samex69

Dostęp do broni palnej .

Polecane posty

mariuszd93    559

broń powinna być w każdym domostwie, takie moje zdanie, kiedyś praktycznie była i jakoś morderstw czy zabójstw nie było aż tak wiele

Kiedyś ludzie mieli inną mentalność , nie byli tak znerwicowani , coraz częściej się słyszy że jakiś psychol, w szkole czy innym publicznym miejscu, zabił kilkanaście , czy kilkadziesiąt osób .

Więc moim zdaniem broń nie dla wszystkich, choć na te dziki, sarny itp przydałaby się jak najbardziej


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla wszystkich na pewno nie, wystarczy popatrzeć na zbyt łatwy dostęp do prawa jazdy, też sporo osób nigdy jego nie powinno dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

problem w tym, że niestety mam pola w kilkunastu kawałkach dość rozrzucone... :/ o scaleniu można zapomnieć, gdyby to było w dwóch czy trzech dużych kawałkach to może i jakoś bym to inaczej rozegrał, ale wystarczy że w sobotnie popołudnie cała rodziną wyjedziemy, to po powrocie już jest "pozamiatane" -wiadomo o czym to świadczy, kiedyś nawet jeden znajomy się pytał, "co my tak dziwnie stracha wystawiamy -że czasem stoi z wieczora a rano już go nie ma, a za dwa dni spowrotem" ( widok ma z dużej odległości więc niedokładnie, -stracha nie wystawiamy, wiec chyba "czujka")... ciężki temat, z nikim się nie zgada, bo co kogo to... a do tego jeszcze dziczyzna robi szkody, wiem że pewnie jest więcej takich jak ja, ale jeśli ktoś ma dookoła uprawy to si to rozkłada na kilku, a u nas się to na jednego nakłada,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

nie oglądaj mainstremowych mediów, bo one mózg rozwalają i kładom takie dyrdymały, na kraj o 150 mln mieszkańcach takie przypadki które można policzyć na palcach jedej ręki to norma...

Powiedz to rodzicom tych dzieciakow, ktore dostaly ostatnio kulkę, że statystycznie to śmierć ich dzieci mieściła się w normie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ano co poradzisz, takie życie, matematyki nie oszukasz...

to teraz powiem Ci tak, gdyby nauczyciele mieli broń może nie doszło by do takich drastycznych scen...

 

tak możemy sobie wyliczać i tak do niczego nie dojdziemy...

gdybyśmy tak wszystko przyjmowali to jestem niedoszłym mordercą bo nosze przy sobie nóż, niedoszłym gwałcicielem bo mam co potrzeba i tak w koło, nie potrzebuje spluwy, żeby komuś krzywde zrobić, jeśli będę chciał to zrobić to i tak to zrobie inną metodą...


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Kolego patrząc po profilu juz niedługo zmienisz zdanie na ten temat, wiez mi mialem parę latek temu takie samo zdanie jak Ty. A użyte przez Ciebie argumenty to czysta demagogia. Pamiętaj, że nie każdy rozumuje tak jak Ty, natomiast kazdy potrafi pociągnąc za cyngiel.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na co komu broń, pół godziny by minęło zanim by przemyślał czy jej użyć, nawet w obronie własnej i czy nie będzie za to pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Z tak zagmatwanymi przepisami, gdzie uszkodzenie kogoś w obronie własnej najpierw go stawia jako potencjalnego napastnika i musi się więcej tłumaczyć niż bandzior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Gdzieś słyszałem opinie że bandyta broń kupi bez problemu, a uczciwy to najwyżej straszaka może kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

200euro i kałach z pełnym magazynkiem z Ukrainy w domu. Tylko po co.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie powszechniejsze posiadanie broni by może i odstraszyło potencjalnych bandytów, jednak powinny być do tego dostosowane odpowiednio przepisy prawa użycia broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wie, jak u was ale u nas w mojej okolicy jeszcze sporo tego sprzętu z II wojny jest, i to takie egzemplarze że jeszcze chodzą, nasmarowane, tylko ładować. A dzisiaj wojna to myślicie że będą lecieć z bagnetami na czołg, jeżeli dojdzie do realnej wojny, atomówki odegrają ogromną rolę. Po za tym moje zdanie jest takie że bez pozwoleń i szczegółowych badań broni nie powinien nikt posiadać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ludzie po pijaku z siekierami latają po wsi, jak by mieli broń palną to strach z domu by było wyjść... Druga sprawa - zobaczcie co dzieje się w biednych afrykańskich państwach- tam broń można kupić za kurę, i za kurę można zginąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Tylko że potencjalny bandzior takze miał by łatwiejszy dostęp do takowej.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A dzisiaj wojna to myślicie że będą lecieć z bagnetami na czołg, jeżeli dojdzie do realnej wojny, atomówki odegrają ogromną rolę. Po za tym moje zdanie jest takie że bez pozwoleń i szczegółowych badań broni nie powinien nikt posiadać,

Atomówki, to jak już będzie totalna zagłada, jeszcze by Ci się znudziło to żelastwo nosić w razie wojny. :P

@agromatik, potencjalny bandzior to jak będzie chciał, to załatwi bez problemów nielegalnie, i nie będzie miał skrupułów by takową użyć.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic bym nie nosił spokojnie. U nas też z żadnymi siekierami nie latają, ludzie żyją w zgodzie. Najgorsze jest w tym tylko to że znajdzie się jeden cymbał na świecie który chce pokazać jakim to nie jest kozakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Nic bym nie nosił spokojnie.

No może by za Ciebie nosili. :P W razie jakiejś wojny, to sam się zgłosisz na wezwanie. :D

 

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

http://www.wykop.pl/ramka/303243/obecna-czestotliwosc-morderstw-na-swiecie/

parenascie sekund i mozna znalezc takie dane i sprawdzcie jak to wyglada w polsce i usa i wnioski wyciagnijcie sami .

gregorius z matematyka a szczegolnie ze statystyka nie wygrasz- ile ludnosci maja usa :P :P :P :P bo cos mi sie nie zgadza chyba ze liczysz tylko "wasp'

w polsce wykrywalnosc zabojst jest na poziomie 96 % bo wiekszosc to rodzinne pijackie awantury.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

 

nosze przy sobie nóż

bo jesteś zwykłym tchórzem , szczekaczem który uprawia zwykłą demagogię i populizm ...ale dzieci tak mają ;)

zrobić to możesz ale pod siebie :D

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

Nic bym nie nosił spokojnie. U nas też z żadnymi siekierami nie latają, ludzie żyją w zgodzie. Najgorsze jest w tym tylko to że znajdzie się jeden cymbał na świecie który chce pokazać jakim to nie jest kozakiem.

 

może i z siekierą nie lataja ale "pryte" pod sklepem piją i pomyśl co by było jakby tylko jeden drugiemu naprzykład nie polał ??? :)

 

w innym kraju mona zginąć za kure w Polsce za kubek wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

@kozulek2 -to że nosi przy sobie nóż, to wcale mu się nie dziwie...w małych miasteczkach nie ma tego problemu, ale już wystarczą stolice województw... przejść sie spokojnie po mieście poza rynkiem i plantami to już strach... i watpie czy byłbyś takim kozakiem żeby sobie spacerować -ot wystarczy po studenckich juwenaliach gdzieś poza centrum imprezy :D straż miejska i policja to potrafi tylko uczciwych ludzi łapać na radary -na jednej imprezie jak była solidna bójka, to się bali zainterweniować, pojechali dalej, i wrócili za chwile tylko pospisywać zeznania a ze 30 ludzi na kupe się tłukło, także w czasie zamieszek służby nam raczej nie pomogą, a wojne to już mamy -ekonomiczną, eksport nam ograniczają, produkcje też-przez limity CO2, temat świń i bydła to chyba dobrze znany, a jeśli dojdzie do zbrojnej to następna po tej , podobno będzie na kamienie

Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mat byłem w wojsku i mam stopień co najwyżej będę gonił ciebie i ty będziesz nośić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

bo jesteś zwykłym tchórzem , szczekaczem który uprawia zwykłą demagogię i populizm ...ale dzieci tak mają ;)

zrobić to możesz ale pod siebie :D

nóż to może przesada, ale pałka teleskopowa jak najbardziej moim zdaniem

popieram również słowa kolegi @marobas, małe mieściny to nic, ale w większych miastach jest gorzej

to nie wieś że zna cię każdy w promieniu 5-10km, w mieście to nie znasz ludzi którzy mieszkają w bloku naprzeciw, i tacy pójdą 100metrów dalej, trzy bloki dalej i mogą rozrabiać bo ich nikt już nie zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

najlepiej to żeby wszyscy mieli broń, wtedy będzie bezpiecznie ;) będzie można wtedy spokojnie spacerować, na pewno nikt nie pobije -co najwyżej zastrzeli :D

 

Mat byłem w wojsku i mam stopień co najwyżej będę gonił ciebie i ty będziesz nośić

no to nie wiele się tam nauczyłeś :(

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja miałem w samochodzie nóż myśliwski .. ale jeśli chodzi o broń to jestem za .. gwarantuje że odrazu mnie napadów by było i kradzieży też


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj