samex69

Dostęp do broni palnej .

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9205

Przyznam, że szczegółów o Szwajcarii nie znałem. Wiem tylko od tych, co tam mieszkają, że problemu z bronią nie ma. A nam jeszcze daleko do życia w "normalnym, cywilizowanym kraju".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a np taka krotka bron tj pistolet ile moze kosztowac legalnie a ile na czarnym rynku bo ze wschodem dobrze sie nie dzieje a taka bron by sie przydala w razie jakies wojny czy czegos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ereksio wiesz moim zdaniem broń palna jest zakazana, a nóż  siekiera czy inne narzędzie nie, bo kropniecie kogoś pukawką jest o wiele prostsze niz rozwalenie łuba siekierą  i mogło by niektórym zbyt łatwo przychodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Siekierą czy z kałacha jest tak samo trudno o ile myśli się o milionach normalnych ludzi. Dla desperatów marzących o bezcelowej destrukcji to jedno i to samo. Brak w polskim prawie kary śmierci sankcjonuje mordy na ludziach bez większej odpowiedzialności. Dobra papuga zawsze przedstawi morderstwo w takim świetle ,że w połowie kara się wybiela , a za dobre sprawowanie skraca znów o połowę . W sumie kara za morderstwo może być taka  jak za kradzież z włamaniem do monopolowego, lub za oszustwo podatkowe. Zawsze też mordercę można przedstawić jako świra a wtedy nie więzienie lecz szpital.

W praktyce wygląda to tak. Jeśli ktoś ma skłonności mordercy to nic nie stanie mu na przeszkodzie aby zdobył broń i zabił. Miliony normalnych zrównoważonych  ludzi musi mieć prawo i możliwość posiadania broni w celach obronnych. Terminem " cel obronny" nazywam też obronę kraju przed wszelaką zarazą która w Polsce się rozpanoszyła.

 A z ta Kenią to jest tak. Rzeczywiście w Kenii i nie tylko wymienione przeze mnie zwierzęta nie są rzadkością. Są plagą tamtejszych rolników i ich upraw jak dziki i jelenie u nas. Problemem jest to że rząd Kenii w celach komercyjnych  próbuje spędzić większość dzikich zwierząt do rezerwatów w celach zarobkowych próbują ratować budżet kraju. Za kasę polski myśliwy może strzelić do małpy czy słonia Kosztuje to od kilku do kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Takie działania rządu i dyrekcji rezerwatów uważa się za legalne. Innym działaniem komercyjnym jest kłusownictwo które rzeczywiście niszczy sporą populację zwierząt które posiadają części ciała  z których zgodnie z wierzeniem innych narodów robi się afrodyzjaki i amulety. Mięso tych zwierząt po zabiciu jest porzucane a wykorzystuje się tylko rogi, szable, kły i np. penisy.  Ponieważ rząd Kenii spędził większość zwierząt do rezerwatów więc kłusownikom najłatwiej w tych rezerwatach zabijać zwierzęta. Musze dodać ,że zarówno rządowi jak i kłusownikom chodzi o to samo, o kasę.

Na szczęście sporo zwierząt w Kenii żyje jeszcze na wolności. Być może są to zwierzęta mniej komercyjne , ale są też te " cenne" . Byłem, widziałem i wcale nie musze się znać , także zarzut poprzednika uważam za nietrafiony. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

w polsce nie można dać kary śmierci, bo zbyt dużo niewinnych siedzi -wsadza sie gościa do wiezienia na podstawie pierdół, żeby było przykładnie i opinia publiczna milczała... no i wykrywalność sie im podnosi; a więzienia powinny być więzieniami a nie pensjonatami! (utrzymanie miesięczne jednego więźnia kosztuje 2 razy tyle co zarabia przeciętny kowalski na podkarpaciu i ma z tego rodzine utrzymać i odprowadzić podatki na owego więźnia i całą bande złodziei w garniturach)

Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Tak naprawdę to sporo broni palnej chłopi ukryli przed władzą ludową i mają ją do dziś. Zakupy u ruskich wyjeżdżających z Polski też coś tam zostawiły. Co ciekawe, posiadacze tych instrumentów wcale tak ochoczo się z tym nie obnoszą i jakoś nie mordują swoich sąsiadów w przypływie złości. Jest to argument pozwalający mieć zaufanie do posiadaczy broni palnej a jednocześnie jest to gwarancja wzrostu szacunku do bliźnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dostęp do broni palnej powinien być ogólno dostepny ale do ludzi odpowiedzialnych i zdrowych na umyśle


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Zgodnie z tematem i dyspozycją rządu. Powinniśmy się zbroić przeciwko Ruskim. Mam na myśli przeciwko ruskim żydom którzy w 1945 do polski zarazę zawlekli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Czubkowi wystarczą zapałki żeby spalił Ciebie, twoją rodzinę, stodołę czy coś innego, a nikt jeszcze posiadania zapałek nie zakazuje. Widocznie te czubki też swój rozum mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Oto ludzie normalni , których nie ośmieliłbym się  nazwać czubkiem ale broni a zwłaszcza brzytwy do ręki bym nie dał.

post-27529-0-54093500-1421441035_thumb.jpg

post-27529-0-08459700-1421441108_thumb.jpg

post-27529-0-41421000-1421441144_thumb.jpg

post-27529-0-99267100-1421441177_thumb.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Broń powinien mieć każdy kto czuje się zagrożony, oczywiście psychotesty, szkolenia, karalność itp. Gorszym idiotyzmem jest sprzedawanie samochodów czy motocykli osiągających 300km/h w kraju gdzie max dopuszczalna prędkość to 140km/h. I nie ważne czy debil czy uczony, aby miał kasę

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Prominentny rabin żydowski Menachem  Margolin  wezwał do zaopatrzenia w broń wszystkich żydów . Nie rozumiem dlaczego każdy  żyd w Polsce miałby posiadać bron a ja nie. Jak się czuje zagrożony to niech wraca do siebie. Tylko gdzie to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B-52    1

Patrząc na to co dzieje się w stanach gdzie co miesiąc jest strzelanina jakaś to jestem przeciwny bo po prostu się boję. Co z tego że tam każdy ma broń i może zabić takiego psychochola co biega po kinie z gnatem , skoro za każdym razem ginie parenaście osób....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

W USA największym problemem jest robienie stref wolnych od broni i nie kontrolowanie kto ją tam wnosi.

Normalny człowiek nie wniesie tam broni ale psychol tak i kto wtedy ma go powstrzymać?

A tutaj przykład pozytywnego działania broni,dlaczego takich rzeczy nikt nie nagłaśnia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

http://www.wykop.pl/ramka/303243/obecna-czestotliwosc-morderstw-na-swiecie/

parenascie sekund i mozna znalezc takie dane i sprawdzcie jak to wyglada w polsce i usa i wnioski wyciagnijcie sami .

gregorius z matematyka a szczegolnie ze statystyka nie wygrasz- ile ludnosci maja usa :P :P :P :P bo cos mi sie nie zgadza chyba ze liczysz tylko "wasp'

w polsce wykrywalnosc zabojst jest na poziomie 96 % bo wiekszosc to rodzinne pijackie awantury.

nie wiem czy cos sie zmienilo przez rok- ot takie drobiazgi 5-latek zabija swojego 2-letniego brata bo mamusia zostawila gnata w na stole, uczen zabija kilkunastu swoich kolegow i nauczycieli bo mu palma odbila, liczba chorych psychicznie w polsce wzrasta co rok [ paru nawet na tym forum pisze] wiec nietrudno sobie wyobrazic co by sie dzialo gdyby bron byla powszechnie dostepna.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Co by się działo?

Oglądając wiadomości częściej usłyszałbyś informacje typu

- kobieta zastrzeliła gwałciciela, teraz słyszysz – zgwałcono młodą kobietę

- zastrzelono włamywacza w czasie włamania - teraz słyszysz o seriach włamań

itd., itp.

Nawet, jeśli widzisz, że kilku gości wyprowadza ci w nocy ciągnik z podwórka, to nie wyjdziesz, bo złodziej może mieć broń, bo on prawo ma w du.. i broń ma zazwyczaj nielegalnie, ale gdyby ten złodziej wiedział, że ty masz broń, to by się dobrze zastanowił czy do ciebie przyjść. Nie musisz jej używać, ważne żebyś mógł ją mieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

gasnica to sobie mozesz ugasic peta w gebie i nic wiecej-z wlasnego doswiadczenia-niestety.

 

niebieski bedziesz sie strzelal ze zlodziejami-zycze powodzenia ,lepiej stracic zycie czy ciagnik, a naprawde to wyglada tak ze kazdy zlodziej wie ze za kradziez dostanie pare lat jesli go zlapia a za morderstwo 25 i na 96 % go zlapia , takie sa statystyki nielicznych zabojstw w polsce , bo wiekszosc morderstw to rodzinne awantury.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Jak napisałeś ‘każdy złodziej wie ze za kradzież dostanie parę lat jeśli go złapią’ a powinien wiedzieć, że dostanie kulkę z dubeltówki jak go gospodarz zauważy.

Zabójstwa, o których piszesz nie mają żadnego związku z posiadaniem broni do ochrony miru domowego. Zabójstwo to przestępstwo, a odparcie zamachu na jakiekolwiek dobro chronione prawem, w obronie własnej, innych osób oraz mienia, broniąc się przed fizyczną napaścią lub próbując zapobiec kradzieży, to chyba są dwie różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj