samex69

Dostęp do broni palnej .

Polecane posty

janusz20    106

Patrzysz na świat przez stereotyp żyda cwaniaka i wyzyskiwacza. A w czeskiej reklamie polaka pokazano w taki sam sposób. a czy wszyscy Polacy tacy są, raczej nie. Ale wiem najłatwiej obwiniać wyimaginowanego wroga taki który nie przyjdzie i ci osobiście tyłka nie skopie za pomówienia.

Nie interesuje mnie czy oglądałeś mu jaja czy nie, ciekaw jestem czy oznajmiłeś mu swoje zdanie na jego temat, czy starczyło ci niby odwagi do obnażenia swojego archaicznego i wypaczonego światopoglądu. A może tylko w TV widziałeś tego żyda albo podobiznę w kościele? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

kolego, ile Ty masz lat... i w jakim kraju żyjesz? w  czym Ci pomogą Ci prawnicy??? Sadek napisał jak wygląda sprawa w kołach, znaczy to tyle, że sędziom, prawnikom, lekarzom i innej elicie brakuje "pola manewru" a Ty chcesz z rolnikami im wchodzić w parade? :D no chyba że chcesz wziąć na celownik tych "kosmatych" ;) -a tak na marginesie, to są dwa wyznania żydów,

Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Otóż to 90% polaków modli się do tego samego żydowskiego Boga  i do Jezusa  żyda z krwi i kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Ten w kościele dóbr doczesnych nie gromadził i do Davos ich nie transferował. Ale skoro twierdzisz ,że w Polsce żydów nie ma i nie są zagrożeniem to jestem już spokojny . To pewnie "zielone ludziki"

przejęły ten kraj nad Wisłą i dla odwrócenia uwagi mówią ,że są Polakami.

marobas , "prawnicy" spiszą i dostarczą co trzeba.

post-27529-0-02764100-1419806502_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Też uważam że jest u nas wśród rządzących masa sprzedawczyków. do tego momentu się z Tobą zgadzam jedyne co mnie razi to ta twoja niczym rozsądnym nieuzasadniona nienawiść do wszelkiego rodzaju odmienności.

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

A wiecie ze jestesmy w czele najbardziej rozbrojonych narodow na swiecie. Paranoja jakas to jest. Dlatego czarny rynek broni w Polsce ma sie wspaniale w wiadomosciach bylo niedawno ze ludzie zwykli kupuja na lewo bron bo sie poprostu boja, bo niedostyc ze bieda w kraju az piszczy bo absurdem jest ze pracuja dwie osoby i ciezko jest, to ci jeszcze przylezie ci taki i pokradnie albo krzywde zrobi. To ja sie nie dziwie ze ludzie chca miec bron i ja tez chce bo tez sie nie czuje bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

janusz20, żyrafy w zoo i małpy w cyrku pokazuje się nie dlatego ,że takie występują , lecz dlatego ,że są rzadko występującymi gatunkami w naszym kraju. W takiej Kenii bezsensowne jest wystawianie żyrafy, słonia czy małpy które są obecne wszędzie  i nie budzą sensacji.  Wiem ,że pedalstwo i pedofilia w Polsce też do rzadkości nie należy więc czy należy je promować poprzez parady równości w największych polskich miastach a sprawy karne o pedofilię utajniać zamiast piętnować?

Zdrada, krnąbrność i brak odpowiedzialności skutkować powinien końcem kariery a u nas jest drogą do awansu w górę. Zmęczony jestem oczekiwaniem gdy dwie pseudo opcje dogadają się i zaczną pracować dla dobra kraju. Jestem rozczarowany tym ,że od 1980 roku nie doczekaliśmy się rządu który na pierwszym miejscu postawi na gospodarkę, unormowanie trwałych stosunków z sąsiadami, pracę i ochronę swoich obywateli. Dość malowania trawy, budowy niechcianych placów zabaw (po 5 w każdej wsi) , fiaska dużych planów gazowych (łupki i terminal) , zawierania stricte niekorzystnych umów na ropę i gaz, rozkładu majątku narodowego tylko dla tego ,że trzeba pieniędzy na obsługę długu. Już dziś płacimy dużo więcej za samą odsetkową obsługę długu niż wynosiło całkowite zadłużenie  Gierka. Dalsze uzależnianie kraju od   światowej finansjery i brak wsparcia dla przedsięwzięć własnych . Zaczynając od Balcerowicza , kolejnym rządom można przypisać pochodzenie i czyny które do chlubnych nie należą , a wiem ,że dopóki jest jeszcze coś do sprzedania w tym kraju lub do ściągnięcia z ludzi , sami władzy nie oddadzą. Pozostaje więc kilka rozwiązań  jak zapobiec dalszej dewastacji kraju. Bierny opór , niepłacenie podatków przez ogół społeczeństwa , tak aby nie wspierać rządu ani aparatu urzędniczego( może to trwać zbyt długo). Model Islandzki z nacjonalizacją wszystkich banków , poszerzony o odmowę spłacania czegokolwiek ( zaręczam ,że nie będzie na to odważnych). Przygotowanie przewrotu i przejęcie przez Polaków pełni władzy i zarządzania  krajem ( zwalczanie zarazy).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

 Sadek napisał jak wygląda sprawa w kołach, znaczy to tyle, że sędziom, prawnikom, lekarzom i innej elicie brakuje "pola manewru"

 

Kilku kolegów rolników weszło w ostatnich latach do koła i są myśliwymi , a ja muszę czekać dalej aż coś się uwolni.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Model Islandzki z nacjonalizacją wszystkich banków , poszerzony o odmowę spłacania czegokolwiek ( zaręczam ,że nie będzie na to odważnych). Przygotowanie przewrotu i przejęcie przez Polaków pełni władzy i zarządzania  krajem ( zwalczanie zarazy).

Są dwie możliwości twojego pitolenia tu, pierwsza - nabrałeś kredytów i teraz marzy ci się rewolucja żeby nic nie płacić i nie spłacać długów,

Druga - nic nie nachapałeś się z Unii i żal ci d*pę ściska.  Trzeciej możliwości nie przewiduję, bo namawianie do nienawiści międzyludzkiej i rozlewu krwi, na pewno nie jest troską o dobro kraju w którym żyjesz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

gosc dobrze mówi i bez ogródek, powtarzam się, bo wczesniejsza moja wypowiedź o takiej tematyce juz mod usunął (i nie znam powodu, bo akurat nie namawiwałem w niej do nienawisci, a tylko skomentowałem sytuacje w państwie) i to również potwierdza slevyn, słowami o broni w rekach polaków, -jak mam sie czuć bezpiecznie w kraju gdzie policja potrafi tylko zbierać haracz na drogach od prawowitych obywateli, a żadnych przestepców nie potrafi, a nawet nie chce łapać, bo to tylko koszty? jeśli poszkodowany złodzieja nie złapie i nie przedstawi dowodów przeciw niemu to nie ma szans żeby oni cos ruszyli; polska to chory kraj, a przepraszam, to juz nie kraj to stan umysłu; jak można mówić o demokracji jeśli głos obywatela się nie liczy??? na UA głosy na wyborach liczyli 3 dni, i komo*ski stwierdził, że na ua nie ma demokracji i wybory są sfalszowane, w pl głosów do dzis nie policzyli, bo wyniki opieraja sie tylko na danych z systemu, w którym rozgarniety info. 15 latek mógł zmieniac dane, i burmistrzem w szczecinie wójt z kobylanki; w polsce nie ma żadnego przemysłu, a ten który jakos tam jeszcze zipał to sie skrzętnie doprowadza do bankructwa i sprzedaje za bezcen; niemcom opłaciło siekupienie przetwórni owoców koło zamoscia, po to aby przywieźć tu owoce, tylko je umyć i spowrotem wywieźć na przetwórstwo do niemiec, ale dopóki przetwórnia była w rekach samorządu to była nierentowna;
-to nie jest kraj gdzie można czuć sie bezpiecznie, gość prześladował swoja żone, żądał okupu za córkę (porwał ja od matki -wprawdzie nie miał ograniczonych praw, ale dziewczynka nigdzie nie chodziła do szkoły, nie była zameldowana, żadnych znaków życia) -policja nie jest w stanie go namierzyć, kurator i prokuratura umywają ręce , detektyw z ekipa łapia gościa, przekazuja w rece policji razem z córka, a ta go wypuszcza bo nie ma podstaw prawnych, w końcu gość morduje żone, pozoruje wypadek (na to są dowody) ale i tak policja nie może go uchwycić "bo się ukrywa" -wiec co to za kraj??? ale jeśli uczciwy gość wyjdzie na ulice z cygarem i/lub piwem no to już wiadomo... (jak to ruscy mawiaja:) od razu pokaz wielmożności naszej policyi

Edytowano przez marobas
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Słuchaj, mi też się wiele nie podoba w tym kraju, ale sianie nienawiści społecznych i namawianie do krwawych rozrachunków myślisz że to doprowadzi do czegoś lepszego? ciesz się że jesteśmy praktycznie jednym narodem i nie dochodzi do wzajemnego zwalczania się jak jest w innych krajach gdzie wojny domowe trwają całymi latami, przecież to na odległość śmierdzi nazizmem.

Mówisz Policja, Milicja była lepsza? najpierw Cię spałowali, a potem pytali o dowód osobisty. Kary za przestępstwa powinny być karami, a więzienie więzieniem a nie kurortem wypoczynkowym, więźniowie powinni pracować a nie wypoczywać i śmiać się z głupich którzy łożą na ich i utrzymanie.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie wiem jak to aktualnie wygląda ale swego czasu znajomy szedł na wczasy i "odrabiał" nie zapłacone alimenty 10 zł/doba zadłużenie delikwenta malało o 10 zł/doba zaś społeczeństwo łoży na utrzymanie takiego darmozjada pewnie z 100 zł/doba.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

dzisiaj jest tak samo,znam paru alimenciarzy.  

ereksio ty na zwierzetach znasz sie tak samo jak na ludziach, gdyby nie parki narodowe np w kenii to dzikiej duzej zwierzyny by nie bylo, tam cale oddzialy uzbrojone po zeby chronia resztki zwierzyny, ktora klusownicy tepia dla chinskiej kasy, za pare lat na wolnosci nie bedzie sloni,nosorozcy,malp czlekokrztaltnych, niektorych gatunkow antylop.drapieznych kotow. 

 

mamy wielka przestepczosc -napiszcie na szybko jakie przestepstwa w waszej okolicy byly ostatnio, dziesiatki-setki czy trudno przypomniec sobie na szybko. ilu ludzi zabito, w takim rpa porownywalnym ludnosciowo z polska ok. 40 dziennie-tam kazdy ma bron.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

@KORSARZ1 -to powiedz mi czym sie różnią od milicji:


- . . . ? ? ?  mnie sie zdaje że milicja to przynajmniej nie wchodziła (jak wilk w owczej skórze) między ludzi na ulicy, i nie wszczynała zamieszek "od środka" w kibicowskich szalikach;
-a to już tak na dokładke: http://wpolityce.pl/polityka/223798-wyszkowski-mamy-w-polsce-atmosfere-grozy-jak-za-stanu-wojennego-nasz-wywiad Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ty chyba nie wiesz do czego była zdolna Milicja, Policja to jest przedszkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

tak, ale jest szkolone w tą samą strone, a poza tym czuja sie bezkarni i robią co chcą, ot jak ostatnia sytuacja z radiowozem i staruszką na przejściu dla pieszych, -szczerze mówiąc to nie moge patrzeć na to co robią, -jakby nie było nikogo nad nimi, w rzeszowie synek takiego jednego "czarnego" spowodował wypadek, zabił człowieka, i nic mu nie jest, siedzi inny bo nagrania z kamer ze sklepów w pobliżu miejsca wypadku zagineły, śledczy nie zdążyli zabezpieczyć śladów i całej epistoły nie chce mi się pisać, a to kropla w morzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawet nie przyrównuj dzisiejszej Policji do Milicji, bo  niewinne ofiary Milicji w grobach się po przewracają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

że daleko im do milicji, nie znaczy że blisko do cywilizowanego pojęcia policji; a to się tyczy całego wymiaru sprawiedliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wczoraj w stanach dwu letnie dziecko wyjęło broń z torebki matki. I po prostu sobie do niej strzeliło. Pewnie myślało, że to zabawka jak w tv pokazują. Efekt ciężko rana 29 letnia matka zmarła. Było to w sklepie podczas robienia zakupów. Zaznaczyć trzeba, że to społeczeństwo ma na co dzień styczność z bronią od pokoleń. I jest jakaś kultura i obyczaj obchodzenia się z bronią. A mimo to co chwilka słyszymy w tv, że ktoś zastrzelił sobie od tak ileś tam osób.

W Polsce znając fantazje co niektórych, zawiść i nerwowość. Trup pewnie padał by co dzień. Piszecie, że ludzie kupują na czarno broń, aby czuć się bezpiecznie. I co z tego. Fałszywe to bezpieczeństwo. Bo bandyta zastrzeli takiego delikwenta jak psa. Bo z bronią ma obycie na co dzień i brak mu skrupułów. A szary człowiek trzymający nie legalnie kupiony pistolet w szufladce czy pod łóżkiem. W decydującym ułamku sekundy zamota się, co z tym zrobić. Nie mówiąc już, że wielu będzie miało po prostu opór w decydującym momencie, aby strzelić do bandyty i go zabić. Za to bandyta takiego oporu miał nie będzie. To jest inny aspekt posiadania powszechnego broni. Bandyta chcący nam coś ukraść np. Będzie przygotowany na to, że mamy broń i możemy jej użyć. Więc musi nas zabić. Dzisiaj wie, że przeciętny polak broni nie ma i wystarczy, że go nią postraszy. Ja wiem, że zaraz pojawią się twardziele. I powiedzą, że są zdolni do wszystkiego, gdy ktoś im zagrozi. Ale w sytuacjach ekstremalnych może przyjść zdziwienie i rurka zmięknie. Jak pisała pewna poetka "Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono".

W arizonie USA broń automatyczną można kopić normalnie w sklepie. Nie wspominam już o krótkiej. Pomimo, że alkohol sprzedają od 21 roku życia. Nie wyobrażam sobie, żeby w Polsce po biedronkach kałasznikowy sprzedawali. I do tego flaszka wódki dla krewkiego strzelca, który akurat pokłócił się z sąsiadem.

Jako społeczeństwo nie umiemy obchodzić się z samochodami. I co chwila ginie ktoś rozjechany przez pijanego kierowcę. Po mimo, że media o tym trąbią. A wy chcecie temu społeczeństwu dać broń do ręki. Będzie jak na amerykańskich westernach.

Jeśli ktoś chce sobie postrzelać. Są różnego rodzaju bractwa kurkowe, kluby strzeleckie. Popytajcie na strzelnicach. Jeśli komuś naprawdę zależy na strzelectwie a nie tylko posiadaniu broni, dla podleczenia własnych kompleksów. Może się tam zrealizować i pobawić. Mam w pracy kilku kolegów, którzy tak strzelają. Nie jest to całkiem tanie. Mówili mi nawet jak można uzyskać pozwolenie na broń. Ale już nie pamiętam dokładnie co i jak. Jak mówie popytajcie w bractwach kurkowych, strzelnicach.

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

W Ameryce prawo do posiadania broni zaczyna wychodzić bokiem, dobre to było gdy zdobywano dziki zachód, ludzie aby żyć musieli polować czy bronić sie przed bandami czy nawet Indianami. 

U nas prawo do posiadania broni możne być jedynie na takiej zasadzie że można by kupić broń ale używanie i przechowywanie odbywało by sie na określonych warunkach czyli np. powinny być tworzone strzelnice gdzie można by przechowywać broń i z niej strzelać kiedy sie chce i ile sie chce w zależności kto jakimi środkami finansowymi dysponuje i na tych zasadach zapoznanych z bronią powinna być jak największa część społeczeństwa. W razie wojny broń była by wydawana i w ten sposób mieli byśmy w miarę wyszkolone społeczeństwo zdolne do samoobrony. Ale nie że każdy możne sobie kupić kałacha i spacerować z nim po ulicy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

W Szwajcarii dostęp do broni jest powszechny, większość ludzi ma w domu broń w pełni automatyczną, w przeciwieństwie do USA gdzie można mieć broń samopowtarzalną, ale nie automatyczną. I jakoś armageddonu nie ma. Trzeba zauważyć, że broń to dość drogie hobby. A upowszechnienie w Polsce dostępu do broni hamuje właśnie lobby policyjne. A z tą milicją to się nie rozmineliscie, bo gro kadry dowódczej wywodzi się właśnie z MO. Jakie dowództwo, takie metody. Do prawdziwej POLICJI to naszym pałkowym jeszcze daleko.

W stanach każdy przypadek/wypadek z użyciem broni jest celowo nagłaśniany, bo istnieje ogromne lobby przeciwników posiadania broni palnej.

Kiedyś pewien człowiek z policji skwitował to tak: jak ktoś zechce mieć broń i użyć jej w niecnych celach, to zawsze swego dopnie. A temu, co chciałby miec legalnie broń w domu i używać jej w celach hobbystycznych rzuca się kłody pod nogi, aby władza nie musiała bać się narodu za swoje niecne czyny.

 

Dziadek mojej żony miał w domu legalnie karabin Berthiera. Zadekował go w czasie wojny, a po wojnie oddał, bo MO nie lubiło konkurencji. I nikogo nie ustrzelił.

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Wszystko jest dla ludzi choć w Polsce jakby taki pijany jegomość dostał broń to zaraz była by jadka.Dostęp do broni mógłby by być powszechny pod warunkiem że taki gość odbędzie jakieś szkolenie na strzelnicy i co jakiś czas by miał przejść psychotesty.Ale pewnie przez polską biurokrację nic z tego nigdy nie wyjdzie bo taki policjant jak raz strzeli musi pisać parę stron raportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Na drogach  poruszają się miliony samochodów prowadzonych przez normalnych kierowców. Oprócz tego codziennie jest z tysiąc pijanych kierowców z których kilkunastu cotygodniowo powoduje wypadek. Gina pijani kierowcy ale też niewinne ofiary które znalazły się w złym miejscu o złej porze. Czy to oznacza ze rząd zaniechał sprzedaży jakiegokolwiek alkoholu? Czy ograniczono sprzedaż samochodów jako narzędzia służącego do zabijania? Nie. Narkotyki najpierw uzależniają a następnie powodują śmierć. Pomimo tego niektórzy posłowie chcą ich legalizacji. Czy to jest normalne? Nie.

Co jakiś czas katastrofie ulega samolot pasażerski, lecz nadal uważa się ,że jest to najbezpieczniejszy sposób podróżowania a ilość ofiar znikoma do ilości przewiezionych pasażerów.

I teraz informacja z agrofoto.pl ,że dwuletnie dziecko strzeliło do matki noszącej pistolet w torebce. Czego ma dowodzić ta informacja ? Wypadek jak każdy inny. Przecież dziecko może udusić rodzica w czasie snu albo jak jest wkurzony , zatłuc siekierą. Czy inne opcje są mniej drastyczne? Czy mamy zakaz sprzedaży sznurka szalika , siekiery czy noża? Nie. To dlaczego mamy zakaz posiadania broni palnej ? Dlaczego twierdzicie że broń jest bardziej niebezpieczna niż pijany w samochodzie, alkohol, narkotyki, siekiera, nóż, sznurek czy samolot?

Broni palnej nie boi się społeczeństwo, lecz ta zaraza która opanowała Polskę a która w ten sposób czuje się bezpieczniejsza.. Jakimś sposobem przedstawiciele  tej zarazy broń dostają i się z nią obnoszą. Blida miała nawet broń w łazience, Sekuła pechowo sam się postrzelił w brzuch. Inny pajacyk chwalił się swoją  bronią w sejmie. Ten zakaz jest bzdurny , a negatywne  argumenty śliskie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Szwajcarii dostęp do broni jest powszechny, większość ludzi ma w domu broń w pełni automatyczną, w przeciwieństwie do USA gdzie można mieć broń samopowtarzalną, ale nie automatyczną.

W Szwajcarii każdy obywatel po odbyciu szkolenia wojskowego ma prawo zabrać do domu swoją broń , lecz najpierw trafia ona do fabryki gdzie zablokowywana jest funkcja ognia ciągłego.

  • Like 2

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj