samex69

Dostęp do broni palnej .

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszd93    559

Ty to strzelasz jak się grochówki najesz :D Tacy ludzie co nigdy prochu nie wąchali a mają dużo do gadania .Widziałeś kiedyś tarczę wojskową ? Tak wyglądała za moich czasów https://www.google.co.uk/search?q=tarcza+strzelnicza+wojskowa&espv=2&biw=1920&bih=979&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi4-pDljNrKAhXIvhQKHbCoCrgQ_AUIBigB#imgrc=vcGYmMNBmhd9DM%3A Po tej wypocinie to wnioskują że nie :D

 

Lubiłem dwójkę .Największą frajdę sprawiało mi kiedy zamiast co 3 smugowy mogłem sobie czasami załadować pełny magazynek samych smugowych .Byłem o cały rok przed tobą w wojsku bo jesień 90 wiosna 92 .Jeszcze jak szedłem to nie wiedziałem że będzie półtora roku więc nastawiony byłem na dwa lata

Owszem  wiem jak  wyglada  tarcza , jak  ktoś  w niej widzi żywego człowieka  to  z daleka  z nim od  broni i na oddział  zamknięty  :P

skąd  wiesz  czy  wąchałem proch  czy nie ? nie  przypominam  sobie  żebym o  tym pisał ...

Pozuje  jeden  z drugim  na  RAMBO , a  sra  w gacie żeby gośc  z  tarczy  do niego nie  strzelił , nie  czuje  potrzeby się  tłumaczyć  , ani czegokolwiek  udowadniać takim  pajacom  :P

Za  twoich  czasów ? nawet wieku  w profilu nie  podajesz , a piszesz  za twoich  czasów? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Własnie po to są ćwiczenia, żeby w sytuacjach stresowych umieć się zachować. Osoba, która nie potrafi opanowac stresu, i tak nie wyciągnie broni, po prostu ze strachu..

Z tych 100 tysięcy zatrzymanych "pijaków za kółkiem" 70% to rowerzyści i woźnice, więc o czym mówimy ? U mnie nagminne było zwijanie rowerzystów prowadzących pieszo do domu rowery i wlepianie im domiaru za "prowadzenie po pijanemu", aż w końcu poleciał kierownik wydziału w Policji, notabene za łapówki.

Zgodnie ze statystyką ja i mój pies mamy średnio po 3 nogi - tylko co mówi taka statystyka ?

Nie mamy porządnej armii i społeczeństwo powinno mieć szerszy dostęp do broni. Na tyle, aby większość obywateli była świadoma i przeszkolona z używania broni krótkiej i długiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Oj Mariusz gdybyś przeczytał uważnie post akko to już byś wiedział ile ma lat. A jak myślisz po co te wszystkie ćwiczenia na strzelnicy? Żeby nauczyć się zabijać jeśli będzie potrzeba. Jakoś nie słyszałem żeby po wojsku wypuszczali morderców!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Owszem  po  tym kiedy niby był  w wojsku ten  rambo, można  mniej  więcej  wywnioskowac wiek .

Ale  dlaczego  w profilu nie  ma  wieku , ? może  dlatego że nie  zawsze pasuje  byc  w  takim  akurat  wieku  :P .

Ćwiczenia  są  po  to żeby nauczyć  sie  strzelac  do  celu ,

Że  tarcze   są  w takim  , a nie  innym  kształcie - to oczywiste  , ale  nie są  na  tyle  realistyczne, żeby  strzelając  widzieć  człowieka 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43
Napisano (edytowany)

Wydaje mi sie ze oprocz dostepu do broni to prawo powinno byc bardziej rygorystyczne. Kiedys ktos chyba na tym forum pisal ze w nocy ktos wszedl mu na podworze w wiadomym celu a tam pies go pogryzl i to gospodarz mial pozniej problemy. Mali i drobni zlodzieje czuja sie bezkarni bo kary sa male przez wzglad na zapelnione wiezienia i czesto bywa tak ze koles predzej pojdzie do wiezienia za nie placenie alimentow niz za kradziez czy pobicie przez wzglad na niska szkodliwosc spoleczna. Gdyby kara za probe kradziezy czy gwaltu byly surwe to taki koles by sie zastanowil. I nie chodzi mi tu o wiezienie bo tam maja wygody ( bohater z polsatu chlopaki do wziecia powiedzial ze jeat tam fajnie i nawet zeby mu zeobili) Dostalby porzadna kare kopanie fundametow czy rowow. Takze oprocz broni to przedewszystkim duzo wieksze kary. Swiat robi sie nieciekawy brak pracy a przedewszystkim checi do tej pracy sprawia ze ludzie kombinuja. I co bym zrobil jak do domu wlazlo by pare takich gnojkow. Czym bym obronil rodzine. Nawet biedny policjant 10 razy sie zastanowi nim wyciagnie bron bo moze miec wieksze problemy niz szpital. A ojciec mi opowiadal ze kiedys na imprezach tzn zabawach wszedl taki policjant tzn milicjant i mogl dac po mordzie komu chcial i kumple tylko sie patrzyli bo czuli respekt i strach. A teraz to policjanci czuja strach i czesto nie interweniuja i wola dac mandat chlopakom ktorzy pija piwo w parku nikomu nie robiac przy tym krzywdy a parenascie metrow dalej jest grupa ludzi ktorzy chleja zaczepiaja i wyzywaja ludzi. Na piekielnych czytalem historie jak to koles uratowal dziewczyne w parku przed gwaltem. Pobil kolesi i to on mial duze nie przyjemnosci. Ale moze to celowe dzialanie zeby prosty i uczciwy obywatel nie czul sie bezpiecznie. Parafrazujac Bareje mozna powiedziec ze "obywatel bojacy jest mniej awanturujacy aie"

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Owszem  po  tym kiedy niby był  w wojsku ten  rambo, można  mniej  więcej  wywnioskowac wiek .

Ale  dlaczego  w profilu nie  ma  wieku , ? może  dlatego że nie  zawsze pasuje  byc  w  takim  akurat  wieku  :P .

Ćwiczenia  są  po  to żeby nauczyć  sie  strzelac  do  celu ,

Że  tarcze   są  w takim  , a nie  innym  kształcie - to oczywiste  , ale  nie są  na  tyle  realistyczne, żeby  strzelając  widzieć  człowieka

Wieku nie ma ,facebook nie ma i innych podobnych śmieciowych serwisów .Wszystko dlatego że mam przyzwoitą wiedzę o komputerach i działaniu szpiegowskim tego typu wynalazków a cenię sobie prywatność .Mnie wiek nie przeszkadza bo w duchu zawsze czuję się 25 latkiem choć znam ograniczenia jakie pojawiają się z wiekiem .To cała prawda .Do broni to poza wojskiem dosyć często mam dostęp z racji tego że mam troszkę znajomych którzy takową posiadają i to nie tylko w Polsce więc nie raz była okazja postrzelania .Były to różne typy począwszy od cywilnej wersji M-16 przez Galil ,Uzi i wiele innych .Zresztą do dzisiaj odwiedzamy się nawzajem z moim dawnym dowódcom plutonu który ma w posiadaniu legalnym pistolet TT z którego nie raz strzelałem .Co do tarczy to patrząc na sylwetkę chyba ma się jasne skojarzenie że 10 na tarczy wypada tam gdzie jest nos u prawdziwej osoby .Widocznie Ty tego nie rozumiesz pacyfisto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Hehe akko gdzie Ty z tego Uzi strzelałeś?? Bajkopisarzy... Bajki to Kobuszewski ....... :lol: :lol: :lol:


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pacyfisto? Pacyfiści są  za tym żeby  broń była  ogólnodostępna? :blink:   nie  wiedziałem .... :P

Nie  używaj  słów  których znaczenia nie  rozumiesz :P

Nie  czuje potrzeby udowadniać-  z czego i do  czego  strzelałem .Pisać mozna  wszystko , jedynie ograniczenie  to  fantazja  :D a ty masz widać bujną :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Strzelał z Uzi w normalnym kraju - przecież napisał. W Polsce to tez możliwe, tyle, że nie dla "pacyfistów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52
Napisano (edytowany)

Hehe akko gdzie Ty z tego Uzi strzelałeś?? Bajkopisarzy... Bajki to Kobuszewski ....... :lol: :lol: :lol:

Mieszkałem 8 lat z racji pracy w Izraelu a tam każdy żołnierz który jedzie do domu na przepustkę zabiera ze sobą broń osobistą i pełny magazynek amunicji do obrony siebie i cywili .Nawet dziewczyny które służą w wojsku .Dodatkowo mam tam dwóch znajomych w stopniu kapitana (spadochroniarze ich armii) i nie raz miałem okazję strzelania z tej broni .Mam też szwagra w USA porucznika United States Marine Corps który ma w domu niezły skład od kusz i łuków począwszy bo się tym interesuje .Jak byś wystawił głowę poza swoje miasto powiatowe bo pewnie dalej nie byłeś i zobaczył trochę świata to nie byłbyś zdziwiony i nie wyszedł na cudaka jakim jesteś :D Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Co wy się czepiacie tego Uzi ( pistolet maszynowy 9mm) kilka kilometrów ode mnie jest strzelnica, i między innymi mają też Uzi, każdy może postrzelać oczywiście za opłatą i pod okiem instruktora?

 Ja w armii byłem w 85 roku, i uczyli nas strzelać do ludzi, logiczne jest, że armia szkolona jest do działań wojennych, a na wojnie strzela się do ludzi, nie do kaczek. Każdy musiał potrafić posługiwania się każdą bronią od krótkiej do ciężkich karabinów maszynowych oraz posługiwania się materiałami wybuchowymi. W tamtych czasach wiele tego nie było, ale każdy musiał wiedzieć, co jest co.

Słabi psychicznie strzelali do siebie, wieszali się, ale nikt nikogo nie zastrzelił.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49

niebieski też byłem 85 w wojsku (wiosnna jw 3737) tak bardzo strzelania nie było ,choć to była liniówka.Moze że byłem na łącznosci.Wracając do tematu,bróń nie dla każdego muszą być badania albo testy żeby się trafił jakiś psychopata .Mogło by być na wzór naprzykład Szwajcari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31
Napisano (edytowany)

„domat1998”

 Też wiosna. Na początek Poznań, duży nacisk na szkolenie w terenie, poligony, lasy, budowa różnych broni i strzelania, rozkładanie i rozbrajanie min, posługiwanie się materiałami wybuchowymi, uzbrajanie i rzut granatem, zagrożenia chemiczne, co kilka dni na strzelnicy. Po pewnym czasie Wrocław, i wolniejsze tempo, jednostka miała inny profil, co jakiś czas strzelanie, kilka poligonów i zleciało.    

To, że nie każdy może mieć broń to oczywiste, ale w tej chwili nie może jej legalnie mieć normalny człowiek, taki co to nie należy do żadnego klubu lub nie jest kolekcjonerem, ktoś kto nie chce się afiszować, od czasu do czasu podjechać na strzelnicę, poćwiczyć, sprawdzić, w obsłudze strzelnic są kompetentne osoby, które pomogą i podpowiedzą, i robić to wtedy kiedy komu to pasuje, a nie czekać kiedy ktoś jakieś zawody zorganizuje i nawet jeśli termin nie odpowiada to trzeba w nich uczestniczyć bo pozwolenie zabiorą, to jest dyktatura. 

A to czy psychopata nie ma broni to nie byłbym taki pewny, kilka lat temu przyszło do mnie dwóch pijaczków i zaproponowali mi kupno piły spalinowej, tylko dobrze gdybym się z nią nie pokazywał tam i tam, jak powiedziałem im, że nie jestem zainteresowany, jeden wyciągnął pistolet i zaproponował że mi go sprzeda, pełny magazynek, bo tak ich smali że muszą coś sprzedać, bo pić im się chce, powiedziałem żeby poszukali kogoś innego bo nie jestem zainteresowany.

Dlatego wiem, że tylko praworządny obywatel w tym kraju ma problem z posiadaniem broni.

Edytowano przez niebieski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

ja proponuje zeby kazdy mal bron, bez wyjatku a wyborcom pisu nalezy sie karabin maszynowy z odpowiednim zapasem amunicji, do tego legalizacja wszelkich narkotykow, drastyczna obnizka cen alkoholu i to rozwiaze wszystkie problemy polski a nawet polakow-tych co zostana przy zyciu oczywiscie........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Przecież o to chodzi jacusiu placuszku. Totalna destrukcja . Przecież ty tak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Gdyby można było legalnie sobie kupić to ja chętnie przygarnął bym na początek Beryla i pistolet VIS .Sejf do trzymania to nie problem .Ja w domu to mogę i przeznaczyć schowek 12 metrów kwadratowych na to .Łuki i kusze w Polsce  są zakazane i można tylko na strzelnicy używać  .Akurat o ile łuk mnie nie interesuje to kusza  przyjemna broń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Wydaje mi sie że nie jesteśmy krajem tak niebezpiecznym że potrzebna jest nam broń w domu. Dla własnej obrony powinien wystarczyć gaz pieprzowy czy paralizator , monitoring czy dobry alarm.

Natomiast jeśli ktoś chce sobie postrzelać i lubi bawić sie w wojenki to powinny być bardziej rozbudowane strzelnice. Jeśli ktoś ma kasę to może sobie kupić i kałacha ale mógł by go przechowywać i używać tylko na strzelnicy. Lub właśnie powinna być obrona terytorialna która zrzeszała by "miłośników broni" gdzie można by sobie postrzelać w sposób zorganizowany i pod kontrola. A w razie konfliktu miał by kto kraju bronić.

Natomiast broń w cywilu raczej nie. Raczej jak już ktoś pisał powinno być zaostrzone i egzekwowane  prawo żeby ktoś kto dokona przestępstwa z użyciem broni miał świadomość że  może go to dużo kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Monitoring do obrony - Ty słyszysz co Ty piszesz , przywalisz bandycie kamerką albo udusisz kablem?  :) Tu nie chodzi o bezpieczeństwo obywateli a o bezpieczeństwo elit, co by było jak by strajkujący górnicy czy stoczniowcy mieli broń? W samoobronie wybili by zomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

A po co mi broń pod poduszką jeśli o napadzie dowiem się dopiero gdy to złodziej przystawi mi lufę do skroni gdy będę spał ?

Wole mieć monitoring z alarmem który odpowiednio wcześniej poinformuje mnie że mam nieproszonego gościa pod drzwiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

No tak ale żeby ktoś miał świadomość co go czeka  dobrze było by zamiast religii w szkołach dać lekcje związane z prawem lub etyką, może w następnych pokoleniach coś by to dało i bratanek z ZOMO nie strzelał by do stryja stoczniowca czy górnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdyby można było legalnie sobie kupić to ja chętnie przygarnął bym na początek Beryla i pistolet VIS .Sejf do trzymania to nie problem .Ja w domu to mogę i przeznaczyć schowek 12 metrów kwadratowych na to .Łuki i kusze w Polsce  są zakazane i można tylko na strzelnicy używać  .Akurat o ile łuk mnie nie interesuje to kusza  przyjemna broń 

 

Nie masz racji bo łuki wcale nie są w PL zakazane. Kusza tak łuki nie. Kuszę legalnie można kupić u pepików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Na łuk czy Kuszę w Polsce trzeba mieć pozwolenie tak samo jak na broń palną.Przy czym pozwolenie na broń palną łatwiej uzyskać niż na kuszę czy łuk .Tu masz całą ustawę o broni

D19990549L.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co ty bredzisz. Chcesz uchodzić za mędrca wszechświata który 100 lat temu podbił irak, anglię i przecierał ścieżki europejskim imigrantom do USA aby oni, teraz jako generałowie, w dowód wdzięczności zapraszali go na herbatki. A okazuje się że jesteś zwykłym ignorantem bez komplementarnej wiedzy na tematy które chcesz dyskutować.

 

Wskaż art. tej ustawy określający łuk jako broń.

Podpowiedź, w art. 4 są wymienione rodzaje broni do których cała ustawa się odnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łucznictwo uprawiam od 25 lat . W Polsce pozwolenie na łuk nie jest wymagane ! Na używanie kusz potrzebne jest pozwolenie a na broń czarno prochową i łuki ( każdego rodzaju i o dowolnej sile naciągu ) nie !


78d6369cb5d58de1f9342c13c56f4905.jpg


Prawo w tym przypadku jest nielogiczne i nie konsekwentne .

  • Like 2

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj