takiego nieudacznika wypocił ? Takie dyrdymały to ty swoim debilnym pisowskim talibom opowiadaj :D :D Jak będziesz facetem a nie trokami od gaci prezia i czytelnikiem debilnej propagandy pisiorskiej to porozmawiamy a teraz nara baranie bo musisz pałę obrobić swoim młotkom z wawy :D

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Brak argumentów co ;):D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

staszek toć to cała prawda o tobie  ;)

karabin to ty na straganie widziałeś i myślisz że to zabawka :D  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ostatnio widziałem na necie bardzo mądry przekaz - po co ci gaśnica w samochodzie skoro jest straż pożarna, po co ci apteczka skoro przyjedzie pogotowie ratunkowe, po co ci broń skoro policja czuwa nad twoim bezpieczeństwem.... A jak to wygląda w praktyce? Często jest za późno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

czyli idąc tym tokiem żeby każdy miał broń można zlikwidować policję bo sami zadbamy o własne bezpieczeństwo ? 

 wiesz apteczka i gaśnica to wiadomo ile pomogą i w jakich sytuacjach - i w tych sytuacjach nie wzywamy służb  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Polecam poczytać o sytuacji jaka panuje np. w Szwajcarii, tam dostęp do broni po odpowiednim przeszkoleniu można uzyskać dość łatwo, co ciekawe to jedno z najbezpieczniejszych państw świata. Żeby było jeszcze ciekawiej, broń, z której zabijani są przypadkowi obywatele jest w znacznym % bronią posiadaną nielegalnie.
Czyli niewielkie znaczenie dla przestępczości ma zakaz posiadania broni
Zaobserwowano też że w krajach gdzie dostęp do broni stał sie z dnia na dzień powszechny, przestepczość nie wzrosła w ogóle. Oczywiście bardzo możliwe że w takiej np. Szwajcarii jakiś 18latek odstrzeli kumplowi głowe przez przypadek, ale to już skarajność. Powołując sie na taki argument wychodzimy na czystego hipokryte, równie dobrze jak komuś cegła spadnie na głowe to winą możemy obarczyć starożytne cywilizacje które takową cegłe wymyśliły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Zaobserwowano też że w krajach gdzie dostęp do broni stał sie z dnia na dzień powszechny, przestepczość nie wzrosła w ogóle. Oczywiście bardzo możliwe że w takiej np. Szwajcarii jakiś 18latek odstrzeli kumplowi głowe przez przypadek, ale to już skarajność. Powołując sie na taki argument wychodzimy na czystego hipokryte, równie dobrze jak komuś cegła spadnie na głowe to winą możemy obarczyć starożytne cywilizacje które takową cegłe wymyśliły :)

 

Twój relatywizm skończy się, gdy odstrzelą głowę komuś z Twojej najbliższej rodziny, tak przez przypadek. Ale przecież nie będziesz hipokrytą, poza tym uściśniesz mu dłoń w geście chrześcijańskiego wybaczenia. Walcz dalej może jakiś rykoszet wyleczy Cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Mirro, nie rozumiem dlaczego piszesz w ten sposób? Chyba warto przedstawić swoje poglądy bez takich emocji, jeśli nie potrafisz to sie nie wypowiadaj, przedstawiłem swój punkt widzenia - Ty masz odmienny, akceptuje to i nie piszę w stylu " Twoja przekonanie że jesteś bezpieczny skończy się jak ktoś Ci wpadnie do domu i wystrzela Twoją rodzine,a Ty nie bedziesz mógł sie bronić" - parafrazując. Moje przekonanie opieram na wielu czynnikach, poartych zresztą suchymi faktami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Broń palna nie występuje w przyrodzie jako jej naturalny element. Broń na ulicy też nie jest czymś naturalnym. Powiedz mi tylko czy korzyści związane z większym dostępem do niej  są w stanie zrekompensować ilość tragedii ludzkich związanych z jej użyciem?

Ja też kiedyś opierałem przekonanie na suchych faktach,że tak się nie może zdarzyć do momentu gdy przed sobą zobaczyłem dzieciaka z AK 47.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Parę lat temu w Chicago był taki przypadek że polka została zastrzelona przez policjanta na drodze za amerykańską specyfikę dostępu do broni z którego sobie nie zdawała sprawy .Konkretnie było tak że policjant zatrzymał ją do kontroli a ona z przyzwyczajenia polskiego zaczęła grzebać w torebce szukając dokumentów .Policjant uznał że sięga po broń i strzelił zabijając na miejscu .Chyba w Polsce nie chcieli byśmy takich sytuacji .Opowieść tego przypadku znam z relacji siostry która mieszka w Chicago 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Z powyższym się zgodze, dobrze piszesz. Chodzi mi jedynie o to że to dostep do broni po wcześnejszym przeszkoleniu, ma swoje zalety, choć wady również. Ogólnie to ciężki dylemat, myśle że po części obaj mamy racje. Jak tak sie zastanowić to w przyrodzie zawsze zabijano aby przeżyć ( zdobyć pożywienie), a cywilizacja rozwinęła się niestetu tak że mamy fundacje charytatywne itd, a jednocześnie pedofilie, gwałty czy morderstwa dla paru złotych czy po prostu przyjemności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Takie przeszkolenie to wyrabianie pewnych nawyków i tzw powszednienie widoku broni. Jeżeli byłoby taka powszechne jak w Izraelu i miało jakiś drugi cel  (np. związany z obronnością) wtedy, niech tam. Jeżeli ma to być pogadanka to chyba nic nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

W Izraelu jest inna specyfika .Tam żołnierz czy żołnierka jadąc do domu na przepustkę zabiera ze sobą broń osobistą (czyli karabin/pistolet maszynowy itd) i 30 szt amunicji do obrony siebie i cywili na ulicy .Wynika to z tego że Arabowie często napadali na żołnierzy nieuzbrojonych lub snajperzy z minaretów ostrzeliwali samochody które zabrały ich na stopa .Powyższe opisuję na podstawie własnego doświadczenia z ośmioletniego pobytu w tym kraju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z bronią jest jak z maryśką, w porównaniu z wódą to samo dobro, ale pójdziesz za nią siedzieć a wóda jest ok i pełno jej w sprzedaży... Dam rękę uciąć że spalenie lufki przyniesie wielokrotnie mniej zniszczenia dla organizmu niż spalenie paczki fajek przy wódce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52
Napisano (edytowany)

Dlatego ja uważam że obrona terytorialna i przeszkolenie w jej ramach z użycia broni jak najbardziej na tak .Broń i wyposażenie dla tej formacji powinna być składowana w mieście powiatowym przy krytej strzelnicy .Strzelania powinny być co najmniej 3 razy w tygodniu dla ludzi chcących być w takiej formacji (zdrowych fizycznie i psychicznie) a mała odległość od miejsca zamieszkania ma powodować łatwość dostępu do niej w razie godziny W. Oprócz strzelań powinny być raz w miesiącu testy ze sprawności fizycznej oraz marsze i biegi oparte o topografie danego terenu połączone z posługiwaniem się mapą i kompasem .Zimą kiedy jest więcej czasu np w rolnictwie powinny być miesięczne szkolenia poligonowe we współdziałaniu z regularnym wojskiem oraz z użycia materiałów wybuchowych ,granatów czy granatników .Na co dzień nie potrzeba nam widoku uzbrojonych ludzi na ulicach poza policją .Bandyci i tak bez względu na jakie kol wiek przepisy będą posługiwać się nielegalnie zdobytą bronią jeśli będą chcieli bo przecież legalnie nie będą mogli jej dostać.

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

W zasadzie można by to, przy odrobinie dobrej woli i wyjściu zza biurka, połączyć w system szkolenia rezerw, chcesz broń czyli jesteś zdolny do obrony kraju. 
Ciekawe ilu patriotów w ogóle by złożyło akces do czegoś takiego. No chyba że chcą tego prawa dla innych a dla siebie to już nie koniecznie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

Dlatego ja uważam że obrona terytorialna i przeszkolenie w jej ramach z użycia broni jak najbardziej na tak .Broń i wyposażenie dla tej formacji powinna być składowana w mieście powiatowym przy krytej strzelnicy .Strzelania powinny być co najmniej 3 razy w tygodniu dla ludzi chcących być w takiej formacji (zdrowych fizycznie i psychicznie) a mała odległość od miejsca zamieszkania ma powodować łatwość dostępu do niej w razie godziny W. Oprócz strzelań powinny być raz w miesiącu testy ze sprawności fizycznej oraz marsze i biegi oparte o topografie danego terenu połączone z posługiwaniem się mapą i kompasem .Zimą kiedy jest więcej czasu np w rolnictwie powinny być miesięczne szkolenia poligonowe we współdziałaniu z regularnym wojskiem oraz z użycia materiałów wybuchowych ,granatów czy granatników .Na co dzień nie potrzeba nam widoku uzbrojonych ludzi na ulicach poza policją .Bandyci i tak bez względu na jakie kol wiek przepisy będą posługiwać się nielegalnie zdobytą bronią jeśli będą chcieli bo przecież legalnie nie będą mogli jej dostać.

 

Czyli zgadzasz się na podniesienie VAT-u na powiedzmy 29% i dobrowolne opodatkowanie swoich dochodów na rzecz OT. Proponowane zabawy są bardzo drogie.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W państwie którym dyma się obywateli na prawo i lewo nigdy nie pozwolą na posiadanie im broni, kiedyś ludzie nie wytrzymają i wyjdą na ulicę, bezbronni nie są problemem.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52
Napisano (edytowany)

Czyli zgadzasz się na podniesienie VAT-u na powiedzmy 29% i dobrowolne opodatkowanie swoich dochodów na rzecz OT. Proponowane zabawy są bardzo drogie.

Po co podnosić VAT ? Mało to u nas młodych emerytów z tak zwanych służb mundurowych .Niech zamiast pobierania emerytury w wieku 35 czy 40 lat i dorabiania na czarno na coś się przydadzą .Takiej patologi emerytalnej jaka panuje w polskim MON i MSW to nigdzie na świecie cywilizowanym nie uświadczysz wśród tych służb .W normalnych krajach to wojsko i inne służby mundurowe dają dodatkowy zawód takiemu delikwentowi a na pożegnanie roczną wyprawkę w postaci jego zarobków i resztę niech tyra tak jak wszyscy do 67 roku życia .Naboje do zwykłego karabinu to tania rzecz a broni w magazynach jest zapewne pod dostatkiem .Przynajmniej za moich czasów w wojsku (lata 90-92 ) każdy który odchodził do cywila to na półkę trafiało nowe wyposażenie + AK-47  dla takiego delikwenta i czekało na wypadek wojny .Po 10 latach nieużywania było wyposażenie niszczone (oprócz karabinu) czyli cięte siekierami na kawałeczki na klocku .Widać nic nie wiesz o tym jakie panują procedury w wojsku naszego kochanego kraju .Gdyby to niszczone mienie przeznaczyć dla OT zamiast marnotrawić to nie potrzeba żadnego dodatkowego opodatkowania .Tym bardziej że niedługo te karabiny http://fabrykabroni.pl/produkty/karabiny/szturmowy-wz-96-beryl/ zostaną w regularnej armii zastąpione tymi https://pl.wikipedia.org/wiki/Karabinek_MSBS Znając polskich wojskowych i urzędników MON to obecnych AK pozbędą się za grosze do jakiejś bananowej republiki w Afryce czy innym rejonie świata .Te obecne AK byłyby idealne dla OT bo są mało skomplikowane w obsłudze i szkoleniu użycia dla ludzi z takiego pospolitego ruszenia jakim ma być OT oraz wytrzymałe 

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Stan wojenny wprowadzono także dlatego, że zaplecze solidarnościowe szykowało się także do ewentualnych wystąpień zbrojnych. Nie wierzycie - poczytajcie jakie ilości broni skonfiskowano w końcu 1981 roku i w 1982. Liczono na przewrót jak na Węgrzech w 1956 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@akko wiem co to są wojskowe zapasy celowe i co się z nimi dzieje po tzw. okresie zdatności. Co nie zmienia faktu, że ta zabawa była by droga. Co do tzw. emerytów mundurowych to powinni dostawać swoje uprawnienia emerytalne po odpracowaniu lat, nawet tak jak do obecnej chwili, ale pobierać kasę dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego tak jak inni.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj